Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Mezoterapia igłowa skóry głowy – pokonaj wypadanie włosów!

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn w wieku średnim. Kłopot jednak coraz częściej dotyka także pań. Przyczyn jest wiele i jedynie lekarz może z wskazać nam tę właściwą. Kiedy suplementacja, a także odpowiednia pielęgnacja nie zdają egzaminu, czas poszukać skuteczniejszych metod. Poznaj mezoterapię igłową skóry głowy. To dzięki temu zabiegowi raz na zawsze zapomnisz o wypadaniu włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Osłabiona skóra głowy, nieodpowiednia dieta, czy zaburzona gospodarka hormonalna to najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Bardzo często wystarczy jedynie odpowiednia pielęgnacja, zmiana sposobu stylizowania oraz suplementacja, aby zapomnieć o problemie. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, spróbuj zmienić podstawowe nawyki:

 • nie upinaj włosów w wysokie, ciasne kucyki i koki przy pomocy gumek z metalowymi elementami,
 • używaj szamponów przeznaczonych do wrażliwej skóry głowy,
 • zminimalizuj ilość stosowanych środków do stylizacji (lakiery do włosów, pianki, żele, pudry, suche szampony),
  fryzurę czesz delikatną szczotką bez szarpania,
 • unikaj nakładania odżywek na skórę głowy (mogą one źle wpływać na delikatny skalp),
 • wprowadź do swojej diety nasiona (słonecznik, siemię lniane) oraz zioła (pokrzywa, skrzyp polny), a także algi morskie (możesz zaopatrzyć się w specjalne suplementy diety).

Jeśli powyższe sposoby okazały się nieskuteczne i nadal borykasz się z problemem wypadających włosów, wybierz się do lekarza. Specjalista zleci odpowiednie badania, a także zasugeruje wykonanie zabiegów, mogących znacząco poprawić kondycję naszej fryzury, jak właśnie mezoterapia igłowa skóry głowy.

Mezoterapia igłowa – istota zabiegu

Mezoterapia igłowa to metoda poprawiania kondycji skóry, oferowana przez wiele gabinetów kosmetologicznych. Odnajdziesz ją również w propozycjach Anlaya Day Spa w Józefowie. Służy poprawieniu krążenia oraz odżywieniu tkanek. Można ją stosować na wiele partii ciała, w tym również na skórę głowy.
Zabieg polega na nakłuwaniu skalpu małymi igiełkami i wprowadzaniu substancji odżywczych, dobranych odpowiednio do problemu, któremu mają przeciwdziałać. Należy bowiem pamiętać, że mezoterapia igłowa nie tylko pomaga wygrać z wypadaniem włosów, ale też z łupieżem, czy przetłuszczaniem się kosmyków. W skład koktajlu odżywczego zazwyczaj wchodzą witaminy z grupy B, minerały, aminokwasy, peptydy i koenzymy.
Nakłuwanie skóry przyspiesza mikrokrążenie i wpływa na jej elastyczność. Składniki odżywcze natomiast hamują wypadanie włosów, a także przyspieszają ich wzrost. Zabieg należy powtarzać co 2-4 tygodnie przez okres ustalony z lekarzem, a następnie poddawać się mu raz na 6 miesięcy w celu podtrzymania pożądanych efektów.

Mezoterapia skóry głowy – czy to boli?

Choć nakłuwanie skóry przy pomocy szeregu igieł nie brzmi zachęcająco, zarówno pacjenci, jak i lekarze twierdzą, że zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu specjalnego żelu znieczulającego. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Czasem występuje także niewielki ból. Wszystkie efekty uboczne mijają po upływie kilku dni.

Mezoterapia igłowa nie dla każdego

Mezoterapii igłowej skóry głowy mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Choć jest to zabieg bezpieczny, nie każdy powinien się na niego decydować. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań, dyskwalifikujących pacjenta, takich jak:

 • cukrzyca,
 • alergia,
 • stan zapalny skóry,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • ciążą i laktacja,
 • czas menstruacji,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • infekcje skórne.

Tags:

Artykuły

Oczyszczanie twarzy – najskuteczniejsze zabiegi złuszczające…
Skinjexion – innowacyjny zabieg odmładzający dla skóry…
Cellulit – jakie są jego postacie, jak go zdiagnozować,…
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa