Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Masaż z użyciem przyrządów – który najlepiej wypróbować?

Masaż to jeden z najpopularniejszych a zarazem najstarszych zabiegów o charakterze relaksacyjno-leczniczym. Jego historia sięga jeszcze czasów starożytnych. Zbawienne działanie masażu było przedmiotem rozważań pierwszych filozofów, a dzisiaj często są receptą zarówno na obolałe plecy jak i zszargane nerwy. Do tej pory powstało nawet kilkadziesiąt rodzajów masażu, które wykorzystują różne techniki i atrybuty. Na które warto zwrócić szczególną uwagę?

Wpływ masażu na ciało

Masaż ma szerokie zastosowanie w fizjoterapii. Ogólny mechanizm działania masażu jest wielopłaszczyznowy i ma działanie lokalne (miejscowe) oraz centralne (ogólne). Działanie miejscowe polega na przepływie krwi w naczyniach krwionośnych i chłonki w naczyniach limfatycznych. W tym wypadku wykorzystywane techniki masażu to głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie wpływa na przemieszczanie się płynów przez układ naczyniowy. Powoduje to przyspieszenie procesów dostarczających składniki odżywcze oraz tych dotyczących wydalania zbędnych produktów przemiany materii. Także wzmożony dopływ tlenu powoduje szybsze usuwanie produktów rozpadu, które powstają w wyniku pracy mięśni. Masaż oddziałuje na tkanki i układy takie jak:

  • tkanka skórna,
  • tkanka mięśniowa,
  • stawy i aparat więzadłowy,
  • układ krwionośny, chłonny,
  • układ nerwowy,
  • układ oddechowy, pokarmowy, wydalniczy,
  • przemiana materii.

Jak potwierdzają specjaliści z salonu SPA Anlaya, masaż w sposób nieinwazyjny jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia, niwelując dolegliwości bólowe, usprawniając naturalne procesy, czy redukując napięcie nie tylko mięśniowe, ale też psychiczne. Dodatkowo razem z masażem możemy zestawić dodatkowe działania terapeutyczne takie jak aromaterapia czy muzykoterapia. Używając do masażu przyborów takich jak kamienie, świeca czy popularne bańki chińskie możemy dodatkowo poszerzyć wachlarz możliwości i ukierunkować działanie zabiegu na konkretną dolegliwość.

Rodzaje masażów z wykorzystaniem przyborów

  • masaż bańką chińską – wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Szczególnie polecany jako metoda antycellulitowa, poprawiająca ukrwienie. Już kilka zabiegów może przynieść korzystny efekt estetyczny, ukoić ból kręgosłupa czy spiętych mięśni. Tego typu masaż można wykonać w domowych warunkach, po zakupie zestawu gumowych baniek chińskich,
  • masaż gorącymi kamieniami – rodzaj masażu wywodzący się z Indii, o niemal wielotysięcznej historii. Łączy w sobie techniki termoterapii, masażu limfatycznego, masażu klasycznego i aromaterapii. Kamienie rozkładane są na ciele zgodnie z mapą tzw. czakr i mają szerokie właściwości; masaż odżywia skórę, poprawia ukrwienie, krążenie, elastyczność mięśni i metabolizm. Do głównych wskazań do tego typu masażu zaliczyć możemy przede wszystkim przemęczenie, depresję, zaburzenia snu, rwy kulszowe i ramienne, stany pourazowe i poudarowe, bóle mięśniowe czy otyłość,
  • masaż świecą – masaż ciepłą świecą ma działanie nawilżające, ujędrniające i relaksacyjne. Polega na wykorzystaniu roztopionej świecy, która w zabiegu poprawia stan skóry, zwłaszcza w przypadku cellulitu. Całość terapii pozytywnie wpływa na nastrój i różne mankamenty skóry.

Wskazania

Do wskazań do przeprowadzenia masażu zaliczyć możemy wiele czynników. W przypadku chorób układu krążenia masażom powinny poddawać się osoby z obniżonym ciśnieniem krwi, cierpiące na niewydolności krążenia bądź choroby obwodowych naczyń krwionośnych. Poleca się również je osobom prowadzącym siedzący tryb życia, które uskarżają się na dolegliwości bólowe układu ruchu, zwłaszcza kręgosłupa, karku, lędźwi. Masaż pomocny jest także przy urazach mięśniowych, jako forma regeneracji czy przemęczenia po treningu. Swoje zbawienne działanie odnajduje on również w redukowaniu stresu, napięcia z ciała, kojeniu nerwów. Masaż może stanowić również działanie profilaktyczne, zabieg kosmetyczny i relaksacyjny.

Więcej informacji o masażach z przyrządami znajdziesz na stronie: www.anlaya.pl

Tags:

Artykuły

Usuwanie efektów starzenia się skóry poprzez fotoodmładzanie…
Plasma IQ – korekta powiek bez skalpela
Najskuteczniejsze i najpopularniejsze metody usuwania…
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa