Makijaż jest obowiązkowym elementem kobiecej toalety. Schludny make-up wymaga jednak poświęcenia mu przynajmniej kilku minut – nawet w przypadku prawdziwych profesjonalistek. Czas ten wydłuża się u pań, które nie są w tym najlepsze. Nic więc dziwnego, że codzienny makijaż bywa uciążliwy i męczący. Kosmetyka od dawna zna jednak pomoc w tej dziedzinie – jest nim makijaż permanentny. Jak się jednak okazuje, ma on tyle samo zwolenniczek, ile przeciwniczek. Zapytaliśmy więc specjalistów, czy warto decydować się na makijaż permanentny.
Makijaż permanentny – co to?
Podstawową kwestią jest wyjaśnienie, czym tak dokładnie jest makijaż permanentny i na czym polega. W najprostszym ujęciu jest to makijaż, który utrzymuje się na twarzy kilka lat – szacuje się, że od 3 do 5. Jego długotrwałość polega na sposobie aplikacji, nie jest on bowiem nakładany na twarz tak, jak tradycyjny make-up. Jego skuteczność tkwi w użyciu specjalnych pigmentów, które wprowadza się pod znieczuleniem w trzecią warstwę skóry. Profesjonalni kosmetolodzy używają do tego urządzenia z igiełkami cieńszymi od ludzkiego włosa. Technika aplikacji jest zatem podobna do tatuowania, z tą różnicą, że każdy makijaż permanentny w końcu zniknie.
Przed zabiegiem obowiązkowa jest wcześniejsza konsultacja z kosmetologiem, który dopasuje odcienie do indywidualnych potrzeb. Ważny jest bowiem rozsądny wybór koloru i głębi pigmentów, żeby uniknąć przerysowanego i nieestetycznego efektu. Najważniejszy głos ma więc klientka, która decyduje się na makijaż permanentny. Warto przy tym pamiętać, że nie każda z nas może pozwolić sobie na zabieg. Przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego będą takie choroby jak cukrzyca, żółtaczka, choroby i zapalenia skóry czy częste zapalenia spojówek. Odradza się również aplikację makijażu permanentnego w ciąży.
Rodzaje makijażu permanentnego
Makijaż permanentny przeznaczony jest wyłącznie na twarz i wyłącznie na określonych jej częściach. Są nimi brwi, oczy i usta. Makijaż permanentny brwi polega na ich trwałej regulacji oraz podkreśleniu. O kształcie i odcieniu decyduje przede wszystkim pacjentka w porozumieniu z kosmetologiem. W tym przypadku często nie mamy zbyt dużego wyboru, gdyż kolor brwi powinien być zawsze dopasowany do koloru włosów. Dlatego farbowanie włosów na zupełnie inny kolor w trakcie trwania makijażu permanentnego może spowodować nieładny kontrast. Warto jednak dodać, że dobrze wykonany make-up tej części twarzy właściwie zwalnia nas z mechanicznej regulacji brwi. Profesjonalny makijaż permanentny brwi wykonasz w ośrodku Anlaya Day Spa w Józefowie.
Makijaż permanentny oczu jest mniej skomplikowany od brwi i pozwala na większą swobodę w wyborze kolorów i rodzajów. Przede wszystkim same decydujemy, czy chcemy cienie, czy może kreski. Do wyboru mamy również powiekę górną, dolną lub obie. Podobnie jest z makijażem permanentnym ust. W tym przypadku możesz wybrać odcień, a w razie potrzeby optycznie powiększyć wargi, podkreślić je i wykonturować.
Dla kogo i czy warto?
Opinie o makijażu permanentnym są różne. Można stwierdzić, że ma tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Przede wszystkim należy pamiętać, iż utrzymuje się on na skórze nawet do 5 lat, więc decyzję o nim należy podejmować rozsądnie. Przez ten czas mogą się bowiem zmienić nasze gusta oraz makijażowe trendy. Nie poleca się go zatem kobietom, które lubią częste zmiany. Doskonale sprawdza się zaś w przypadku pań, które nie mają czasu na codzienny makijaż i chcą wyeksponować pewne części twarzy. Pamiętajmy przy tym, że makijaż permanentny nie zwalnia nas z używania podkładu czy podkreślania rzęs, ale pozwala na jednorazowe uwydatnienie efektu tradycyjnym make-upem.
Makijaż permanentny oferuje dziś większość salonów kosmetycznych. Specjalistkami w tej dziedzinie są kosmetyczki z ośrodka Anlaya, który mieści się w Józefowie, zaledwie kilka kilometrów za Warszawą. Cennik makijażu permanentnego zaczyna się już od 450 zł. Jeśli jesteś zainteresowana trwałym make-upem, to szczegółów na ten temat dowiesz się na stronie https://anlaya.pl/pielegnacja-twarzy/makijaz-permanentny/.