Regeneracja skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi – wszystko, co musisz wiedzieć!

Czy wiesz, że tak popularny i poszukiwany od wieków “eliksir młodości” znajduje się na wyciągnięcie ręki? Ponieważ to właśnie w naszym organizmie występują naturalne i skuteczne substancje, które odmładzają i regenerują skórę, przywracają jej jędrność, blask i redukują zmarszczki. To wszystko możemy osiągnąć dzięki innowacyjnemu połączeniu komórek macierzystych CD34+ ze skoncentrowanymi czynnikami wzrostu. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do lektury, by dowiedzieć się więcej!

Czym jest zabieg?

Jak już wspominaliśmy w artykule  Skuteczna terapia czynnikiem wzrostu  metoda ta uwzględnia wykorzystanie czynników wzrostu oraz komórek macierzystych wyodrębnionych z krwi pacjenta. Dla niektórych może to brzmieć skomplikowanie, ale jest to całkowicie prosta, bezpieczna i przede wszystkim skuteczna procedura, która doskonale pobudza nasze fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, czyli inaczej mówiąc do regeneracji, odmłodzenia i napięcia skóry.

Zabieg polecany jest osobom zmagającym się z pierwszymi oznakami starzenia się – drobnymi i głębokimi zmarszczkami, wiotką skórą zarówno na twarzy jak i szyi, dekolcie i dłoniach oraz w walce z wypadającymi włosami, ponieważ CGF aktywuje fazę wzrostu w mieszkach włosowych – w 100% naturalnie i bezpiecznie.

Czynniki wzrostu i ich funkcje

Zanim przejdziemy do informacji o tym jak wykonywany jest taki zabieg warto przeanalizować czynniki wzrostu, które znajdują się w naszym preparacie.

Ale czym są czynniki wzrostu? Najprościej mówiąc to występujące naturalnie w naszym ciele białka stymulujące wzrost komórki, jej podział oraz przekształcanie.

W osoczu znajdziemy:

  • FGF (czynnik wzrostu fibroblastów) – rozprzestrzenia wzrost i różnicowanie komórek, przede wszystkim fibroblastów.
  • TGF (czynnik transformujący np. TGF-β) – pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.
  • PDGF (płytkopochodny czynnik wzrostu) – reguluje wydzielanie kolagenazy i syntezę kolagenu.
  • VEGF (czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego) – pobudza mikrokrążenie.
  • EGF (czynnik wzrostu naskórka) – wygładza naskórek i spłyca zmarszczki.

Jak przeprowadzany jest zabieg?

Jak w przypadku wszystkich innych zabiegów w Klinice Anlaya na początek przeprowadzamy dokładny wywiad z pacjentem. Konsultacje przeprowadza lekarz, bowiem cała procedura wykonywana jest przez tego specjalistę. Po przedstawieniu wszystkich wskazań i przeciwwskazań przystępujemy do procedury. Pobierana jest krew z żyły pacjenta, a następnie próbka zostaje umieszczona w szklanej probówce, by następnie trafić do nowoczesnego separatora komórkowego, czyli urządzenia do modyfikowania struktury preparatu w kontrolowanej temperaturze.

W zależności od tego jaki typ komórek macierzystych wybierzemy to dzięki nowoczesnej technologii zostanie dostosowana odpowiednia struktura (mezoterapia lub żel) – przypominamy, że w poprzednim artykule możecie sprawdzić jakie typy komórek macierzystych znajdują się w naszej ofercie.

Po wyborze odpowiedniego pakietu, a następnie jego obróbce, substancja jest podawana w wybrany obszar zabiegowy  – może to być cała twarz lub wyłącznie okolice oka lub ust, szyja, dekolt, dłonie a także skóra głowy. Naturalny materiał pobrany de facto z naszego ciała zapewnia absolutne bezpieczeństwo tej metody, ponieważ ryzyko odrzucenia własnych komórek jest minimalne. Dodatkowo można powiedzieć, że wybrana metoda iniekcji jest taka 2 w 1, ponieważ wstrzykiwany preparat intensyfikuje regenerację i odbudowę struktury skóry, która została właśnie naruszona poprzez igłę lub kaniulę. To wszystko sprawia, że proces odnowy zaczyna się od razu po podaniu osocza! Jednak na finalne efekty należy chwilę poczekać gdyż przebudowa w naszej skórze zachodzi w przeciągu kilku tygodni.

Cała seria to 3 zabiegi wykonywane w przeciągu od 1 do 1,5 miesiąca. Warto również połączyć zabieg czynnikami wzrostu z innymi znanymi i sprawdzonymi metodami oraz technologiami anti-aging.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazania i przeciwwskazania są takie jak w przypadku podobnych zabiegów rewitalizujących, które wykonujemy metodą iniekcji.

Wskazania Przeciwwskazania
●     zmarszczki

●     wiotkość skóry

●     wypadanie włosów i po zabiegu przeszczepu włosów

●     rewitalizacja skóry (twarzy i ciała, np. szyi, dekoltu, dłoni, okolic intymnych)

●     profilaktyka starzenia się skóry
i wypadania włosów

●     leczenie oparzeń, blizn, ran

 

●     ciąża i okres karmienia piersią

●     stany zapalne (w tym skóry)

●     choroby autoimmunologiczne

●     choroby nowotworowe

●     choroby serca

●     choroby hematologiczne (krwi)

●     stosowanie leków rozrzedzających krew

Cena zabiegu

W Klinice Anlaya znajdziesz szerokie menu zabiegowe z wykorzystaniem komórek macierzystych, ceny zabiegów wahają się od 750 zł do 1600 zł – w zależności od wybranego pakietu, ale pamiętaj, że wykupienie od razu pełnego kompletu zabiegów jest bardzo korzystne, ponieważ zyskujesz pełny zakres usługi w niższej cenie.

Wszystkich zainteresowanych mieszkających na terenie Warszawy i okolicach zapraszamy do zapoznania się z zabiegiem oraz pełnym cennikiem usług w Klinice Anlaya – zapraszamy do kontaktu!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺