Metody leczenia rozstępów – co wybrać?

Rozstępami nazywamy nieestetyczne pręgi – czerwone lub białoperłowe, występujące na brzuchu, pośladkach lub udach. Te zaniki skórne są najczęściej problemem młodych mam, kulturystów czy osób, które szybko przybrały na wadze. Łatwo jest je nabyć, a ciężej zlikwidować. Gabinety kosmetyczne pomagają pozbyć się tego problemu. Warto wiedzieć, jakie metody są dostępne dla każdego.

Rozstępy – dowiedz się z czym walczysz

Nie każdy jest tak samo podatny na powstawanie rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu układ hormonalny. To on może wywoływać dysfunkcje w produkcji składników odpowiedzialnych za elastyczność i wytrzymałość skóry. Oprócz zaburzeń układu hormonalnego występują i inne działania, które przyczyniają się do powstawania rozstępów. Należą do nich przede wszystkim nieodpowiednia dieta oraz narażanie skóry na mechaniczne rozciąganie. Właśnie dlatego rozstępy dotykają najczęściej kobiety w ciąży, osoby, które szybko urosły lub te, które nagle przybrały na wadze. Ich skóra została poddana rozciąganiu w krótkim okresie czasu. Połączenie tych wszystkich elementów, plus nieprawidłowe lub zbyt słabe nawilżanie skóry. skutkuje powstawaniem rozstępów. Ich pierwszymi oznakami są delikatne, czerwone pręgi, jak po uderzeniu. Jeśli podejmie się walkę z nimi w tym okresie, ich zlikwidowanie jest bardzo prawdopodobne. W momencie, kiedy rozstępy rozszerzą się i wyraźnie zbledną, usunięcie ich będzie trudniejsze, ale można zmniejszyć je i poprawić ich wygląd.

Sposoby likwidacji rozstępów

W zależności od podejścia do problemu, dostępne są różne sposoby likwidacji tego defektu skóry. Leczenie można podjąć na własną rękę w domu, jednak należy liczyć się z tym, że jest ono skuteczne głównie jako profilaktyka. W domowym zaciszu stosuje się głównie wszelkiego rodzaju kremy nawilżające i te specjalnie zapobiegające rozstępom. Do tego dochodzi odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i dbanie o stałą wagę. Jej wahania mogą bowiem zwiększyć tendencję do występowania rozstępów. Jeśli już pojawiły się na skórze, należy działać wielotorowo. Do domowej pielęgnacji powinno dołączyć się usługi oferowane przez gabinety odnowy biologicznej, kliniki estetyczne lub gabinety kosmetyczne. Przeglądu najciekawszech ofert dokonała konsultantka Anlaya Day Spa w Józefowie, która wykonuje zabiegi na rozstępy.

  • Peelingi

Złuszczanie wierzchniej warstwy skóry jest bardzo skutecznym sposobem na rozstępy w ich pierwszej fazie powstawania. Peeling można stosować, póki nieestetyczne prążki na skórze są w kolorze czerwonym. Taka barwa tych blizn oznacza, że są one objęte stanem zapalnym. Organizm próbuje zwalczać stan, w którym doszło do pęknięć włókien kolagenowych i naprawić szkody, których efektem są właśnie rozstępy. Peelingi, a najlepiej peelingi chemiczne, wspomagają procesy naprawcze organizmu. Mają za zadanie złuszczyć wierzchnią warstwę skóry i umożliwić leczniczym preparatom głębsze wniknięcie w tkanki. Proces usuwania naskórka pobudza także produkcję kolagenu i elastyny. W ten sposób przyśpieszona jest regeneracja obszarów objętych rozstępami. Odpowiednie proporcje stężenia kwasów w peelingach chemicznych ustali specjalista. Nie powinno się decydować o tym samemu – przypomina ekspert Anlaya Spa.

  • Mezoterapia i jej pochodne

Zasady tych terapii bazują na ostrzykiwaniu miejsc dotkniętych defektem kosmetycznym i dostarczaniu skórze specjalnie przygotowanych odżywczych mezokoktajli. O ile tradycyjna mezoterapia jest przeszkodą dla osób, które obawiają się wielokrotnego nakłuwania igłą, o tyle jej alternatywy, takie jak mezoterapia mikroigłowa i Roller powinny zadowolić każdego. Technologie również wykorzystują system mikro-nakłuć, ale dzięki zastosowaniu automatycznego sytemu nakłuwania małymi igiełkami skrócony jest czas zabiegu i jego bolesność, a efekt pozostaje ten sam. Roller natomiast przypomina mały wałeczek, który działa na tej samej zasadzie. Taki zabieg tworzy w skórze małe kanaliki, którymi dostarczane są substancje odżywcze pomagające skórze w regeneracji. Ponadto stymuluje organizm do przebudowy rozstępów, co w efekcie przekłada się na wyraźne zmniejszenie zmian i ujednolicenie koloru skóry. Te nieinwazyjne zabiegi nie tylko pomogą w walce z rozstępami, ale także wpłyną na elastyczność i sprężystość skóry oraz wyrównają jej koloryt.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺