Korekta powiek bez skalpela

Opadające powieki, zmarszczki i sińce pod oczami to widoczne oznaki starzenia się skóry. Wraz z upływem czasu nasze ciało traci swoją naturalną sprężystość. Wielu chciałoby powrócić do kondycji sprzed lat, by znów cieszyć się młodym, świeżym spojrzeniem i gładką, elastyczną skórą. W dzisiejszych czasach to marzenie może stać się rzeczywistością. Współczesna medycyna estetyczna zna rozwiązanie, które pomoże ci odzyskać młodzieńczy wygląd – i to bez niepotrzebnego ryzyka związanego z operacją. Bezinwazyjny lifting powiek z wykorzystaniem technologii plazmowej to alternatywa dla chirurgicznej blefaroplastyki – prosta, a zarazem skuteczna metoda na usuwanie zmarszczek i ogólne polepszenie wyglądu skóry twarzy.

Bezinwazyjny lifting powiek – jak to działa?

Technologia plazmowa to generator plazmy, który oddziałuje bezpośrednio na skórę. W trakcie zabiegu między skórą pacjenta a końcówką urządzenia, dzięki jonizacji zawartych w powietrzu gazów, tworzą się mikrowiązki plazmy. Działają one bardzo precyzyjnie – jedynie w obrębie naskórka (nie musimy więc obawiać się uszkodzenia skóry właściwej). W efekcie dochodzi do sublimacji naskórka i miejscowego obkurczenia skóry.

Obszary działania

Zabieg z wykorzystaniem technologii plazmowej, ze względu na swoją precyzję i nieinwazyjność działania, polecany jest szczególnie do skóry twarzy. Z powodzeniem można go jednak stosować także w innych obszarach ciała. Pacjenci najczęściej decydują się na zabieg w obrębie skóry:

 • powiek,
 • górnej wargi,
 • szyi,
 • okolic uszu,
 • okolic łokci i kolan.

Zabieg krok po kroku:

 1. Technologia stosowana jest bezpośrednio na skórę.
 2. Generowane przez urządzenie mikrowiązki plazmy oddziałują na skórę, prowadząc do powstania sieci tzw. punktów sublimacji (o średnicy mniejszej niż 1 mm), oddalonych od siebie nawzajem w odległości ok. 0,5 mm.
 3. W obrębie punktów sublimacji dochodzi do odparowania tkanki naskórka, z równoczesną stymulacją procesu gojenia.
 4. Strupki po punktach sublimacji mogą utrzymywać się ok. 1 tygodnia. Nie zakłócają jednak w żaden sposób plastyczności powiek.

Zabieg trwa najczęściej ok. 20 minut.

Po zabiegu

Działanie tehnologii jest natychmiastowe – efekty widać już po pierwszym zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnych codziennych aktywności. Efekty utrzymują się nawet do 2-3 lat.

Zalety

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej twarzy, ale wolałabyś uniknąć ryzykownych, inwazyjnych zabiegów, technologia plazmowa jest rozwiązaniem właśnie dla ciebie. Z bezinwazyjnym liftingiem powiek wiąże się wiele korzyści – są to m.in.:

 • widoczne odmłodzenie rysów twarzy,
 • ujędrnienie skóry,
 • usuwanie zmarszczek – redukcja “kurzych łapek” wokół oczu czy tzw. “zmarszczek palacza” nad ustami,
 • usuwanie blizn, brodawek i włókniaków,
 • redukcja rozstępów,
 • bezbolesność zabiegu,
 • precyzja działania – pozwala na korektę tak delikatnych miejsc, jak np. okolice oka,
 • możliwość zastosowania w przypadku pacjentów z rozrusznikiem serca – w wyniku działania technologii nie dochodzi do przepływu prądu przez ciało pacjenta,
 • bezpieczeństwo – bezinwazyjny zabieg pozwala uniknąć ryzyka związanego z operacją chirurgiczną.

Serdecznie zapraszamy do Anlaya Day Spa!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺