Suche i spierzchnięte usta – jak je nawilżać?

Z suchością i spierzchniętymi ustami boryka się prawie każdy, szczególnie w zimie gdy nasza skóra narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. W przypadku kobiet duży wpływ na kondycję ust mają również pomadki, zwłaszcza te matowe lub zabieg makijażu permanentnego, który bardzo przesusza usta. Stosowanie produktów pielęgnacyjnych (np. kremy, balsamy) dają ulgę na krótki czas, a żeby przyniosły pożądany efekt należy stosować je codziennie. Jednak w Anlaya Clinic & Spa mamy na to idealne i długotrwałe rozwiązanie – kwas hialuronowy!

Kwas hialuronowy

Zabieg kwasem hialuronowym to bardzo powszechna procedura w pielęgnacji wysuszonych ust, ponieważ przynosi oczekiwane rezultaty – przywraca ustom odpowiedni poziom nawilżenia oraz podkreśla ich czerwień w naturalny sposób.

Do zabiegu w okolicy ust najczęściej używany jest usieciowany kwas hialuronowy, który także doskonale sprawdza się w modelowaniu i wypełnianiu, a także w wygładzaniu zmarszczek oraz bruzd.

Kwas hialuronowy, czyli HA- Hyaluronic Acid jest związkiem chemicznym, który naturalnie występuje w organizmie człowieka, niestety wraz z wiekiem jego ilość maleje, a powoduje to problemy z gładkością i jędrnością skóry oraz jej odpowiednim nawilżeniem. Dlatego też nasi pacjenci bardzo sobie cenią zabiegi kwasem hialuronowym ze względu na jego skuteczność i niewygórowaną cenę, jak w przypadku wielu miejsc w Warszawie, jak i innych większych miastach.

Jak nawilżyć usta?

Należy wiedzieć, że HA podaje się poprzez iniekcję, czyli wstrzyknięcie preparatu pod skórę. Przed zabiegiem Pacjent może skorzystać ze znieczulenia w kremie, następnie po zapoznaniu się z oczekiwaniami klienta lekarz ocenia stan ust i dobiera odpowiednia ilośc preparatu, tak by wzrósł poziom nawilżenia i koloryt ust, ale bez efektu ich powiększenia. Kwas ma właściwości higroskopijne, czyli zdolność do naturalnego wchłaniania wilgoci lub wiązania się z wodą. W przypadku zabiegu nawilżającego jedna cząsteczka HA wiąże nawet do 250 cząsteczek wody, więc można śmiało stwierdzić, że cała procedura wygląda jak działanie gąbki, która wchłania wodę w miejsce zabiegowe.

Kwas wstrzykuje się zarówno w górną jak i dolną wargę, a efekt utrzymuje się do kilku miesięcy. Po zakończeniu iniekcji preparat zostaje delikatnie rozmasowany, aby równomiernie się rozprowadził pod skórą i przybrał jak najbardziej naturalna formę.

Cały zabieg wykonujemy z zachowaniem wszystkich zabieg bezpieczeństwa, tak by było dla pacjenta jak najbardziej komfortowy, a rezultaty zadowalające.

Rezultaty zabiegu nawilżającego

Usta po zabiegu są pięknie wygładzone, odpowiednio nawilżone i soczyście czerwone, dzięki temu całość wygląda młodo i bardzo atrakcyjnie. Rezultaty można dostrzec natychmiast, jednakże pełny efekt zaobserwujemy po ok. tygodniu. Jak już wspominaliśmy zabieg utrzymuje się kilka miesięcy, należy jednak wziąć pod uwagę mimikę twarzy pacjenta, tryb życia – to czy często wystawia twarz na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych – słońce, wiatr, mróz oraz to jak szybko kwas może zostać wchłonięty przez organizm klienta. Sama procedura jest małoinwazyjna i nie wymaga okresu rekonwalescencji, jednak należy pamiętać, że może wystąpić niewielka opuchlizna i tkliwość, które zazwyczaj znikają do 4 dni po zabiegu.

Czas zabiegu oraz koszty

Nawilżenie ust kwasem hialuronowym to stosunkowo krótki zabieg, ale należy wziąć pod uwagę również czas, który musimy poświęcić na aplikacje znieczulenia i rozpoczęcie jego działania. Zazwyczaj w gabinecie powinniśmy zarezerwować od 20 do 40 minut. Cena zależna jest od użytego preparatu, w Klinice Anlaya używamy wyłącznie sprawdzonych produktów.

Przeciwwskazania:

  • nowotwór
  • ciąża oraz karmienie piersią
  • infekcje skórne w okolicy ust
  • opryszczka
  • nadwrażliwość na preparat
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym

Inne zabiegi, które możesz wykonać z pomocą kwasu hialuronowego:

Gdy  zmagasz się z pękającymi, spierzchniętymi oraz bardzo suchymi ustami  i szukasz miejsca na mapie Warszawy, gdzie profesjonalnie, bezpiecznie i praktycznie bezboleśnie wykonasz zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zapraszamy do kontaktu! Napisz lub zadzwoń do Anlaya Clinic & Spa i umów się na wizytę w naszym gabinecie!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺