Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży

Ciąża to piękny okres w życiu każdej kobiety, który warto celebrować. Przyszłe mamy często skupiają całą swoją uwagę na dziecku, całkowicie zapominając o sobie. To błąd. Należy pamiętać, że zrelaksowana, dobrze czująca się w swoim ciele kobieta, to kobieta zdrowsza, radośniejsza i odprężona. Nie trzeba rezygnować z zabiegów kosmetycznych, a jedynie – umiejętnie je dobierać

Pregnant woman and heart shape made of body lotion

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży – za i przeciw

Nie wszystkie zabiegi dostępne w gabinetach medycyny estetycznej i spa są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie rezygnować z takiej formy pielęgnacji. W kwestii tej warto poradzić się specjalistów – zarówno lekarza, który prowadzi ciążę, jak i osób zatrudnionych w Spa. Ponadto rozsądek i intuicja – to najważniejsze wyznaczniki, które pomogą w określeniu, jakie zabiegi pozostawić sobie na okres po ciąży, a z jakich można korzystać cały czas.

 • Argumenty przeciw

Niektóre z zabiegów kosmetycznych są szkodliwe dla kobiety w ciąży i ich nienarodzonego dziecka. W wielu przypadkach nie mówi się o bezpośrednim zagrożeniu, ale nie udowodniono, że dane usługi nie wywierają żadnego wpływu na rozwój płodu. Jest to podstawowy argument przeciwko zabiegom kosmetycznym w spa. Ponadto wykluczone są usługi inwazyjne, które związane są z iniekcjami preparatów w różne obszary ciała, a także usługi z wykorzystaniem lasera, ultradźwięków czy prądu. Kobiety w ciąży odwiedzające spa muszą każdorazowo upewniać się o braku przeciwwskazań danych zabiegów kosmetycznych.

Zabiegom w spa czy w gabinetach medycyny estetycznej towarzyszą także różnego rodzaju zapachy, które mogą źle oddziaływać na kobietę. Może to być wyraźnym problemem podczas korzystania z usług kosmetycznych.

 • Argumenty za

Istnieją zabiegi kosmetyczne nie tylko bezpieczne dla kobiet w ciąży, ale także polecane do stosowania w tym szczególnym okresie. Mają one charakter odprężający i usuwający ból, który pojawia się np. blisko czasu rozwiązania. Dzięki nim można zapobiegać wielu defektom estetycznym, które są charakterystyczne dla kobiet w ciąży, m.in. rozstępy, przebarwienia, utrata jędrności skóry.

Ponadto zabiegi kosmetyczne oddziałują na sferę psychiczną. Pozwalają na odprężenie i relaks, a także uspokojenie częstych zmian nastroju, spowodowanych wahaniami hormonalnymi. Zadbane ciało warunkuje dobre samopoczucie, a to pozytywnie wpływa zarówno na kobietę w ciąży, jak i płód.

Większość zabiegów kosmetycznych jest bezpieczna dla kobiet w ciąży – w wielu z nich wystarczy usunąć element szkodliwy lub potencjalnie niebezpieczny, a dzięki temu można nie zmieniać swoich przyzwyczajeń i upodobań pielęgnacyjnych sprzed okresu ciąży.

Jak dobierać zabiegi pielęgnacyjne?

Specjaliści zatrudnieni w Anlaya Day Spa w Józefowie pomogą każdej kobiecie dobrać zabiegi pielęgnacyjne najlepiej dopasowane do jej potrzeb. W tym celu będą potrzebowali informacji, takich jak:

 • Jakie zabiegi Cię interesują?
 • Jakich rezultatów oczekujesz?
 • Czy Twoja ciąża przebiega prawidłowo, czy występują jakieś zagrożenia?
 • Który to trymestr/miesiąc ciąży?
 • Jakie zapachy Cię drażnią?
 • Ile możesz poświęcić czasu na zabiegi?

Wyżej podane pytania lub bardzo podobne powinny zostać zadane w każdym gabinecie kosmetologicznym – świadczy to o jego profesjonalności i doświadczeniu. Szczególną uwagę zwraca się na miesiąc ciąży. Jest to ważne, ponieważ w każdym trymestrze zachodzą różnorodne zmiany w ciele kobiety, a tym samym posiada ona inne wymagania kosmetyczno-estetyczne.

Początkowo zabiegi kosmetyczne będą oscylowały w okolicach zabiegów pielęgnujących i odświeżających twarz, szyję i dekolt. Omijane są okolice brzucha oraz eliminowane są wszelkie usługi inwazyjne. Drugi trymestr to czas wzmożonej pielęgnacji ciała, dzięki której młoda mama będzie piękna nawet tuż po porodzie. Oprócz znanych już zabiegów pielęgnacyjnych warto skorzystać z usług relaksujących, odprężających i nawilżających. Poleca się także wykonanie manicure i pedicure. Trymestr trzeci jest szczególnie męczący dla organizmu kobiety – staje się ona ociężała i mniej sprawna. Zadbanie o relaks i odprężenie nie tylko ukoi ból i zmęczenie, ale także doda nowych sił witalnych. Dokładne wyszczególnienie zabiegów odpowiednich dla danego trymestru znajduje się na stronie anlayaspa.pl.

Co wybrać wśród ofert spa i gabinetów medycyny estetycznej?

Anlaya Day Spa w Józefowie, jak i wiele innych ośrodków spa, stworzyła specjalny program pielęgnacyjny przeznaczony tylko dla kobiet w ciąży. Gotowe pakiety ułatwiają dobranie usług z szerokiej oferty Spa, a ponadto korzystając z nich można mieć pewność, że każda usługa jest dokładnie sprawdzona pod względem bezpieczeństwa i występowania szkodliwych produktów.

W gabinetach, w których nie występują pakiety przeznaczone dla kobiet w ciąży poleca się szukanie zabiegów, takich jak:

 • manicure i pedicure,
 • zabiegi parafinowe stóp i dłoni,
 • oczyszczanie manualne twarzy,
 • różnorodne maski nawilżające stosowane na twarz, szyje i dekolt,
 • subtelne peelingi całego ciała (omijanie brzucha),
 • delikatny masaż całego ciała,
 • masaż stóp,
 • masaż z elementami drenażu limfatycznego (usuwanie obrzęków),
 • pielęgnacja włosów (z pominięciem koloryzacji – farb z amoniakiem).

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺