Zmarszczki mimiczne – jak się ich pozbyć?

Zmarszczki mimiczne to problem niemal każdej z nas. Pojawiają się nawet u dwudziestolatek – czasem to geny, a czasem nadmierna ekspresja twarzy, śmiech i łzy. Niektórzy uważają, że zmarszczki mimiczne dodają twarzy uroku i charakteru – tak jest w istocie, jednak kobiety chcą nie tylko czuć się, ale również wyglądać młodo!

Na szczęście współczesna kosmetologia ma na to sposoby. Najważniejsza jest oczywiście profilaktyka, dopiero później naprawa tego, co już się zaniedbało.

Profilaktyka

Zmarszczki o których mowa pojawiają się na czole, w kącikach oczu i ust oraz na poziomych załamaniach szyi. Aby ich uniknąć lub odrobinę zniwelować, warto przestudiować w lustrze swoją mimikę i postarać się powstrzymywać pewne nawyki, które wcześniej były nieuświadomione – np. mrużenie oczu. Co ważne, za zmarszczki odpowiedzialna jest nie tylko mimika, ale również zbyt duża ilość spożywanych cukrów oraz promieniowanie UV. Palenie papierosów także ma na starzenie niebagatelny wpływ.

Celem uniknięcia zmarszczek mimicznych warto masować czoło okrężnymi ruchami (od nasady nosa w kierunku skroni), stosować krem pod oczy z witaminą E (czyli witaminą młodości), ćwiczyć mięśnie twarzy (np. poprzez szerokie otwieranie i mocne zaciskanie ust) oraz spać na wałku – tak, żeby skóra szyi była napięta. Warto stosować kremy z kompleksem peptydowym, które ograniczają skurcze mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych, co oznacza, że w działaniu podobne są do botoksu.

Jeśli na takie zabiegi już odrobinę za późno, dobrze byłoby zastanowić się jaki zabieg kosmetyczny zastosować, aby wrócić do stanu przedzmarszczkowego.

Intraceuls – tlenowa metoda odmładzania

Metoda silnie odżywiająca i nawilżająca skórę. Jest nieinwazyjna i stosowana na powierzchni całej twarzy. Nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań do wykonania tego, trwającego 1.5 godziny, zabiegu. Istnieją różne wersje koktajli odżwyczych, niemniej na zmarszczki mimiczne i wygładzenie twarzy idealnie nadaje się opcja Atoxelene. Aby uzyskać trwałe efekty, powinno się wykonać kilka zabiegów, w przeciwnym razie efekt zostanie zniwelowany w ciągu kilku tygodni. Do stosowania tego zabiegu przyznają się gwiazdy takie jak Madonna, Eva Longoria, Jennifer Lopez czy Naomi Campbell.

Fala radiowa

Bezinwazyjny lifting, wygładzanie i eliminowanie zmarszczek. Metoda ta wykorzystuje fale radiowe, które przenikają wierzchnie warstwy skóry.Rezultaty mogą się utrzymać od dwóch do czterech lat. Zabieg nie tylko redukuje zmarszczki, ale również ujędrnia skórę, zmniejsza worki pod oczami i usuwa przebarwienia.

Obie te metody są bezpieczne i są doskonałymi substytutami dla tzw.”wypełniaczy”, które nie są naturalne i mogą wywołać efekt maski. Jednak ostateczny wybór należy do Ciebie. Koniecznie przed wyborem skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże ci wybrać idealną metodę dla Twoich potrzeb.

Peeling Ferulac Peel

Peeling to metoda złuszczania naskórka, która znana jest każdemu, niekoniecznie jednak w tej odsłonie. Peeling tego typu stosowany jest wyłącznie w salonach kosmetycznych, a po jego użyciu skóra złuszcza się nawet do trzech dni. Później efekty widoczne są gołym okiem – zmarszczki są płytsze, a skóra bardziej jędrna. Jest to najbardziej naturalna z oferowanych metod na odmłodzenie, a jej regularne stosowanie zapewnia młodzieńczy wygląd.

Warto skorzystać z konsultacji i razem ze specjalistą z Anlaya Spa ustalić jaka metoda będzie dla ciebie najlepsza, a potem…. już tylko krok od świeżej, napiętej skóry.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺