Męski zarost to nie tylko broda! – sprawdź nasze propozycję depilacji klatki piersiowej u mężczyzn!

Intensywne owłosienie jest naturalnym zjawiskiem u wielu mężczyzn. I to właśnie jest przyczyną, że panowie są coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej – dbają o swój wygląd i decydują się na trwałą depilację. Usuwanie owłosienia z klatki piersiowej dla wielu mężczyzn stanowi standardowy zabieg pielęgnacyjny. Męska depilacja pomaga lepiej zadbać o poczucie komfortu i higieny, a w przypadku hipertrychozy (nadmiernego porostu włosów) czy nadpotliwości depilacja jest wręcz konieczna do tego, aby czuć się komfortowo we własnej skórze.

To testosteron (męski hormon) odpowiada za porost włosów u mężczyzn. Włoski wyrastające na klatce piersiowej są zwykle gęste, grube, ciemne (z dużą zawartością barwnika – melaniny) i z tego powodu zazwyczaj dobrze poddają się działaniu lasera. Tradycyjne metody, tzw. domowe, takie jak golenie włosów maszynką, usuwanie ich przy pomocy wosku z drogerii czy też golenie elektryczną maszynką mogą powodować świąd, pieczenie, wysuszenie skóry, a nawet wrastanie włosków pod skórą. Zdarza się też, że powstają przebarwienia, a nawet blizny.

Depilacja woskiem Lycon

Wspomnieliśmy powyżej o woskach drogeryjnych, owszem powstają coraz to nowsze preparaty, dodawane sprawdzone składniki aktywne, jednakże to wciąż nie jest profesjonalnie wykonany zabieg. Męskie włosy są twarde, grube i wymagają sporej “mocy”, które wosk drogeryjny nie jest w stanie zapewnić. Dlatego też najbardziej polecanym jest naturalny wosk Lycon – produkt pochodzący z Australii, w którego skład wchodzą: wosk pszczeli, żywica, a także eteryczne olejki, takie jak np. lawenda, róża czy rumianek – łagodzą one podrażnienia skóry i naturalnie nawilżają ją. Skóra po zabiegu jest wyjątkowo gładka, bez podrażnień i zbędnego owłosienia, ponieważ włosy wyrywane są z cebulkami co daje długotrwałe rezultaty.

Panowie! Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa działa na głębokie struktury włosa, ale równocześnie jest zabiegiem bezinwazyjnym, który nie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Każdy mężczyzna, który ma wrażliwą skórę może czuć się w rękach naszych specjalistów bezpiecznie.  Również wiele zalet przemawia za skorzystaniem z zabiegu – przede wszystkim oszczędzasz czas, możesz zapomnieć o regularnej i czasochłonnej depilacji domowymi sposobami, laser zapewnia brak podrażnień i wrastających włosków oraz większy komfort i higienę – zestaw samych superlatyw.

Najlepiej wybrać sprawdzone i skuteczne technologie – jedną z nich jest laser diodowy który jest na rynku od lat. 

Charakteryzuje go niesamowicie czuła „wrażliwość” na określenie ilości barwnika we włosie co pozwala na precyzyjne dobranie parametrów lasera, aby stopień nasilenia wypalania włosów nie był ani zbyt mocny ani zbyt słaby (w zasadzie wyklucza to możliwość podrażnienia skóry czy poparzenia jej). Laser ten jest bardzo pomocny i bezpieczny dla każdego kolorytu skóry, a także każdego rodzaju owłosienia.

Przed przystąpieniem do depilacji klatki piersiowej za pomocą lasera należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach:

  • przed zabiegiem, w trakcie i po nie można używać samoopalaczy, korzystać z solarium czy opalać się,
  • najlepiej przed samym zabiegiem (tego samego dnia rano) należy dokładnie zgolić owłosienie z klatki piersiowej, trzeba to zrobić delikatnie, aby nie podrażnić skóry przed zabiegiem,
  • przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów za pomocą pęsety, wosku czy depilatora,
  • nie wolno używać żadnych kremów, ziół czy leków światło uczulających,
  • przed zabiegami prosimy o zachowanie odstępu wynikającego z cyklu wzrostu włosa, wynosi on mniej więcej 4 tygodnie.

Jeśli jeszcze nie próbowałeś wymienionych metod to skontaktuj się z nami – napisz lub zadzwoń do Anlaya Clinic & Spa i umów się na wizytę w naszym gabinecie!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺