Cienie pod oczami? – poznaj skuteczne metody na walkę z nimi!

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, wiele osób zmaga się z delikatnymi cieniami pod oczami, czy też wręcz widocznymi sińcami. Przyczyn tego problemu może być wiele, makijaż jedynie przykryje problem, ale jak możemy się go pozbyć? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie! Współczesna medycyna estetyczna proponuje skuteczne, sprawdzone i bezpieczne rozwiązania – sprawdź je już teraz!
Pielęgnację skóry pod oczami warto rozpocząć już ok. 20 roku życia, ponieważ w tej okolicy skóra jest pozbawiona tkanki tłuszczowej i szybko pojawiają się tzw. “kurze łapki”. Natomiast cienie pod oczami mogą występować od najmłodszych lat i towarzyszyć nam aż do starości jeśli nie zaczniemy działać.

Podkrążone oczy sprawiają, że nasza twarz – nie ukrywajmy tego – wygląda nieestetycznie. Najczęstszymi przyczynami jest przemęczenie, przeziębienie, nadmierna ekspozycja oczu na światło niebieskie, czy też słoneczne oraz odwodnienie. Dlatego warto zapoznać się z poniższymi metodami, które przywrócą świeżość, koloryt i blask Twojej cienkiej skórze pod oczami.

Mezoterapia

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów, który można wykonać na twarz, szyje, dekolt czy też dłonie, więc nie dziwne, że idealnie sprawdzi się w walce z cieniami pod oczami i dodatkowo zredukuje drobne zmarszczki oraz ujędrni skórę w tej okolicy.

Zabieg mezoterapii polega na wykonaniu mikronakłuć, (które powodują małe i w pełni kontrolowane reakcje zapalne) by następnie wstrzyknąć dobroczynne składniki aktywne pod skórę. W Klinice Anlaya korzystamy z kilku preparatów więc jeszcze przed zabiegiem ustalamy z pacjentem, który będzie najskuteczniejszy i najodpowiedniejszy dla Ciebie.

Ważnym czynnikiem jest fakt, że podczas samej iniekcji już dochodzi do przebudowy skóry, ponieważ powstałe mikrouszkodzenia natychmiast ulegają procesowi regeneracji i przy tym tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Efekty mezoterapii

Zatem niewątpliwym efektem mezoterapii jest szybka i skuteczna redukcja cieni pod oczami, zmarszczek mimicznych i “kurzych łapek”. Zabieg zdecydowanie poprawia koloryt skóry oraz zwalcza opuchliznę pod oczami, a cienka i delikatna warstwa pod okiem jest nawilżona i napięta.

Symulatoryodświeżenie na poziomie komórkowym

Drugim polecanym przez nas sposobem na sińce pod oczami jest stymulator, czyli preparat z polinukleotydami do głębokiej biostymulacji skóry. Zabieg ten wykonywany jest metodą iniekcji, a substancję wstrzykuje się w tzw. punkty bioestetyczne, czyli takie gdzie istnieje małe prawdopodobieństwo występowania naczyń krwionośnych oraz nerwów. 

Preparat specjalnie stworzony do poprawy i odmłodzenia bardzo cienkiej okolicy oka zarówno górnej jak i dolnej powieki, jednak skupimy się tutaj na tej dolnej strefie.

Polinukleotydy, czyli małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA oraz RNA, zwiększają elastyczność skóry, odmładzają i regenerują bardzo cienką partię pod oczami. Stymulator podobnie jak mezoterapia zawiera substancje, które naturalnie prowadzą do biorewitalizacji, a dzięki iniekcji następuje szybka regeneracja uszkodzonych tkanek i produkcja nowego kolagenu.

Efekty

Skóra pod okiem jest wyraźnie napięta oraz nawilżona, długotrwałe działanie preparatu sprawia, że zwiększa się unaczynienie i przepływ krwi. To z kolei prowadzi do wyrównania kolorytu, pobudzenia fibroblastów i produkcji nowego kolagenu.

Pielęgnuj codziennie!

Nie od dziś wiadomo, że skóra w okolicy oka powinna być specjalnie traktowana, a mamy tu na myśli odpowiednia pielegnacje. Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć, więc wraz z zabiegami medycyny estetycznej dołącz codzienna pielęgnacje kosmetykami białymi, które zawierają odżywcze substancje aktywne. Pamiętaj również, że zabiegi iniekcyjne wymagają wprawnej ręki lekarza więc wybieraj sprawdzone gabinety.

Skontaktuj się z nami już teraz i umów się na zabieg w Klinice Anlaya!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺