Pożegnać się z rozstępami raz na zawsze

Występują najczęściej na skórze ud, piersi, brzucha, pośladków, plecach, a nawet rękach. Tak naprawdę wszystkie miejsca na ciele mogą zostać dotknięte tym problemem.

Czym są rozstępy?

Podłużne blizny, przez niektórych nazywane ,,tygrysami” bądź ,,tygrysimi pręgami” to efekt nadmiernego rozciągania skóry. Następuje zerwanie sieci włókien kolagenowych i elastynowych tworzących skórną strukturę i w wyniku tego, powstaniem nieestetycznych zmian. Rozstępy tworzą się w kilku etapach. Na początku wyglądają jak cienkie, różowe paski, otoczone zdrową skórą. W miarę upływu czasu wydłużają się i poszerzają, zmieniając zabarwienie na ciemniejsze. W końcowej fazie bledną, zmniejszają się i zostają z nami na zawsze.

Najczęstsze powody powstawania rozstępów

Przede wszystkim jest to ciąża. Większość kobiet, które urodziły dzieci boryka się z tym problemem. Naturalne jest to, że podczas tych dziewięciu miesięcy zwiększa się ich masa, rosną piersi, a elastyczność skóry nie nadąża za tymi zmianami. Problem rozstępów dotyka również nastolatków w fazie nagłego wzrostu, osoby, które nagle tyją bądź chudną oraz kulturystów, z racji szybkiego przybierania masy mięśniowej. Nie bez znaczenia jest tu również genetyka. Córki kobiet, które miały rozstępy, mają większe szanse na to, że u nich się także pojawią.

Co na rozstępy?

Jak mówi przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć! Unikanie nagłych wahań wagi, aktywność fizyczna, masaże i przede wszystkich codzienne nawilżanie mogą pomóc uniknąć powstawania rozstępów. Co jeśli już się pojawią? W drogeriach można znaleźć wiele kremów przeznaczonych do skóry z rozstępami. Jednak efekty nie zawsze są zadowalające.

Akcja: likwidacja rozstępów

Nadzieją dla osób, których skóra dotknięta została problemem rozstępów jest medycyna estetyczna. Najnowocześniejszą i bezpieczniejszą niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry jest mezoterapia mikroigłowa wykorzystujaca technologie Dermapen – urządzenie działające na zasadzie mezoterapii igłowej. Pozwala skutecznie zniwelować nie tylko rozstępy, ale i inne niepożądane zmiany skórne, takie jak zmarszczki czy blizny.

Jak działa Mezoterapia mikroigłowa?

Za pomocą pulsujących igieł pracujących z prędkością 1300 nakłuć na sekundę tworzy mikrouszkodzenia, zmusza organizm do procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze i stymuluje jej odbudowę wprowadzając w głąb substancje czynne. Długość igieł ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta, można regulować ją w przedziale 0,5-2,5 mm, czyli od powierzchownych warstw naskórkowych aż do skóry właściwej. Zabieg trwa 30-40 minut, a bolesność towarzysząca nakłuwaniu skóry jest minimalna jak twierdzą specjaliści z Anlaya Day Spa. Po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienia, które zwykle szybko ustępują. Wystarczą 4 serie, aby móc pochwalić się pełnymi efektami zabiegu mezoterapii igłowej. Terapia jest całkowicie bezpieczna, igły są jednorazowe, sterylne, w dodatku nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale.

Nie tylko rozstępy

Mezoterapia igłowa ma szerokie zastosowanie jak podkreślają eksperci medycyny estetycznej z Anlaya Day Spa. Zastosowanie mezoterapii mikroigłowej pomaga również osobom, którym zależy na spłyceniu zmarszczek oraz wzmocnieniu i regeneracji skóry, usunięciu śladów potrądzikowych, przebarwień i wszelkiego rodzaju blizn. Ponadto wspiera w walce z cellulitem, a także w leczeniu wypadania włosów. Technologia Dermapen używany jest również w zabiegach zwężających rozszerzone pory i usuwających wiotkość skóry.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺