Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Poznaj typ swojej skóry i zadbaj o jej piękno

Chcesz poznać potrzeby Twojej skóry i rozpocząć świadomą pielęgnację? Dostosowanie odpowiednich kosmetyków do jej specyfiki odgrywa niezwykle ważną rolę w zachowaniu pięknego wyglądu. Nieodpowiednia pielęgnacja może przyczynić się do pogorszenia stanu cery i przyspieszenia procesu starzenia. Jak odkryć pragnienia naszej skóry i odnaleźć źródło problemu?

Dlaczego warto znać typ naszej skóry?

Prawidłowe rozpoznanie typu naszej skóry z pozoru może wydawać się banalnie proste. Jednak stawiane przez nas diagnozy, często odbiegają od faktycznego stanu, co wiążę się z doborem nieodpowiednich kosmetyków i rodzaju pielęgnacji. Jak rozpoznać typ naszej skóry? Przede wszystkim – obserwuj jej reakcje na działanie kosmetyków (mydła, tłustego kremu, czy produktów do demakijażu) lub czynników atmosferycznych, jak wiatr, słońce i suche powietrze.

Typy skóry – jak je rozpoznać?

  • Cera normalna – bezproblemowy typ skóry występujący zazwyczaj u dzieci przed okresem dojrzewania. Dorośli posiadacze cery normalnej posiadają idealnie gładką skórę bez przebarwień, o zdrowym kolorycie. Po całym dniu ich skóra zachowuje odpowiednie nawilżenie i nie błyszczy się. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne i zmiany temperatury, nie powodują uczucia dyskomfortu, a pojedyncze wypryski występują sporadycznie.
  • Cera tłusta – to skóra, której towarzyszy nadmierne błyszczenie, spowodowane wzmożoną aktywnością gruczołów łojowych. Rozszerzone pory i tendencja do wyprysków, są zjawiskiem charakterystycznym dla tego typu skóry. Nie straszne jej niekorzystne warunki atmosferyczne i zmiany tempratur. Ze względu na naturalne nawilżenie, skóra dłużej pozostaje młoda.
  • Cera sucha – należy dbać o nią już od najmłodszych lat, gdyż posiada skłonność do szybkiego powstawania zmarszczek – wiąże się to z niedostateczną ilością gruczołów łojowych, które nie zapewniają skórze odpowiedniej warstwy chroniącej skórę przed utratą wilgoci. Po umyciu mydłem, skóra staje się ściągnięta. Zmiany temperatury powodują uczucie pieczenia, zaczerwienienia, czy wzmożone łuszczenie.
  • Cera mieszana – to jeden z najpopularniejszych typów cery, który stanowi połączenie dwóch typów: cery tłustej (czoło, nos, broda) i cery suchej (skronie, policzki). Pielęgnacja cery mieszanej jest skomplikowana i wymaga specjalnych kosmetyków.
  • Cera trądzikowa – ten typ skóry cechuje nadmierny wysyp wyprysków, szczególnie nasilony w okresie dojrzewania. Pielęgnacja cery trądzikowej nie należy do najłatwiejszych – często jest tłusta, przez co potrzebuje jednoczesnego nawilżenia i wyregulowania pracy gruczołów łojowych.
  • Cera naczynkowa – zaczerwienienia występują na porządku dziennym. Skóra naczynkowa jest wrażliwa i źle reaguje na czynniki zewnętrzne. Obecny rumień wynika z rozszerzonych naczynek na policzkach, nosie, a nawet szyi i dekolcie. Cera naczynkowa jest zazwyczaj sucha lub mieszana.

Profesjonalna analiza skóry

Skutecznym sposobem na określenie typu naszej skóry jest jej profesjonalna analiza. Niektóre gabinety kosmetyczne oferują ją przy użyciu profesjonalnych urządzeń, które umożliwiają określenie rodzaju cery, a także ocenę stanu skóry twarzy. Skin Diagnosis to profesjonalne badanie, które pozwala dokładnie ocenić 7 parametrów naszej cery za pomocą specjalnej głowicy.

Co bada Skin Diagnosis?

Skin Diagnosis to badanie, które można przeprowadzić w dwóch wariantach: ekspresowym (10-15 minut) oraz kompletnym (20-30 minut). Na czym polega profesjonalna analiza skóry?

Krok 1 – Wywiad z Pacjentem

Krok 2 – Analiza wizualna

Krok 2 – Skeyndor Skin Analysis – badanie aparaturowe

Krok 3 – Wystawienie Recepty Piękna na podstawie wyników badań

Podczas badania sprawdza się:

  • Typ skóry (normalna/mieszana, sucha, tłusta, trądzikowa, naczynkowa)
  • Kondycję skóry (odwodniona, wrażliwa, dojrzała, z przebarwieniami, zanieczyszczona)

Profesjonalną analizę skóry można wykonać w Anlaya Day Spa w Józefowie koło Warszawy. Dzięki dokładnemu badaniu, doświadczeni specjaliści pomogą dobrać zabiegi dostosowane do naszych potrzeb, przez co zwiększyć ich efektywność. Umów się na wizytę na: https://anlaya.pl/ i ciesz się piękną skórą.

Tags:

Podziel się:

Artykuły

Zabieg odchudzający CoolTech
Odkrycie dekady w kategorii: depilacja
Genodieta kluczem do zdrowia i zgrabnej sylwetki
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa