Efektywne, bezpieczne i nieinwazyjne metody usuwania zmian skórnych

Na ciele każdego z nas znajdują się zmiany skórne. Występują one w różnych ilościach i postaciach. Możemy rozróżnić te, o rozmaitym kształcie, kolorze, wypukłości, rodzaju powierzchni, ale również mnogości i sposobie doświadczanych odczuć, takich jak np. swędzenie czy ból.

Rodzaje zmian skórnych

Najpopularniejszymi zmianami skórnymi są pieprzyki i inne znamiona barwnikowe oraz włókniaki, brodawki, kaszaki, tłuszczaki, a także nowotwory złośliwe i łagodne.

Czy zmiany skórne trzeba usuwać?

Istnieją różne rodzaje zmian skórnych. Niektóre z nich towarzyszą nam od zawsze – od urodzenia, inne pojawiają się z czasem. Część z nich nie tylko może szpecić nasz wygląd, poprzez co wywoływać uczucie dyskomfortu, lecz także, w zależności od usytuowania – ulegać podrażnieniom i czasem nawet krwawić. Niektóre zmiany ulegają niekiedy zmniejszeniu, a czasem nawet znikają całkowicie. Trzeba jednak pamiętać o ich stałym obserwowaniu i kontrolowaniu. Bywa tak, że niektóre zmiany koniecznie trzeba usunąć. Dzieje się tak, kiedy zauważamy niepokojące oznaki – pieprzyk zmienia swój kształt, wielkość, barwę lub strukturę – wówczas jest to sygnał, że należy jak najszybciej zareagować.

Metody usuwania zmian skórnych

Istnieją różne sposoby usuwania zmian skórnych. Zaliczyć do nich można chirurgiczne wycięcie skalpelem, zabieg elektrokoagulacji, jak również ten, poprzez łyżeczkowanie, krioterapię albo przy pomocy zabiegu laserem CO2. Najpopularniejszy i najkorzystniejszy dla skóry jest ten ostatni, stosowany już od blisko 10 lat. Największą zaletą jest fakt, że nie uszkadza on sąsiadujących tkanek. Światło lasera zostaje wchłonięte przez wodę, a dzięki temu, że każda tkanka zawiera dużą ilość tego płynu, efekt działania narzędzia jest płytki. Zabieg polega na wycięciu albo też odparowaniu tkanek. Innym, równie skutecznym i godnym uwagi, sposobem pozbycia się zmian skórnych jest kriochirurgia. Polega ona na miejscowym oraz kontrolowanym niszczeniu, miejscowych zmian, poprzez zamrażanie.

Kiedy najlepiej poddać się zabiegowi?

Im szybciej zmiana skórna zostanie usunięta, tym lepiej. Jeżeli jednak istnieje taka możliwość, zaleca się, by zmiany skórne były usuwane, kiedy skóra nie jest narażona na działanie intensywnych promieni słonecznych.

Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu usuwania zmian skórnych

Usuwanie zmian skórnych, zwłaszcza przy wykorzystaniu lasera oraz krioterapii jest zabiegiem skutecznym, w pełni bezpiecznym i nieinwazyjnym. Precyzja działania lasera skutkuje szybkimi i, co najważniejsze efektywnymi zabiegami.

Czy zabieg usuwania zmian skórnych jest bolesny?

Jak zapewniają specjaliści z Anlaya Day Spa – zabieg usuwania zmian skórnych jest nie tylko skuteczny i nieinwazyjny, lecz także praktycznie bezbolesny. Mogą po nim wystąpić niewielki ból lub obrzęk w miejscu wykonywania zabiegu, ale dolegliwości te szybko mijają, a stopień ich intensywności nie jest wysoki.

Przeciwwskazania

Podczas wykonywaniu niemalże wszystkich rodzajów zabiegów pojawiają się pewne przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. Podobnie rzecz się ma z usuwaniem zmian skórnych. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, borykające z aktywną infekcją w obrębie leczonej zmiany – bakteryjnej, bądź wirusowej, pacjenci ze skłonnością do keloidów lub blizn przerosłych, a także ci, z podejrzeniem złośliwego charakteru zmiany.

Jak przebiega i ile trwa okres rekonwalescencji?

Czas, w którym pacjent dochodzi do siebie po zabiegu to ok. 4 tygodnie. W okresie tym następuje do gojenie i wytwarzanie nowego naskórka.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺