Kwas hialuronowy – naturalny eliksir młodości

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie odpowiadając za prawidłowe nawilżenie i ujędrnienie naszej skóry. Wiąże wodę w skórze właściwej, dzięki czemu  nawilża skórę od wewnątrz, nadaje jej jędrność i gładkość, wraz z włóknami kolagenu i elastyny tworzy dla niej system podporowy. Jednak z wiekiem ubywa go, skóra traci elastyczność, powstają bruzdy i zmarszczki, które zdradzają nasz wiek. Warto więc zastanowić się nad uzupełnieniem go, aby przywrócić świeżość i młody wygląd swojej twarzy.

Kwas hialuronowy na wyciągnięcie ręki

Na rynku można znaleźć wiele kremów na bazie kwasu hialuronowego, którego zadaniem jest wniknąć w głąb skóry, wygładzić ją i poprawić elastyczność. Jednak specjaliści są jednomyślni – kremy mogą pomóc nawilżyć cerę, chronić przed wysychaniem i stanowią skuteczną barierę przed czynnikami atmosferycznymi, ale należy uświadomić sobie, że cząsteczka kwasu hialuronowego użytego w kremie nie jest w stanie przeniknąć przez skórę ani zapewnić długotrwały efekt.

Co jeśli same kremy nie wystarczają?

Prawdziwym przełomem było wprowadzenie kwasu hialuronowego do gabinetów medycyny estetycznej. Jeszcze 20 lat temu do wypełniania zmarszczek używano albo własnego tłuszczu pacjenta, albo kolagenu bydlęcego wymagającego uprzednich testów na reakcję odrzuceniową, co i tak nie zawsze pozwalało uniknąć u pacjentów reakcji zapalnych.

Jak wygląda zabieg z kwasem hialuronowym?

W zależności od wielkości okolic podania zabieg trwa około 40 minut. Najpierw dany obszar ciała, który ma być poddany temu procesowi jest oczyszczany środkiem antybakteryjnym oraz znieczulony specjalnym kremem, dzięki czemu zabieg nie sprawia bólu. Następnie za pomocą cienkiej igły kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, więc nie występuje tu proces rekonwalescencji. Mówi się nawet, że jest to zabieg, który można zrobić w przerwie na lunch i wrócić od razu do pracy. Dzięki temu, że jest to związek naturalny nie występują reakcje alergiczne i nie potrzebne jest robienie wcześniej próby uczuleniowej. W porównania do zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej czy silikonu jest to najbezpieczniejsza i najbardziej naturalna metoda poprawiania wyglądu skóry.

Kwas hialuronowy- efekty

Rezultaty są natychmiastowe. Bezpośrednio po zabiegu widać różnicę. Skóra staje się napięta, bardziej elastyczna, zmarszczki stają się niewidoczne. Końcowy efekt widoczny jest po około dwóch do trzech tygodni, a piękniejszym wyglądem można się cieszyć nawet do dwunastu miesięcy. W przypadku drobnych zmarszczek, w które wstrzyknięty był kwas hialuronowy, zdarza się, że już się więcej nie pojawiają, nawet kiedy preparat zdążył się całkowicie wchłonąć Tuż po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia i zasinienia lub mały obrzęk.

Dla kogo kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy stosowany jest przede wszystkim u osób, które chcą:

  • wypełnić zmarszczki (,,kurze łapki” w okolicach oczu, ,,zmarszczki palacza” w obrębie ust, bruzdy na czole),
  • poprawić owal twarzy,
  • wymodelować kształt nosa,
  • podnieść policzki,
  • uwypuklić usta i poprawić ich kształt,
  • unieść brwi,
  • zniwelować asymetrię twarzy,
  • usunąć zagłębienia i cienie pod oczami.

Kwas hialuronowy stosowany jest również do poprawy wyglądu ciała, jak na przykład przy korekcie wielkości piersi i ich ujędrnienia czy kształtowaniu mięśni ramion, klatki piersiowej.
Należy pamiętać, aby przed pójściem na zabieg wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej, gdzie zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach przez profesjonalistów z należytym wyczuciem i ostrożnością. Ofiary nieprawidłowo wykonanego zabiegu łatwo rozpoznać – ograniczona mimika, tzw. efekt maski czy ,,kaczy dziób” – źle wykonana korekta ust.

Zapraszamy na wizytę! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺