Jak powiększyć usta bez użycia skalpela?

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, nie wymaga specjalnego przygotowania, trwa mniej niż godzinę, a efekty przynosi spektakularne. Klienci Anlaya Clinic najchętniej korzystają z zabiegu kwasem hialuronowym, ale na rynku istnieje też kilka innych sposobów – wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej, implanty czy nawet dobrze wykonany makijaż permanentny. W poniższym artykule znajdziesz informacje jak powiększyć usta bez użycia skalpela, kiedy zdecydować się na zabieg i dlaczego użyć sprawdzonego preparatu. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, odpowiada za wiązanie i magazynowanie wody w tkankach, niestety z wiekiem zaczyna nam go brakować, a jego występowanie całkowicie zanika po 80 roku życia. Można więc rzec, że dla naszego ciała jest to substancja na wagę złota. Kwas ten od wielu lat jest wykorzystywany w praktycznie wszystkich dziedzinach medycyny –  okulistyce, ortopedii, reumatologii, ginekologii czy dermatologi, ale przede wszystkim preparat doskonale sprawdza się w medycynie estetycznej.

Kwas ten odpowiada za właściwy stan nawilżenia, jedna cząsteczka HA (Hialuronic Acid) wiąże nawet do 250 cząsteczek wody. Warto o to dbać, ponieważ gdy poziom substancji spada dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych.

Dlatego też wielu specjalistów rekomenduje zabiegi kwasem hialuronowym, posiada je w swojej ofercie i korzysta z jak najlepszych preparatów sprawdzonych marek, by spełnić oczekiwania Klientów. Z użyciem kwasu hialuronowego możemy:

 • nawilżyć skórę twarzy, szyi, dłoni
 • nawilżyć spierzchnięte usta
 • wypełnić bruzdy i zmarszczki
 • powiększyć usta
 • wymodelować i wykonturować
 • inne zabiegi z zakresu medycyny (przykurcze mięśni, przepuklina, gojenie ran, zapalenie stawów itd.)

Jednak jednym z najpopularniejszych zabiegów jest powiększanie ust kwasem hialuronowym w taki sposób, by wyglądały jak najbardziej naturalnie, zdrowo i ponętnie. Modelowanie ust z wykorzystaniem kwasu pozwala na odbudowę gęstości tkanek wokół ust, co sprawia że są zdecydowanie pełniejsze i odpowiednio nawilżone.

Kiedy warto się zdecydować na zabieg kwasem hialuronowym?

Na zabieg może zdecydować się prawie każdy, przed należy jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami, ponieważ niektóre całkowicie dyskwalifikują. W obecnych czasach iniekcja kwasem hialuronowym cieszy się dużym powodzeniem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Osoby te decydują się na wykonanie nakłuwania z kilku powodów, ale najczęściej wymieniane to: wąskie i asymetryczne usta, nieakceptowanie swojego wyglądu, co powoduje to utraty pewności siebie. Czasem kilka minut wystarczy, by pozbyć się tych problemów, a warto wiedzieć, że powiększanie ust kwasem hialuronowym to nie tylko zmiana ich rozmiaru, ale także:

 • poprawa kształtu
 • poprawa kolorytu
 • nawilżenie i ujędrnienie
 • likwidacja objawów starzenia się – bruzdy i opadające kąciki
 • poprawa asymetrycznej wargi

Jak wygląda zabieg?

Powiększanie ust kwasem jest zabiegiem małoinwazyjnym i nieskomplikowanym. Poprzedza go konsultacja z lekarzem, który przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, a następnie znieczula usta specjalnym preparatem – dzięki temu iniekcja jest bezbolesna i praktycznie nieodczuwalna. Kwas hialuronowy zostaje wprowadzony do wybranego miejsca, w takich proporcjach, by osiągnąć ustalony z Pacjentem efekt. Po wstrzyknięciu lekarz jeszcze rozmasowuje i dokładnie rozprowadza preparat pod skórą.

Bezpośrednio po zabiegu radzimy zrezygnować ze spożywania picia gorących napojów, malowania ust i wystawiania ich na nadmierną ekspozycję słońca. Ulgę przyniesie schładzanie na kostkami lodu czy zimnymi kompresami. Przez dobę przed i po zabiegu definitywnie rezygnujemy z alkoholu, papierosów i uprawiania sportu oraz innych aktywności fizycznych, a także unikamy basenów, sauny oraz solarium. Po dwóch tygodniach warto umówić się na wizytę kontrolną, by specjalista ocenił stan ust.

Efekty:
W Klinice Anlaya cała procedura trwa od 20 do 40 minut, efekty widoczne są od razu, jednak całkowicie z zabiegu możemy cieszyć się po ok. tygodniu, gdy już cała opuchlizna zejdzie. Odpowiednia pielęgnacja wybranego obszaru przyspiesza jego regenerację, a Ty będziesz cieszyć się spektakularną metamorfozą. Wargi zostaną wyrównane, kącik ust podniesiony, zmarszczki wokół ust zredukowane, a usta wymodelowane kwasem hialuronowym. Dobrze wykonany zabieg utrzymuje się od 6 miesięcy nawet do roku, a po każdym kolejnym efekt może podtrzymać się nawet dłużej.

Cena:
Cena zabiegu waha się w zależności od użytego preparatu, w Klinice Anlaya używany produktów sprawdzonych producentów. Całość kosztuje od 1300 zł, w porównaniu do wielu klinik w Warszawie oraz większych miastach jest to bardzo korzystna kwota.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • tendencje do bliznowców
 • aktualne infekcje np. opryszczka
 • permanentne i semipermanentne wypełniacze, czyli silikon, aquamid itd.
 • niewyrównana cukrzyca
 • planowane w niedługim czasie zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy
 • choroby autoimmunologiczne

Jeśli marzysz o naturalnie powiększonych ustach, które będą pięknie wyglądały na Twojej twarzy i szukasz profesjonalnego miejsca na mapie Warszawy, gdzie zabieg zostanie wykonany bezpiecznie to zapraszamy do kontaktu! Napisz lub zadzwoń do Anlaya Clinic & Spa i umów się na wizytę w naszym gabinecie!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺