Usuwanie i wypełnianie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Twoje zmarszczki spędzają Ci sen z powiek i chciałabyś usunąć je w sposób bezinwazyjny i z pominięciem bolesnych i drogich zabiegów chirurgicznych? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Medycyna estetyczna posiada wiele sposobów na likwidację i usuwanie zmarszczek bez użycia skalpela. Jedną z najpopularniejszych metod jest zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest używany w medycynie estetycznej do m.in. redukcji zmarszczek już od lat 90-tych XX w. Jest polisacharydem naturalnie występującym w naszej skórze Jest najważniejszym składnikiem substancji międzykomórkowej tkanki łącznej i ścian naczyń krwionośnych, stąd jego zastosowanie w zabiegach wypełniających zmarszczki i bruzdy. Intensywnie wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu, poprawiając elastyczność, sprężystość skóry, modelując twarz i redukując zmarszczki.

 

Jaka jest rola kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy ma niesamowitą zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka tej substancji potrafi przyłączyć od 1 tys. do 4 tys. więcej wody niż jego masa. Dzięki temu zatrzymuje wodę w skórze i utrzymuje jej nawilżenie, jędrność i sprężystość na odpowiednim poziomie. Decyduje o stanie nawodnienia naskórka, wypełniając przestrzenie między jego komórkami. Ponadto kwas hialuronowy wypełnia przestrzenie, w których znajdują się włókna kolagenowe i elastynowe, stanowiąc dla nich rusztowanie i stabilizację. Ma działanie przeciwutleniające, czyli dezaktywujące wolne rodniki. Bierze udział w procesie gojenia się ran, wspomaga regenerację uszkodzonych komórek skóry.

Dlaczego tak ważne jest uzupełnianie kwasu hialuronowego w skórze?

W przebiegu starzenia się skóry maleje ilość kwasu hialuronowego. Proces ten zaczyna się już w 25 roku życia i między 25 a 50 r.ż. jego ilość spada aż o połowę. Skutkuje to odwodnieniem skóry, destabilizacją włókien kolagenowych i elastynowych, dla których stanowi podporę. W konsekwencji dochodzi do utraty elastyczności i sprężystości skóry. Pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy odgrywa ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszej skóry. Dlatego zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są doskonałym sposobem na likwidację i usuwanie zmarszczek.

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry preparatem zawierającym kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy wnika do skóry właściwej i wiąże wodę, powiększając objętość danej okolicy oraz  wygładzając zmarszczki. Poprawie ulega nawilżenie skóry, jędrność, elastyczność i zdolności regeneracyjne.

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

– wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

– likwidacja płytkich i głębokich zmarszczek

– likwidacja zmarszczek promienistych wokół ust = zmarszczki palacza

– korekcja owalu twarzy, kształtu brody, kształtu ust (również uniesienie opadających kącików ust)

– cienie i worki pod oczami

– redukcja tzw. „chomików”

– usuwanie tzw.”gummy smile”, czyli uśmiechu dziąsłowego

– restrukturyzacja skóry

– poprawa konturu twarzy

– poprawa napięcia i nawilżenia skóry twarzy

– korekta kształtu nosa, wyszczuplanie nosa

– regeneracja i odmładzanie dłoni.

 

Jakie są efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Efekty wypełniania zmarszczek lub ubytków w skórze kwasem hialuronowym są natychmiastowe. Skóra uzyskuje swój optymalny wygląd dzień lub kilka dni po zabiegu. Poza efektem wypełnienia skóra jest zauważalnie bardziej wygładzona, nawilżona, promienna i jędrna. Efekty terapii utrzymują się średnio 9-12 miesięcy. Po tym czasie preparat rozkłada się, a zabieg należy powtórzyć.

 

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Rys. 2 Wypełnianie zmarszczek

 

Czy zabieg jest bolesny?

Terapia z użyciem kwasu hialuronowego jest bezinwazyjna i bezbolesna. Godzinę przed zabiegiem na okolicę poddawaną zabiegowi nakładamy pacjentowi krem z substancją znieczulającą. To niweluje uczucie dyskomfortu i bolesności u pacjenta.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wygładzania i usuwania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego są bardzo skuteczne i cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Efekt po zabiegu jest natychmiastowy, jednak ze względu na właściwości kwasu hialuronowego, który jest stopniowo rozkładany w skórze właściwej, należy powtarzać zabiegi co 9-12 miesięcy. Konieczność powtarzalności zabiegu można uznać za wadę, jednak ma to swoje niezaprzeczalne zalety. Zabieg wypełniania zmarszczek i bruzd jest bezpieczny dla pacjenta. Mamy gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie, nie doprowadzając do trwałej zmiany w naszym wyglądzie, a my możemy lepiej kontrolować efekty zabiegów.

 

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Rys. 3 Usuwanie zmarszczek

 

Jakie są objawy niepożądane?

Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest bezpieczny dla pacjenta. Po terapii początkowo może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie skóry. W miejscu wstrzyknięcia preparatu pacjent może odczuwać ból, który znika po około 72h. W przypadku skóry wrażliwej możliwe jest wystąpienie świądu skóry. Sporadycznie pojawia się obrzęk pod postacią zgrubienia, który utrzymuje się kilka tygodni.

 

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Przed zabiegiem przez okres około 2 tygodni nie należy przyjmować preparatów o działaniu rozrzedzającym krew np. Aspiryna, Gripex.

 

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennej aktywności. W celu uzyskania jak najlepszych efektów po zabiegu należy pamiętać, aby:

 • nie opalać się i unikać ekspozycji na promienie słoneczne przez 48 godzin po zabiegu
 • przez kilka godzin po zabiegu ograniczać gwałtowną mimikę twarzy
 • bezpośrednio po zabiegu nie masować i dotykać miejsc iniekcji preparatu kwasu hialuronowego
 • unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez około 5 dni po zabiegu
 • zrezygnować z korzystania z sauny, solarium przez okres ok. 2 tygodni po zabiegu.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Redukcja zmarszczek z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezpiecznym, jednak w pewnych sytuacjach jest niezalecana. Są to m.in.:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych
 • choroby nowotworowe
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • stany zapalne skóry np.trądzik, opryszczka
 • niewyrównana cukrzyca
 • epilepsja
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

 

Wszystkich zainteresowanych zabiegami usuwania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług oraz w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat przeprowadzanych zabiegów na naszą stronę https://anlaya.pl/ oraz bezpośrednio do naszej kliniki w Józefowie pod Warszawą.

CENNIK

 

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK I MODELOWANIE TWARZY KWASEM HIALURONOWYM
Regeneracja/odmłodzenie dłoni/Neauvia Explosion (preparatem Neauvia RHEOLOGY + NEAUVIA Hydro de Lux)/2100 zł

(jedna ampułka)

Regeneracja dłoni kwasem hialuronowym (preparatem Neauvia RHEOLOGY)2500 zł

(dwie ampułki)

*Preparat dobierany jest przez lekarza po konsultacji. Przy większej ilości preparatu cena ustalana indywidualnie.

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺