Skuteczna terapia czynnikiem wzrostu i komórkami macierzystymi – wstęp do zabiegu

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem na który wpływ ma wiele czynników: zanieczyszczone powietrze, promienie UV, niezdrowy tryb życia (alkohol, nikotyna, zbyt mała ilość snu) a także niedokładnie zmyty makijaż. Wszystko to sprawia, że nasza cera traci jędrność i naturalny blask, a na skórze widać pierwsze zmarszczki i inne oznaki starzenia się. Współczesna medycyna estetyczna jednak wie jak temu zaradzić i wśród wielu rozwiązań w grupie zabiegów anti-aging jest jeden, który się wyróżnia – mezoterapia skoncentrowanymi czynnikami wzrostu, czyli użycie czynnika wzrostu i komórek macierzystych.

Czym jest zabieg? Co go wyróżnia i dlaczego jest tak popularny?

W 2008 roku włoski naukowiec Tiziano Batani wyodrębnił skoncentrowane czynniki wzrostu z ang. Concentrated Growth Factor. Są to drogocenne komórki wydzielone z krwi, dzięki którym regeneracja i naprawa tkanek przebiega szybko i bezpiecznie, ale przede wszystkim skutecznie. By usprawnić i wzmocnić cały proces do czynników wzrostu dodane zostały komórki macierzyste CG34+, które także przyspieszają regenerację i przywracają młodość skórze.

Technologia wyróżnia się na tle innych zabiegów, ponieważ wykorzystywane są w nim nasze własne komórki, które pobierane są z krwi z żyły. To też jest czynnikiem, który przemawia na korzyść tej procedury – w tkanki wstrzykiwane są nasze własne komórki więc do organizmu nie dostają się obce substancje.

Podanie czynników wzrostu i komórek macierzystych metodą iniekcji też nie jest tu losowa, ma ona na celu stworzenie mikrouszkodzeń, które stymulują skórę do intensywnej odnowy, dzięki czemu preparat działa już od pierwszej chwili podania.

Efekt? Po podaniu komórki macierzyste od razu zastępują stare i obumarłe komórki, a skoncentrowane czynniki wzrostu (białka) pobudzają i stymulują naturalne procesy regeneracyjne.

Komu polecany jest zabieg?

Wiele osób zgłasza się do naszego gabinetu w celu odświeżenia skóry, zniwelowania objawów zmęczenia i starzenia się, są to zazwyczaj osoby, które zauważyły u siebie już pierwsze oznaki starzenia się, ale też dojrzałe chcące zatrzymać ten proces i utrzymać młody i piękny wygląd jak najdłużej. Właśnie wtedy proponujemy technologie CFG sprawdzającą się w tej sytuacji idealnie. Zabieg jest wskazany, gdy chcemy w naturalny, bezpieczny i skuteczny sposób zwalczyć zwiotczałą skórę, zredukować zmarszczki, a także zapewnić skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoniom odnowę i regenerację. Co ciekawe terapia zalecana jest także osobom, które niedawno przeszły przeszczep włosów, bowiem osocze wspomaga przyjęcie się nowych mieszków włosowych. Rezultatem przyjęcia czynników wzrostu i komórek macierzystych będzie bardziej jędrna skóra, elastyczna, odżywiona oraz z ładną strukturą i kolorytem.

Dostępne typy zabiegów

W Klinice Anlaya mamy dostępne trzy typy zabiegów, które rozpoczynają się od pobrania krwi od Pacjenta. Następnie poddawana jest wirowaniu w celu oddzielenia drogocennych komórek. Wszystko dzieje się w specjalnym urządzeniu, które działa w odpowiednim tempie i temperaturze. Kiedy już uzyskamy odpowiednią konsystencję przystępujemy do działania. Na życzenie Pacjenta możemy zaaplikować specjalną maść znieczulającą.

3 typy komórek macierzystych:

  •  Harmony – dedykowana osobom, które chcą uzyskać bardzo intensywny efekt odmłodzenia. Terapia powinna zostać powtórzona co najmniej 3 razy w odstępach ok. 1,5 miesiąca.
  •  Liquid – polecana do redukcji mniejszych zmarszczek, jako profilaktyka anti-aging oraz przy wspomnianym wcześniej przeszczepie włosów. Zalecamy powtórzenie co najmniej 3 razy w odstępie miesiąca.
  •  One – zabieg skupiający się na mniejszych obszarach ciała – okolice oczu, ust czy dłonie. Zalecana osobom, które pierwszy raz dokonują zabiegu. Zalecane wykonanie to 3 razy w odstępach od 4-6 tygodni.

Warto zaznaczyć, że zabieg można łączyć z innymi metodami anti-aging, wliczając w to laseroterapię, wypełniacze, karboksyterapię czy też peelingi chemiczne.

Wstęp do zabiegu

Jeśli już wiesz z czym wiąże się zabieg z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu koniecznie sprawdź ofertę Kliniki Anlaya, a także zajrzyj do kolejnych artykułów, w których znajdziesz więcej informacji odnośnie tej rewelacyjnej  metody anti-aging!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺