Dlaczego warto łączyć terapię? Kilka słów o współpracy lekarza medycyny estetycznej i kosmetologa.

Medycyna estetyczna i kosmetologia to dwie dziedziny, które współcześnie się przenikają. W nowoczesnych placówkach takich jak Klinika Anlaya lekarz medycyny estetycznej ściśle współpracuje z kosmetologiem, ponieważ ich wzajemna wiedza doskonale się uzupełnia, a to przekłada się na efekty i rezultaty wielu terapii. Dlaczego warto łączyć zabiegi wykonywane w gabinecie lekarza i kosmetologa – o tym w poniższym artykule!

Wiele osób zmaga się z problemami skórnymi lub estetycznymi i w niektórych przypadkach trudno polegać tylko na jednej z tych dziedzin, jest to oczywiście możliwe, ponieważ jeśli stawiamy tylko na zabieg oczyszczający to wiedza kosmetologia w zupełności wystarczy, jeśli jednak zaczynamy bezwzględnie stawiać czoła np. skórze trądzikowej to niezbędna będzie np. terapia farmakologiczna w połączeniu z laseroterapią i oczyszczaniem technologią aparaturową. Takie połączenie kompleksowo można wykonać w placówce, gdzie swoje gabinety mają zarówno lekarz medycyny estetycznej jak i kosmetolog. 

W historii branży beauty i medycyny estetycznej widoczny jest pewien schemat – zabiegi naruszające ciągłość naskórka, czyli np. te z użyciem igły tj. wampirzy lifting, nawilżenie ust, mezoterapia, ostrzykiwanie osoczem, botoks czy też wypełniacze wykonywane są przez lekarzy. Kosmetolog natomiast od lat wprowadza klientów w świat pielęgnacji białej czy też zabiegów aparaturowych tj. Geneo i HydraFacial oraz tych modelujących sylwetkę. Taka współpraca specjalistów w swojej dziedzinie owocuje zdecydowanie szybszymi rezultatami, których oczekuje klient. 

Wykonując zabiegi laserowe m.in. laserem ablacyjnym marki Alma Lasers lub technologią radiofrekwencji mikroigłowej marki ShenB tj. leczenie trądziku, blizn, rozstępów, rumienia, poprawa kolorytu i odmładzanie skóry korzystamy z wiedzy lekarza medycyny estetycznej, jednak są to zabiegi, które warto wspomóc konsultacją z kosmetologiem. Wykonując zabieg, w którym przerwana jest ciągłość naskórka, by następnie podczas regeneracji przynieść oczekiwane rezultaty, lekarz po nim kieruje pacjentów właśnie do kosmetologa, by z pomocą pielęgnacji gabinetowej oraz następnie domowej wzmocnić efekt, przyspieszyć regenerację i wydłużyć rezultat. 

Przykładem takich zabiegów może być np. botoks, mezoterapia lub wampirzy lifting, gdzie zaraz po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona i podrażniona, wtedy zbawienna może się okazać kuracja wspomagająca i stymulująca procesy regeneracji skóry oraz łagodząca obrzęki  i zaczerwienienia kosmetykami na bazie np. aloesu lub kwasu hialuronowego. Innym przykładem może być wspomniana wyżej laseroterapia lub mikronakłuwanie, zabieg wykonywany jest przez lekarza, jednak kosmetolog potrafi perfekcyjnie dobrać kurację wspomagającą regenerację skóry po zabiegu. 

Jednak należy pamiętać, że ingerencja kosmetologiczna po zabiegu przeprowadzonym przez lekarza nie ogranicza się wyłącznie do łagodzenia, jeśli chodzi o laser Alma czy też radiofrekwencję mikroigłową to celem jest przede wszystkim przedłużenie i wzmocnienie efektów estetycznych i przeciwstarzeniowych.

Plan zabiegów stworzonych przez duet lekarz medycyny estetycznej – kosmetolog jest korzyścią przede wszystkim dla pacjentów, to dla większości z nich doskonała alternatywa skutecznej terapii z fantastycznymi efektami, które w przeszłości gwarantowała jedynie chirurgia plastyczna. 

Niezależnie od Twojego problemu – trądziku, utraty jędrności skóry, braku kolorytu, nawilżenia, zmarszczek czy też np. blizn potrądzikowych, pooperacyjnych lub rozstępów warto korzystać z terapii łączonych, które wykonują we współpracy lekarz medycyny estetycznej i kosmetolog, ponieważ ich praca przynosi spotęgowane rezultaty, by spełnić oczekiwania pacjenta w szybkim czasie. 

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺