Jak nie dopuścić do przedwczesnego starzenia się skóry?

Szybkość starzenia się skóry zależy od naturalnych, genetycznych predyspozycji skóry. Jest to proces fizjologiczny i całkowicie nieodwracalny. Na tempo postępującej degradacji skóry olbrzymi wpływ mają również czynniki zewnętrzne, z którymi kontakt z powodzeniem możemy regulować. Należą do nich między innymi  dym papierosowy, zanieczyszczenie powietrza oraz promieniowanie UV. Ten ostatni jest czynnikiem tak ważnym, że został ukuty termin “fotostarzenie się skóry”. Zamiłowanie do przebywania na słońcu jest domeną rzeszy kobiet, niestety większość z nich o opłakanych skutkach słonecznych kąpieli słucha z powątpiewaniem. W końcu na wymarzoną brązową opaleniznę czekałyśmy z utęsknieniem rok…

Co to jest fotostarzenie?

Fotostarzenie (z ang. photoaging) oznacza przedwczesne starzenie się skóry oraz uszkodzenia i defekty powstałe na skutek promieniowania ultrafioletowego docierającego do Ziemi.

Promieniowanie ultrafioletowe to promieniowanie elektromagnetyczne, Nie zagłębiając się w podstawy fizyki wyjaśniające to zjawisko, promieniowanie UV dzielimy ze względu na długość emitowanych fal. Wyróżniamy promieniowanie UVA (320-400 nm), UVB (280-320 nm) oraz UVC (200-280 nm).

UVA oraz UVB są głównymi przyczynami fotostarzenia się skóry. Promieniowanie to wywiera szczególnie niekorzystny wpływ na tkankę łączna skóry, polegający na nagromadzeniu się w niej nieprawidłowych włókien elastynowych – białek odpowiedzialnych za odpowiednią elastyczność i sprężystość skóry. Następuje również nadmierna degradacja włókien kolagenowych i innych składników macierzy pozakomórkowej, które nadają skórze jędrność. Efekty fotostarzenia łatwo zaobserwować u osób starszych, których skóra okolic eksponowanych na słońce (twarz, dekolt, ręce) różni się od skóry zakrytych części ciała. Jest ciemniejsza, przebarwiona, z występującymi zmianami przerostowymi, wynikającymi z nadmiernego rogowacenia naskórka. Skóra jest sucha, chropowata, z licznymi głębokimi zmarszczkami i zmianami barwnikowymi. Pod wpływem UV dochodzi również do pogrubienia ścian naczyń najmniejszego kalibru- żyłek i tętniczek i ich dezorganizacji, czego przejawem jest pojawienie się teleangiektazji, popularnie nazywanych “pajączkami”.

Jak przeciwdziałać fotostarzeniu się skóry?

Innowacyjną metodą przeciwdziałającą fotostarzeniu się skóry jest VPL (Variable Pulsed Light). Jest to najnowsza generacja urządzeń wykorzystujących intensywne światło pulsacyjne w procesie leczenia niedoskonałości skóry wywołanymi ekspozycją na słońce. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny. Nie pozostawia nam na skórze żadnych cięć. Technologia ta pozwala na wysyłanie fal światła o różnej długości, dzięki czemu radzi sobie z różnymi problemami skórnymi. Parametry zabiegu są przed zabiegiem spersonalizowane dla każdego pacjenta, aby efekt był jak najbardziej zadowalający. Przed zabiegiem na skórę nakładany jest specjalny żel, który ochładza naświetlaną skórę.

Dla kogo ?

Metoda skierowana dla pacjentów w każdym wieku, którzy zmagają się z różnymi defektami skóry wywołanymi fotostarzeniem. Do najchętniej usuwanych objawów fotostarzenia należą:

  • płytkie lub niezbyt głębokie zmarszczki,
  • rozszerzone, widoczne pory,
  • rumień i zaczerwienienia,
  • przebarwienia,
  • piegi,
  • “pajączki”, czyli teleangiektazje,
  • mała sprężystość skóry,
  • niejednorodny koloryt skóry.

Aby uzyskać najlepsze efekty zabieg należy wykonać 3-4 krotnie w odstępach 3-4 tygodni.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę: https://anlaya.pl/pielegnacja-twarzy/zmarszczkiodmladzanie-skory/vpl-fotoodmladzanie/

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺