Sprawdzone alternatywy dla chirurgicznego usuwania zmarszczek

Zmarszczki to naturalne

zmiany, które są wynikiem starzenia się skóry. Zagłębienia pojawiające się na twarzy, szyi i dekolcie wyglądają mało estetycznie i z czasem, zaczynają również stanowić przyczynę kompleksów u wielu osób. Wszelkie większe ingerencje w wygląd zewnętrzny bardzo często kojarzą się z koniecznością wykonywania zabiegów chirurgicznych. Jednak nowoczesne technologie medycyny estetycznej oraz sprawdzone preparaty, pozwalają osiągnąć efekt gładkiej skóry bez konieczności użycia chirurgii plastycznej. Jaka metoda jest odpowiednia do określonego typu zmarszczek?

 

 

Wiek, w którym pojawiają się zmarszczki i ich rodzaje

Między 25 a 30 rokiem życia można zauważyć na twarzy pierwsze zmarszczki, które są skutkiem powolnego rozpadu włókien elastyny i kolagenu oraz ubytku kwasu hialuronowego. Natomiast po przekroczeniu wieku 30 lat u większości osób zaczynają zanikać gruczoły łojowe, które są odpowiedzialne za zatrzymywanie wody w komórkach. Sam proces powstawania zmarszczek jest nieodwracalny, ale można go opóźnić, natomiast widoczne już bruzdy są możliwe do skorygowania.

W związku z przyczyną powstawania rozróżnia się następujące rodzaje zmarszczek:

•    Posłoneczne (strukturalne) – ten rodzaj zmarszczek jest wynikiem szkodliwego działania promieni słonecznych, wraz z nimi mogą pojawiać się przebarwienia skóry
•    Grawitacyjne – spowodowane działaniem przyciągania ziemskiego i naturalnym procesem starzenia się skóry
•    Senne – powstają na skutek ugniatania skóry podczas snu
Zmarszczki dzieli się również ze względu na miejsce ich występowania:
•    Na czole – zmarszczki poprzeczne i pionowe (tzw. lwia bruzda)
•    Promieniste w okolicach oczu nazywane kurzymi łapkami
•    Pod oczami. Skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa z uwagi na fakt, że jest bardzo cienka i nie posiada w tym miejscu gruczołów łojowych
•    Przynosowe oraz wokół ust (zmarszczki palacza)
•    Biegnące od kącików ust w dół bruzdy marionetki
•    Zmarszczki na szyi będące wynikiem utraty tkanki tłuszczowej (skóra indyka) oraz poziome (naszyjnik Wenus)
•    Na dekolcie. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i delikatna
•    Na stopach i dłoniach – bruzdy ruchome powstające w wyniku zapadania się skóry między kościami

Peeling chemiczny na zmarszczki palacza i delikatne zmarszczki mimiczne

Początkowo pojawiające się zmarszczki są na ogół bardzo płytkie, dlatego można je zlikwidować z pomocą peelingów. Usuwanie zmarszczek mimicznych za pośrednictwem peelingu enzymatyczno-chemicznego (np. z wyciągiem z dyni) jest dedykowane dla osób, które mają delikatnie zaznaczone bruzdy. Ta nieinwazyjna metoda doskonale sprawdza się również w przypadku przebarwień posłonecznych oraz trądziku.

Toksyna botulinowa do wypełniania głębszych zmarszczek

Likwidacja zmarszczek na czole takich jak bruzdy poprzeczne czy lwia zmarszczka może się odbywać przy użyciu toksyny botulinowej znanej również jako jad kiełbasiany. Iniekcja z egzotoksyny jest mało inwazyjna i praktycznie bezbolesna (można ją porównać do ukłucia komara). Toksyna botulinowa sprawia, że mięśnie mimiczne ulegają rozluźnieniu, dzięki czemu zmarszczka się wyrównuje. Efekt ten utrzymuje się do około sześciu miesięcy. Oprócz wygładzania zmarszczek na czole oraz w innych rejonach twarzy jad kiełbasiany wykorzystywany jest również do leczenia bruksizmu, migreny, a także nadpotliwości.

Kwas hialuronowy – naturalna substancja występująca w organizmie

Jednym z najbardziej sprawdzonych rozwiązań używanych w medycynie estetycznej jest stosowanie kwasu hialuronowego. Substancja ta poprawia sprężystość, elastyczność i nawilżenie skóry oraz wpływa na intensywniejszą produkcję kolagenu. Sam zabieg, podobnie jak w przypadku jadu kiełbasianego, polega na ostrzykiwaniu skóry i jest bezinwazyjny oraz bezbolesny. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego umożliwia likwidację wszelkiego rodzaju zmarszczek mimicznych, a także tych, które pojawiły się na szyi i dekolcie. Dzięki temu, że jest on składnikiem naturalnie występującym w ludzkiej skórze, zostaje wchłonięty przez organizm po około roku, następnie zabieg powinien zostać wykonany ponownie.

Laser frakcyjny – uniwersalne urządzenia do usuwania każdego typu zmarszczek

Oprócz wyżej wymienionych zabiegów na zmarszczki na czole, szczególnie polecany jest nowoczesny wielofunkcyjny laser, który jest urządzeniem o bardzo dużej efektywności, pomagającym przywrócić skórze elastyczność i sprężystość. Laserowe usuwanie zmarszczek jest bezbolesne i w pełni bezpieczne. Co więcej, to rozwiązanie pozwala na przeprowadzanie drobniejszych zabiegów, na bardzo delikatnej skórze, jak np. likwidacja zmarszczek pod oczami, jak również na usuwanie zmarszczek w miejscach, w których inne metody nie przyniosłyby tak dobrych rezultatów, czyli na dłoniach i stopach. Pierwsze efekty po usuwaniu zmarszczek laserem są dobrze zauważalne już po kilku dniach, natomiast po przeprowadzeniu serii zabiegów, końcowy rezultat osiągany jest w okresie 3-6 miesięcy.

Powyższe metody usuwania zmarszczek są idealnymi alternatywami dla zabiegów inwazyjnych. W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania zmarszczek można wybrać najodpowiedniejszą metodę. Należy mieć jednak na uwadze, że taki zabieg jak likwidacja zmarszczek koniecznie powinien być przeprowadzany przez wykwalifikowany personel, w klinikach medycyny estetycznej, jak Anlaya Medical Clinic w Warszawie. Tylko w takich warunkach możemy mieć pewność, że wykonywane zabiegi są w pełni bezpieczne i skuteczne.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺