Piękna i gładka skóra w każdym wieku, czyli jak walczyć z rozstępami

Okres ciąży, szybka utrata lub przyrost tkanki tłuszczowej to główne powody powstawania rozstępów. Nieestetyczne wrzecionowate pasma na skórze to problem, z którym boryka się znaczna większość kobiet. Rozstępy trudno zwalczyć, nawet mimo systematycznego stosowania preparatów. Jak radzić sobie z tego typu problemami skórnymi i czy istnieją skuteczne zabiegi przywracające gładką i jednolitą skórę?

Jak uniknąć rozstępów?

Istnieje kilka sposobów pielęgnacyjnych, by ustrzec się przed rozstępami lub przynajmniej zredukować możliwość ich wystąpienia. Kluczem do poprawienia kondycji skóry jest systematyczne jej nawilżanie dobrej jakości preparatami – jest ona wtedy bardziej elastyczna i jędrna, przez co mniej podatna na powstanie rozstępów. Podobny wpływ na skórę mają także masaże i aktywność fizyczna. Dzięki właściwemu, zdrowemu trybowi życia, w połączeniu ze zbilansowaną dietą wykluczającą przetworzone produkty, kondycja skóry może znacznie się poprawić. Włączenie do codziennego jadłospisu produktów bogatych w cynk może przyczynić się do korzystnego wpływu na skórę – pierwiastek ten bowiem uczestniczy w syntezie kolagenu, składnika naszej skóry odpowiadającego za jej napięcie i elastyczność. Ważne jest również zapobieganie gwałtownym wahaniom wagi. Rozciąganie i ściąganie skóry sprzyja jej zwiotczeniu i pojawieniu się białych pasm, najczęściej w okolicach ud, pośladków, brzucha czy piersi.

Metody niwelowania rozstępów

W leczeniu rozstępów ważna jest przede wszystkim systematyczność. Regularna pielęgnacja z pewnością może przyczynić się do pozytywnych zmian. Do jednego ze sposobów domowej higieny zaliczyć możemy olejowanie – poleca się stosowanie preparatów takich jak:

 • olej z kiełków pszenicy – zalecany do stosowania we wczesnej fazie powstania rozstępów,
 • retinoidy – nie należy ich stosować w trakcie ciąży – poprawiają elastyczność skóry,
 • witamina C,
 • kwas glikolowy – zwalcza rozstępy poprzez zdolność zwiększenia produkcji kolagenu w skórze.

Również w ofertach gabinetów medycyny estetycznej możemy znaleźć zabiegi redukujące powstałe rozstępy. Cieszą się one większą skutecznością od domowych metod, niekiedy mają zdolność wręcz zupełnego usunięcia defektu. Ich siła tkwi w zaaplikowaniu do wnętrza skóry odżywczych substancji. Zabieg mezoterapii mikroigłowej, dostępny do wykonania w salonie SPA Anlaya, stymuluje procesy odbudowy i regeneracji. Rozstępy po zabiegu ulegają wygładzeniu i rozjaśnieniu.

Wskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej

 • Wiotkość skóry,
 • zmarszczki i bruzdy,
 • rozstępy,
 • blizny,
 • przebarwienia.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • wykwity trądzikowe,
 • choroby nowotworowe.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺