Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Botoks – skuteczne leczenie nadpotliwości

Pocenie się to naturalny proces chłodzenia organizmu, jednak gdy aktywność gruczołów potowych jest nadaktywna to pot staje się bardzo kłopotliwy. Problem ten może być zarówno spowodowany chorobami (otyłość, choroby serca, cukrzyca i inne) lub występować bez konkretnej przyczyny. Miejsca objęte nadmierną potliwością to pachy, dłonie czy też stopy. W Klinice Anlaya Pacjentom zmagającym się z nadpotliwością zdecydowanie polecamy zabieg toksyną botulinową, czyli popularnym botoksem.

Czym jest botoks?

Botoks od lat jest wykorzystywany w różnych gałęziach medycyny, ale przede wszystkim kojarzony jest z medycyną estetyczną i zabiegami likwidującymi niedoskonałości skóry np. zmarszczki. Toksyna botulinowa to neurotoksyna, która hamuje przewodzenie impulsów między komórką nerwową a mięśniem. W wyniku tego mięsień czasowo przestaje się kurczyć i staje się nieruchomy, dlatego też botoks idealnie nadaje się wygładzenia zmarszczek, skóra staje się napięta i widocznie wydaje się młodsza.

Obecnie wykorzystanie botoksu jest zarówno estetyczne jak i terapeutyczne, ponieważ oprócz wspomnianych już zmarszczek pozbywamy się m.in. bruksizmu, migreny czy nadpotliwości.

Czy leczenie nadpotliwości botoksem jest bezpieczne?

O toksynie botulinowej słyszy się zarówno wiele dobrego jak i wiele złego, ponieważ ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Należy jednak wiedzieć, że w zasadzie od końca lat 70. XX wieku jad kiełbasiany z trucizny zmienił się w lekarstwo, bowiem znalazł zastosowanie w terapii kurczu powiek, dystonii szyjki macicy przy leczeniu migreny oraz uciążliwej nadpotliwości. Dlatego też w Klinice Anlaya zabieg ten powierzamy specjalistom, którzy skutecznie i bezpiecznie pomoże osiągnąć wymarzony cel i zlikwidować nadmierne pocenie nawet na rok!

Jak wygląda zabieg?

Leczenie nadmiernej potliwości może być przeprowadzone w takich miejscach jak: czoło, dłonie, stopy oraz pachy, zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w danym obszarze. Przed zabiegiem Pacjent przystępuje do konsultacji z naszym lekarzem, który odpowie na wszystkie pytania i zakwalifikuje do procedury.

Cały zabieg trwa kilkanaście minut – w zależności od miejsca i jest poprzedzony podaniem znieczulenia powierzchniowego.

Zalecenia pozabiegowe:

By utrzymać jak najdłużej efekt należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych. W ciągu kilku godzin od zastrzyku unikamy aktywności fizycznej – nadwyrężania i dźwigania. Bardzo ważnym elementem jest także zachowanie szczególnej higieny w okolicy zabiegowej, ale przy tym nie korzystać z długich ciepłych kąpieli, basenu, sauny i oczywiście siłowni oraz unikać ekspozycji na słońce.

Korzyści z wykonania zabiegu:

  • mała inwazyjność zabiegu, która nie wymaga okresu rekonwalescencji
  • skuteczna metoda, której efekty utrzymują się nawet do roku
  • minimalne ryzyko powikłań
  • bardzo niska bolesność zabiegu
  • zdecydowana poprawa samopoczucia

Przeciwwskazania do zabiegu botoks:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • nadwrażliwość na składniki preparatu
  • infekcja skóry w miejscu zabiegowym
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu – zapraszamy do kontaktu! Napisz lub zadzwoń do Anlaya Clinic & Spa i umów się na wizytę w naszym gabinecie!

 

CENNIK

 

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI BOTOX-EMCena
Jedna okolica (pachy/dłonie/stopy/czoło/tył pleców)2400 zł
Dwie okolice (pachy/dłonie/stopy/czoło/tył pleców)3400 zł

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺