Leczenie bólu przy pomocy fali uderzeniowej

Różnorodne dolegliwości bólowe stanowią poważne utrapienie w codziennym funkcjonowaniu. Ból pleców, barków, łokci czy pięt towarzyszy Ci niemal każdego dnia? Jeśli tak, to najwyższy czas, aby pokonać te problemy. Zbawiennym rozwiązaniem może być terapia falą uderzeniową. Sprawdźmy zatem, na czym polega ta metoda i jakie jest jej zastosowanie.

Fala uderzeniowa ESWT – co to jest?

ESWT (ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy) to terapia przeprowadzana falami uderzeniowymi. Powstająca w specjalnym urządzeniu fala uderzeniowa generuje wysokie ciśnienie, które następnie przenika w głąb ciała. Fala jest przekazywana tylko obszarom ciała odpowiedzialnym za ból, bez ingerowania w sąsiadujące zdrowe tkanki. Specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie podkreślają, że stanowi doskonałą metodę leczenia dolegliwości mięśniowych, schorzeń ścięgien, więzadeł oraz torebek stawowych. To bardzo istotne, ale nie jedyne zastosowanie fali akustycznej. Wykorzystuje się ją również w medycynie estetycznej jako środek do walki z cellulitem, rozstępami i bliznami.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem fali uderzeniowej?

Terapia falą uderzeniową jest przeprowadzana dzięki przemieszczaniu po skórze pacjenta specjalnego aplikatora, który wytwarza falę akustyczną. Przed zabiegiem wykonuje się zdjęcie USG pozwalające na dokładne zlokalizowanie bólu i precyzyjne działanie na to miejsce. Na początku na ciało pacjenta nakłada się specjalny żel sprzęgający, po czym aplikator emitujący falę uderzeniową zbliżony zostaje do określonych punktów na ciele. Pojedynczy zabieg trwa od 10 do 30 minut.

Fala uderzeniowa wykorzystywana jest głównie do leczenia uporczywego i przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Liczba potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, najczęściej wykonuje się od 3 do 5 powtórzeń.

Wskazania do zastosowania fali uderzeniowej:

 • bóle pleców,
 • bóle barków,
 • bóle ramion,
 • łokieć tenisisty,
 • łokieć golfisty,
 • ostroga piętowa,
 • objaw zapalenia powięzi,
 • lumbago,
 • bóle mięśni pośladkowych,
 • punkty spustowe,
 • bóle biodra,
 • zespół mięśnia piszczelowego – przedniego i tylnego.

Fala uderzeniowa na cellulit

Terapia falą uderzeniową doskonale sprawdza się także do redukcji cellulitu. Rozprzestrzeniające się wibracje fali stymulują proces leczenia skóry (naturalny wzrost produkcji kolagenu). W efekcie, miejsca dotknięte cellulitem zostają wygładzone, ujędrnione, a koloryt skóry ulega wyrównaniu.

Fala akustyczna a proces gojenia skóry

Metoda leczenia falą akustyczną przyspiesza także proces gojenia się. Wpływ na to ma powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, które następnie pobudzają ją do regeneracji. Oprócz tego uwolnione zostają również enzymy, przyczyniające się do gojenia tkanek oraz poprawy ich elastyczności.

Przeciwwskazania do stosowania fali uderzeniowej:

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • hemofilia,
 • zakrzepica i ostre stany zapalne,
 • rozrusznik serca,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Terapia falą uderzeniową to metoda leczenia polegająca na aktywacji własnych zdolności regeneracyjnych organizmu. Pacjenci, którzy się jej poddają szybko zaczynają odczuwać ulgę i redukcję bólu.

Więcej informacji na temat terapii falą uderzeniową znajdziemy na stronie anlaya.pl.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺