Diagnostyka i leczenie wypadania włosów

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Wypadanie włosów jest jednym z najczęściej doświadczanych problemów związanych z włosami. Badania dowodzą, że cierpi na nie nawet ponad 50% kobiet i mężczyzn. Tak naprawdę, wypadanie włosów to proces fizjologiczny, z którym każdy z nas ma do czynienia. Staje się problemem, z którym trzeba walczyć, w momencie, gdy ilość wypadających włosów diametralnie się zwiększa.Średnio około 110 000 do 150 000 mieszków włosowych występuje na przeciętnej głowie. 50-100 włosów może wypadać każdego dnia z niewielkimi wahaniami zależnymi od pory roku np. jesienią utrata włosów może być nieco większa. W tym samym miejscu tworzą się nowe włosy dlatego możemy zauważyć wypadające włosy na poduszce, szczotce, w wannie, odpływie prysznica. 

Włosy wzrastają niesynchronicznie, mogą znajdować się w jednej z 3 faz cyklu włosowego. Poszczególne fazy wzrostu mają podobny czas trwania, z wiekiem czas trwania poszczególnych stadiów zmienia się. Faza wzrostu czyli anagen skraca się, a faza spoczynku czyli telogen wydłuża się dlatego zmienia się jakość naszego owłosienia.

Dzięki nauce mamy możliwość kontrolowania tych procesów, zahamowania, odwracania, a zwłaszcza odbudowy utraconego zarostu od wczesnych stadiów utraty jakości włosów, po późne stadia łysienia.

Termin medyczny określający utratę włosów to łysienie, które pojawi się gdy zaburzone są studia wzrostu włosów. Niektóre stany łysienia są przejściowe, a niektóre stałe i postępujące. Dla większości kobiet i mężczyzn powodem utraty włosów jest ŁYSIENIE ANDROGENOWE. Na postęp łysienia androgenowego mają wpływ trzy czynniki:geny, androgeny (hormony) i wiek, dziedziczenie łysienia jest dość popularne. Inne przyczyny które mogą wpływać na zaburzenia cyklu włosowego lub zniszczenie mieszków włosowych to choroby, deficyty żywieniowe, wpływ leków, zaburzenia hormonalne, urazy mechaniczne, stres, a nawet błędy pielęgnacyjne i stylizacyjne. Na szczęście początek utraty włosów jest procesem powolnym i stopniowym. Zazwyczaj kiedy łysienie jest widoczne gołym okiem oznacza utratę ok 50% włosów. Na szczęście wiele stanów wypadania włosów jest odwracalnych lub można jest ustabilizować, polepszyć jakość włosów, uzyskać odrost metodami nieinwazyjnymi.

Proces usuwania przyczyny czasami może być długotrwały, dlatego warto stosować i inne sposoby pozwalające na zahamowanie wypadania włosów. Dodatkowo mogą one także pobudzić skórę głowy do produkcji nowych włosków.

Anlaya Medical Clinic & Spa  proponuje różne zabiegi wzmacniające włosy, przeciwdziałające wypadaniu i pobudzające do wyrastania nowych włosów. Pacjenci objęci tym problemem mogą skorzystać m.in. z:

  • mezoterapii igłowej
  • mezoterapii peptydowej Dr. Cyj
  • osocze bogatopłytkowe z komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF
  • dermapen 4.0
  • Zabiegi fryzjersko-trychologiczne

Trychologia w ANLAYA Medical Clinic & Spa – powierz swoje włosy opiece specjalistów!

Piękne i lśniące włosy to marzenie większości z nas. Niestety, zarówno niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak i nieodpowiednia dieta oraz pielęgnacja mogą wpływać na ich osłabienie. Na szczęście, dzięki opiece profesjonalistów możliwe staje się wyeliminowanie nie tylko konsekwencji, ale również przyczyn słabej kondycji naszych włosów. W ANLAYA Medical Clinic & Spa przygotowaliśmy szeroką ofertę innowacyjnych zabiegów, które odznaczają się najwyższą skutecznością działania, a przy tym gwarancją bezpieczeństwa. Czym jest trychologia? I czy mezoterapia mikroigłowa stanowi skuteczne rozwiązanie problemu wypadających włosów? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w dalszej części tekstu. 

Spis treści:

  • Czym jest trychologia?
  • Jak wygląda konsultacja trychologiczna i jak się do niej przygotować?
  • Poznaj 5 etapów pielęgnacji włosów i skóry głowy;
  • Zacznij działać zanim będzie za późno;
  • Mezoterapia mikroigłowa jako skuteczny sposób walki z problemem wypadających włosów;
  • Jak dbać o swoje włosy bez potrzeby wychodzenia z domu?
  • Podsumowanie.

Czym jest trychologia?

Trychologia jest dziedziną medyczną zajmującą się zarówno diagnozowaniem, jak i leczeniem dolegliwości związanych z włosami ludzkimi oraz skórą głowy. Poszukuje ona skutecznych metod rozwiązywania problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów, łupieżem, łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry głowy ,łysieniem poporodowym z ,którym bardzo często spotykają  się młode matki a nawet łysieniem androgenowym u mężczyzn. Jej działania opierają się o najnowsze doniesienia naukowe, przy zastosowaniu najnowocześniejszych sprzętów medycznych.

 Jak wygląda konsultacja trychologiczna i jak się do niej przygotować?

Trtcholog za pomocą  trichoskopu (mikrokamery z dużym powiększeniem) na monitorze komputera ogląda skórę głowy i włosy . Dzięki temu można określić w jakim stanie są skóra głowy i cebulki włosowe. Jest to potrzebne w celu ustalenia przyczyny problemu. Każda konsultacja jest poparta bardzo dokładnym wywiadem o stanie zdrowia .

Przygotowanie do konsultacji .

Nie myj głowy co najmniej 24 godziny przed wizytą. Ważne, aby nie stosować żadnych środków do stylizacji na skórę głowy.   Zastanów się nad dwoma  podstawowymi pytaniami: z jakim problemem przychodzisz i od kiedy on trwa. Warto mieć ze sobą aktualne  wyniki morfologii krwi bardzo dobrze jeśli masz zbadany poziom TSH, FT3, FT4, poziom ferrytyny, badania hormonów płciowych. Spisz jakie leki przyjmujesz i kosmetyki używasz. Powiedz o wszystkich chorobach przewlekłych i problemach zdrowotnych, stresie, odżywianiu. Wywiad to podstawa  dobrej diagnozy.

 

Poznaj 5 etapów pielęgnacji włosów i skóry głowy

Skuteczna pielęgnacja włosów powinna łączyć w sobie odpowiednią technikę, jak i zastosowanie dostosowanych do indywidualnych wymagań, bezpiecznych kosmetyków. Wśród najważniejszych etapów pielęgnacji włosów i skóry głowy wyróżniamy:

  • ETAP 1 – obejmujący oczyszczanie skóry głowy;
  • ETAP 2 – polegający na pielęgnacji skóry głowy; 
  • ETAP 3 – na który składa się zarówno dokładne mycie włosów, jak i skóry głowy; 
  • ETAP 4 – opierający się na pielęgnacji włosów oraz skóry głowy przy zastosowaniu kosmetyków wymagających spłukiwania;
  • ETAP 5 – zapewniający końcową pielęgnację włosów oraz skóry głowy poprzez zastosowanie kosmetyków niewymagających spłukiwania. 

Przeprowadzenie powyższej procedury pod okiem wykwalifikowanego specjalisty pozwala nie tylko na dogłębne oczyszczenie skóry głowy, ale również na stymulację mikrokrążenia i odżywienie mieszków włosowych. 

Zacznij działać zanim będzie za późno!

Zabiegi trychologiczne dostępne w salonie ANLAYA Medical Clinic & Spa pozwalają na pozbycie się powszechnych problemów, obejmujących zarówno nadmierne przesuszanie, jak i przetłuszczanie się skóry głowy, łupież oraz zwiększone wypadanie włosów. W naszej ofercie znalazł się między innymi Protokół Rytuału SPA, który zapewnia trafną diagnozę problemów (jeśli takie mają miejsce), a przede wszystkim efektywną profilaktykę zaburzeń w obrębie skóry głowy. Ponadto, przygotowaliśmy specjalny Rytuał Nawilżający do Suchej Skóry Głowy, którego przeprowadzenie zalecane jest w przypadku osób zmagających się z problemem łupieżu, a nawet łuszczycy. Rytuał Zapobiegający Przetłuszczaniu się Włosów, wykonywany przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury, to natomiast skuteczna metoda pozwalająca na kontrolę pracy gruczołów łojowych, za sprawą której możliwe staje się wyeliminowanie problemu nadmiernie przetłuszczających się włosów i skóry głowy. W naszej ofercie nie zabrakło również propozycji dla mężczyzn. Przygotowany dla nich rytuał ma na celu oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru sebum i przywrócenie kontroli nad gruczołami potowymi oraz łojotokowymi. 

Mezoterapia mikroigłowa jako skuteczny sposób walki z problemem wypadających włosów

W ANLAYA Medical Clinic & Spa wykorzystujemy najnowocześniejsze metody walki z problemem nadmiernego wypadania włosów. Jedną z nich jest mezoterapia igłowa, polegająca na iniekcji wysokiej jakości preparatów o działaniu rewitalizującym. Zawierają one w sobie zestaw cennych składników, jak również witamin i minerałów, których pozytywny wpływ na kondycję skóry głowy oraz włosów został potwierdzony licznymi badaniami o charakterze naukowym. Efekty mezoterapii igłowej wykonywanej pod okiem specjalistów z naszego zespołu są zaskakujące. Już po przeprowadzeniu pierwszych zabiegów możliwe staje się:

  • Wyraźne wzmocnienie włosów; 
  • Przywrócenie włosom dawnego blasku i ich dogłębne odżywienie;
  • Zahamowanie procesu wypadania, a nawet wzrost nowych włosów; 
  • Dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry głowy. 

Jak dbać o swoje włosy bez potrzeby wychodzenia z domu?

Profilaktyka zdrowej skóry głowy oraz włosów powinna obejmować zarówno regularne wizyty w profesjonalnym salonie, jak i domową pielęgnacje odpowiednia dobrana do rodzaju włosa. W poniżesz tabeli przestawione zostały podstawowe metody oczyszczania i nawilżania włosów, które przyczynią się do ich zdrowego wyglądu. 

 

METODAOPISCZĘSTOTLIWOŚĆ
Peeling Złuszczanie martwego naskórka ze skóry głowy może przyczynić się do poprawy kondycji naszych włosów. W tym celu warto użyć naturalnych środków lub dostosowanych do wymagań naszej skóry kosmetyków.1 raz  2 tygodnie
SzamponSzampon głęboko nawilżający odżywia włosy oraz skórę głowy. 2-3 razy w tygodniu
OdżywkaZamknie łuskę włosa ,zregeneruje i zakończy proces mycia włosów .Pamiętajmy że odżywkę nakładamy na włosy ,a nie na skórę  głowy 2-3 razy w tygodniu
MaskaNałożenie na włosy odżywczej maseczki pozwala na regenerację zniszczonych końcówek włosów i wyraźną poprawę ich wyglądu.1 razy w tygodniu
SerumAplikujemy  wilgotne lub suche  końce włosów To pozwoli nam uniknąć rozdwajania się końcówek włosa  i scali już rozdwojone końce dojąc głębokie nawilżenie i krystaliczny  połysk .2-3 razy w tygodniu


Podsumowanie

Piękne włosy i zdrowa skóra głowy są naszą naturalną ozdobą. Dlatego też, powinniśmy o nie dbać w szczególny sposób. W tym celu warto skorzystać z oferty ANLAYA Medical Clinic & Spa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług dostępnych w naszym salonie, odwiedź stronę https://anlaya.pl/zabiegi-fryzjerstwo/ lub zadzwoń do nas!

Diagnostyka wypadania włosówCena
Konsultacja fryzjersko-trychologiczna100 zł

 

 

Leczenie wypadania włosówCena
DR.CYJ HAIR FILLER800 zł
Mezoterapia skóry głowy (Haircare, Dermaheal)400 zł

 

Zabiegi fryzjersko-trychologiczneCena
Zabieg do skóry z łojotokiem200 zł
Zabieg nawilżający do suchej skóry głowy200 zł
Zabieg przeciw wypadaniu włosów200 zł
Zabieg przeciwłupieżowy200 zł
Zabieg dla mężczyzn200 zł

 

 

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺