Lifting powiek bez skalpela

Skóra wokół oczu jest wyjątkowa. Niezwykle cienka i delikatna, szybko ulega przebarwieniom czy wysuszeniu, dlatego jej odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie istotna. Wiek czy nieprzespane noce negatywnie wpływają na jej stan, a co za tym idzie – wygląd całej twarzy. Nie zawsze kosmetyki lub domowe sposoby są w stanie zniwelować skutki upływającego czasu i braku odpowiedniej pielęgnacji. Nie każdy jednak chce od razu decydować się na inwazyjny lifting powiek. Dobrym rozwiązaniem dla takich osób jest technologia plazmowa – korekta powiek bez skalpela.

Co to takiego?

Technologia plazmowa to prosta, a przede wszystkim bezpieczna technologia, która umożliwia przeprowadzenie bezinwazyjnego liftingu powiek. Dodatkowo zabieg niweluje drobne zmarszczki i inne miejscowe zmiany skórne. Pomiędzy końcówką głowicy a skórą tworzą się mikrozwiązki plazmy, które stymulują naskórek i obkurczają komórki. Dzięki temu można osiągnąć efekt uniesienia oraz napięcia skóry. Technologia plazmowa to niezwykle precyzyjna metoda, wykonywana punktowo, co sprawia, że tkanki, otaczające miejsce zabiegowe pozostają nienaruszone.

Zalety zabiegu

Zabieg wykorzystujący technologię plazmową to metoda, którą doceniają tysiące kobiet i mężczyzn na całym świecie. Nie tylko zadowalające efekty zabiegu, widoczne już po pierwszej sesji, skłaniają klientów do jego przeprowadzenia, ale też szereg innych zalet, jak:

 • bezpieczeństwo – zabieg jest bezpieczny nawet dla osób z rozrusznikami serca,
 • komfort – metoda ta nie wyłącza pacjentów z codziennej aktywności,
 • prezycja – mikrozwiązki plazmy działają wyłącznie w obrębie naskórka, nie naruszając skóry właściwej,
 • bezinwazyjność – jest dobrą alternatywą dla chirurgicznej blefaroplastyki powiek.

Wskazania do zabiegu

Liftingowi powiek bez skalpela może poddać się każda osoba, pragnąca zredukować zmarszczki i wiotką skórę wokół oczu oraz poddać się plastyce powiek, a także:

 • zlikwidować wiotką skórę w okolicy kolan i łokci,
 • zredukować zmarszczki nad górną wargą (tzw. zmarszczek palacza),
 • usunąć brodawki i inne zmiany skórne (kępki żółte, włókniaki),
 • zredukować rozstępy i blizny pooperacyjne.

Przebieg zabiegu

W czasie wykonywania zabiegu wybrany obszar poddawany jest działaniu mikrozwiązków plazmy poprzez zetknięcie końcówki urządzenia ze skórą pacjenta. Pod wpływem plazmy tkanka naskórka zostaje odparowana – przechodzi ze stanu stałego w gazowy. Równocześnie rozpoczyna się proces gojenia ubytków naskórka dzięki jego zdolnościom regeneracyjnym. Zabieg trwa zazwyczaj około 20 minut.

Po poddaniu się tej metodzie mogą wystąpić niewielkie strupki, utrzymujące się do 7 dni. U niektórych osób występuje także niewielki obrzęk okolicy, poddawanej zabiegowi, który znika samoistnie, najczęściej w trzeciej dobie od wykonania zabiegu.

Powtarzanie zabiegu

Częstotliwość oraz ilość zabiegów zależy przede wszystkim od początkowego stanu skóry. W przypadku liftingu powiek najlepsze efekty można osiągnąć, poddając się tej metodzie 1-4 razy w odstępie czterdziestu dni od każdego zabiegu. Efekty zazwyczaj utrzymują się przez 2-4 lata.

Przeciwwskazania:

 • przyjmowanie retinoidów,
 • padaczka,
 • nowotwory,
 • ciąża i okres laktacji,
 • cukrzyca,
 • choroby skóry: łuszczyca, bielactwo,
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • otwarte zmiany i infekcje skórne,
 • wypełnienia na bazie kwasu hialuronowego lub botoksu w obszarze zabiegowym w okresie krótszym niż miesiąc.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺