Epilacja laserowa – zapomnij o nadmiernym owłosieni

Gładka skóra bez włosków, strupków i zaczerwienień to marzenie wielu kobiet. Choć część osób bez problemu radzi sobie z tradycyjną depilacją, dla innych ta prozaiczna czynność to prawdziwa droga przez mękę. Wrastające włoski czy rany to tylko część nieprzyjemności, jakie może zafundować nam golenie nadmiernego owłosienia. Jak uniknąć przykrych skutków depilacji? Zamień maszynkę i depilator na epilację laserową!

Epilacja laserowa – co to takiego?

Epilacja laserowa to nic innego, jak trwała i bezpieczna depilacja niechcianego owłosienia z dowolnego miejsca na ciele. Zabieg ten charakteryzuje się bezinwazyjnością, dzięki czemu uboczne skutki tradycyjnego pozbywania się włosków zostają wyeliminowane. Dotyczy to ran, blizn, przebarwień, wrastających włosów czy zakażeń. Epilacja laserowa podbiła serca wielu kobiet i mężczyzn także ze względu na trwałe efekty i bezbolesność tej metody. Zabieg nie uszkadza delikatnej struktury naskórka, dzięki czemu idealnie nadaje się dla posiadaczy wrażliwej skóry oraz alergików.

Epilacji laserowej mogą zostać poddane różne części ciała, min.:

 • pachy,
 • nogi,
 • bikini,
 • plecy,
 • ręce,
 • pośladki.

Dzięki bezinwazyjności zabiegu jest on bezpieczny nawet dla najbardziej wrażliwych obszarów naszego ciała.

Ilu zabiegów epilacji laserowej potrzebuję?

Aby zabieg epilacji laserowej był skuteczny, należy go kilkakrotnie powtórzyć. Jest to związane z różnymi fazami wzrostu włosów. Na działanie lasera wrażliwe są bowiem tylko włoski w fazie wzrostu, natomiast te w spoczynku lub w fazie przejściowej są oporne. Fazy te trwają zazwyczaj od 3 do 9 tygodni, a zatem zabieg epilacji należy powtarzać od 4 do 8 razy w odstępach 4-6 tygodni. Wszystko zależy od fototypu skóry, koloru i grubości włosów, okolicy ciała, który poddajemy epilacji, ogólnego stanu zdrowia oraz przyjmowanych leków czy suplementów.

Epilacja laserowa to gwarancja trwałego usunięcia do 90% włosów na wybranym obszarze ciała. Pozostałe 10% może odrastać w ciągu życia, jednak zazwyczaj są one znacznie delikatniejsze i jaśniejsze.

Co po zabiegu?

Epilacja laserowa to bezpieczny, bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, po którym skóra nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, aby przez około miesiąc po zabiegu nie narażać się na działanie promieni słonecznych oraz stosować wysokie filtry UV (minimum 50). Należy również odstawić wszelkie kosmetyki (toniki czy dezodoranty) na bazie alkoholu na kilka dni. Dodatkowo zaleca się, aby przez kolejne trzy tygodnie nie zażywać preparatów, zawierających nagietek i dziurawiec, leków światłouczulających oraz nie stosować kosmetyków złuszczających. Do czterech dni po zabiegu powinno się unikać korzystania z basenu oraz sauny.

Czy mogę zdecydować się na epilację laserową?

Zabieg epilacji laserowej może być przeprowadzony bez względu na porę roku, jednak należy zachować szczególną ostrożność latem, kiedy to jesteśmy najbardziej narażeni na działanie promieniowania UV. Zawsze warto pamiętać o stosowaniu preparatów z odpowiednio wysokim filtrem, bowiem opalona skóra to ryzyko poparzeń w trakcie zabiegu.

Specjaliści z Anlaya Day Spa zaznaczają jednak, że epilacji laserowej nie powinny poddawać się osoby, które:

 • cierpią na bielactwo lub łuszczycę,
 • są w ciąży,
 • poddawały się zabiegom z użyciem kremów depilujących w czasie krótszym niż 2 tygodnie od planowanego terminu epilacji,
 • mają skłonność do przebarwień i bliznowców,
 • stosowały kremy zawierające retinol kwasy owocowe, witaminę C, isotreatinonię w czasie krótszym niż 4 tygodnie od planowanego terminu epilacji,
 • zażywają leki lub suplementy diety z nagietkiem oraz dziurawcem,
 • stosowały retinoidy w czasie krótszym niż 6 tygodnie od planowanego terminu epilacji,
 • mają świeżą opaleniznę – epilację laserową można wykonać po minimum 4 tygodniach od opalania i 2 tygodniach po zastosowaniu samoopalacza,
 • stosowały leki światłoczułe, leki przeciwdepresyjne lub moczopędne w czasie krótszym niż 2 tygodnie przed zabiegiem,
 • stosowały peelingi – należy zaprzestać ich wykonywania minimum tydzień przed terminem zabiegu,
 • poddawały się depilacji woskiem lub pensetą później niż miesiąc przed planowaną epilacją.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺