Wypadanie włosów? Miej problem z głowy!

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wielu ludzi. Walka z nim jest o tyle trudna, że przyczyny schorzenia mogą być naprawdę najróżniejsze. Jeśli na twojej szczotce lub grzebieniu pojawia się coraz więcej kosmyków, a podczas mycia głowy zauważasz pod prysznicem mnóstwo włosów to najwyższa pora, by zacząć walczyć z problemem. Zanim jednak rzucisz się na wszelkie preparaty, mające pomóc ci powstrzymać przerzedzanie kosmyków, zastanów się, jakie podłoże może mieć twój kłopot.

Czy mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów?

Doskonale wiemy o tym, że każdego dnia komórki naszego ciała rozmnażają się, a te starsze i wysłużone obumierają. To naturalne procesy, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Sprawa z fryzurą wygląda nieco inaczej. Często zaczynamy panikować, gdy na szczotce widzimy zaledwie kilka lub kilkanaście pojedynczych włosków. Tymczasem należy pamiętać, że każdy człowiek “gubi” około stu włosów każdego dnia. Jest to liczba uśredniona, a zatem dla jednych normą będzie 150-200, a dla innych 50 włosów. Taka ilość wypadających kosmyków nie powinna wzbudzać w nas niepokoju.

Należy też mieć na uwadze fakt, iż włosy często związane, myte co kilka dni lub rzadko czesane mogą sprawiać wrażenie nadmiernie wypadających. Pamiętaj jednak, że kosmyki, które wyczesujesz lub widzisz podczas mycia głowy, wypadły już wcześniej z przyczyn naturalnych. Ich liczba może wydawać się większa ze względu na to, że nie zostały wyczesane lub usunięte. Kiedy natomiast mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów?

 1. Zauważasz znaczną liczbę kosmyków na szczotce pomimo częstego czesania.
 2. Widzisz dużo włosów podczas codziennego mycia głowy.
 3. Stwierdzasz, że twoja fryzura znacznie się przerzedziła.
 4. Po każdym przeczesaniu kosmyków dłonią, zauważasz więcej niż dziesięć włosów między palcami.

Przyczyny wypadania włosów

Nadmierne wypadanie kosmyków to problem natury estetycznej, ale też zdrowotnej. Wiele przyczyn rzadkich włosów można wyeliminować z dnia na dzień. Inne natomiast wymagają interwencji lekarza, który dopasuje odpowiednią terapię. Główne przyczyny wypadania włosów to:

 • przemęczenie i stres,
 • zła dieta,
 • choroby tarczycy,
 • niepożądane działanie leków,
 • łysienie androgenowe,
 • anemia,
 • choroby skóry głowy,
 • nieodpowiednia pielęgnacja.

Sposoby na wypadanie włosów

Jeśli podłożem twojego problemu jest stres, zła dieta lub nieodpowiednia pielęgnacja włosów, możesz samodzielnie walczyć z tym kłopotem. Zainwestuj w dobre szampony, dedykowane wypadającym kosmykom. Warto też zwrócić uwagę na produkty, przeznaczone do wrażliwej skóry głowy. Zrezygnuj ze stylizacji fryzury przynajmniej na jakiś czas. Pamiętaj także, by wszelkie odżywki do włosów nakładać od połowy ich długości w dół. Składniki, zawarte w takich kosmetykach, mogą źle wpływać na skórę głowy, co prowadzi do nadmiernego wypadania włosów.

W przypadku zmiany diety ważne jest, by uzupełnić ją produktami bogatymi w żelazo. Warto też do swoich codziennych posiłków dodawać ziarna siemienia lnianego. Dodatkowo możesz zainwestować w suplementy diety z witaminami i skrzypem polnym.

Mezoterapia skóry głowy na nadmierne wypadanie włosów

Preparat zawierający peptydy oraz kwas hialuronowy to innowacja w dziedzinie leczenia problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Zabieg polega na wstrzyknięciu specjalnego żelu w skalp. Sesję należy powtórzyć co dwa tygodnie przez okres dwóch miesięcy. Dzięki zawartości składników aktywnych preparat:

 • hamuje wypadanie włosów,
 • stymuluje kosmyki do wzrostu,
 • pielęgnuje skórę głowy,
 • pobudza krążenie,
 • pogrubia i zagęszcza włosy,
 • rewitalizuje mieszki włosowe.

Zabieg jest szczególnie polecany osobom, mającym problemy z wypadaniem kosmyków na podłożu hormonalnym, a także przed i po przeszczepach włosów. Może z niego skorzystać też każdy, kto po prostu pragnie cieszyć się gęstą fryzurą. Czas trwania procedury to około 60 minut. Do zabiegu używany jest krem znieczulający, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Po wstrzyknięciu preparatu mogą wystąpić obrzęk, lekki ból lub zaczerwienienie, ale wszystkie objawy ustępują po 72 godzinach.

Odradza się wykonanie zabiegu kobietom w ciąży, osobom z chorobami skóry, reumatyzmem, zapaleniem wsierdzia, nawracającymi anginami oraz nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺