Oczyszczanie twarzy – manualne czy mechaniczne, które najlepiej wybrać?

Pielęgnacja w domowym zaciszu, w gabinecie medycyny estetycznej czy ośrodkach spa&wellness – nieważne gdzie, ale ważne w jaki sposób! Oczyszczanie manualne czy mechaniczne, które będzie idealne dla Ciebie? W naszym artykule znajdziesz kilka propozycji, które polecamy w ramach oczyszczania twarzy, a wykonasz je w gabinecie, ponieważ wiemy jak ważna jest chwila dla siebie, relaks i odpoczynek – a właśnie zabiegi wykonywane w gabinecie mogą Ci to zapewnić.

Jakimi mechanicznymi sposobami możemy oczyścić skórę?

W Klinice Anlaya znajdziecie duży wybór stosowanych zabiegów do oczyszczania mechanicznego:

  • mikrodermabrazja (mikropeeling) – zabieg ten polega na ścieraniu warstw martwego i zrogowaciałego naskórka, ale posiada również inne zalety – ujędrnia i uelastycznia skórę, napina ją, widocznie regeneruje, zmniejsza ilość zmarszczek oraz wygładza cerę, rozświetla ją i nadaje zdrowy wygląd, skóra po zabiegu nabiera jednolitego kolorytu,
  • peeling kawitacyjny – wykorzystuje zjawisko kawitacji, zachodzącej pod wpływem zmniejszania ciśnienia i szybkiej przemianie z fazy ciekłej, w fazę gazową, można go wykonywać niezależnie od pory roku, jest bardzo łagodny dla skóry i może być wykonywany na wszystkich jej rodzajach,
  • peeling dyniowy DermaQuest, jest to medyczny zabieg enzymatyczno-chemiczny, który skutecznie usuwa zmiany trądzikowe, jak również widoczne zaskórniki
  • peelingi chemiczne, takie jak: migdałowy, ferulowy, azelainowy, glikolowy, salicylowy.

Manualne oczyszczanie, co je odróżnia od mechanicznego?

Manualne oczyszczanie twarzy jest jedną z najstarszych metod znanych w kosmetyce i wciąż bardzo popularną. Nie używamy do niej kwasów czy peelingów. Jak sama nazwa wskazuje oczyszczanie manualne wykonujemy poprzez ręczne oczyszczanie twarzy z zaskórników (wągrów) i prosaków. Metoda manualna była pierwszym zabiegiem oczyszczającym skórę, dopóki medycyna estetyczna nie rozwinęła się na tyle, aby móc proponować innowacyjne rozwiązania.

Przed wykonaniem zabiegu w pierwszej kolejności zmywany jest dokładnie makijaż, aby skóra została dogłębnie złuszczona, a zrogowaciały naskórek usunięty. Następnie nakłada się specjalny preparat zmiękczający – należy tutaj odczekać kilka minut, po tym czasie kieruje się strumień pary na twarz, dzięki temu pory się rozszerzają i zwiększa to działanie preparatu.

Przechodząc do właściwej fazy – za pomocą dłoni usuwa się zaskórniki, nakłada przeciwzapalny, kojący krem lub maskę, a ostatnim etapem jest nałożenie właściwego dla danej skóry kremu ochronnego.

Takie oczyszczanie zalecane jest w okresie jesienno-zimowym. Zaczerwieniona skóra po zabiegu nie powinna być narażona na promienie słoneczne. Zaleca się wtedy stosowanie łagodnych kosmetyków do pielęgnacji skóry i makijażu.

Dlaczego warto skorzystać z oczyszczania skóry w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

Istotne jest, że aby skóra mogła „oddychać” musi być dobrze oczyszczona. Najczęstszym problemem, który powoduje tak zwane zatykanie naszej skóry są wągry, inaczej zwane zaskórnikami – oba te określenia są stosowane zamiennie i oznaczają drobne zmiany skórne powstające w wyniku zatkania ujść mieszków włosowych. Najczęściej pojawiają się w tak zwanej strefie „T”. Twarz powinna być regularnie oczyszczana, aby bakterie i zaskórniki nie namnażały się i w tym celu zastosowanie mają nasze zabiegi manualnego i mechanicznego oczyszczania twarzy. Lekceważenie zaskórników kończy się często reakcją immunologiczną organizmu, pojawieniem się stanu zapalnego i wyprysków. Zaniedbane problemy z nadprodukcją łoju i złuszczaniem naskórka to prosta droga do wystąpienia poważnych zmian trądzikowych.

Odpowiadając na zadane pytanie Oczyszczanie twarzy – manualne czy mechaniczne, które najlepiej wybrać? Odpowiadamy – oba! Ponieważ każda z tych metod przynosi oczekiwane rezultaty. Wszystko zależy od preferencji pacjenta oraz efektu jakie chce się osiągnąć, bowiem manualne oczyszczanie skupia się na usunięciu wszystkich niedoskonałości, mechaniczne zaś dodatkowo podziała “mocniej” na wierzchnią warstwę naskórka.

Umów się na konsultację do Anlaya Clinic i dowiedz się więcej o naszych zabiegach!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺