Zabiegi trychologiczne

Trychologia to nauka, która zajmuje się schorzeniami skóry głowy oraz pielęgnacją włosów. Są one nie tylko atutem naszej urody i witalności, ale także pełnią rolę ochronną przed wpływem czynników zewnętrznych. Każdego dnia w naturalny sposób tracimy około 100 – 200 włosów i jest to prawidłowy proces, będący częścią cyklu wzrostu włosa, jaki nie wymaga leczenia. Kiedy jednak ich utrata nasila się, dodatkowo towarzyszą temu zaburzenia w strukturze włosa, świąd oraz łuszczenie skóry, warto skorzystać z konsultacji trychologicznych.

W Anlaya Medical Clinic leczenie trychologiczne odbywa się na bazie profesjonalnych dermokosmetyków z higienicznymi peelingami oraz odżywczymi masażami, jak również w oparciu o zabiegi mające na celu rewitalizację skóry głowy, odbudowę struktury włosów i wzrost ich zagęszczenia czy procedury pielęgnacyjne połączone z rytuałami Spa.

Ponieważ choroby skóry głowy i jej owłosienia mogą mieć kilka przyczyn, zasadą leczenia trychologicznego jest diagnoza, rozpoznanie przyczyny oraz ustalenie indywidualnej terapii w zakresie takich chorób, jak zniszczone włosy, łysienie (sezonowe i androgenowe), łojotok, łupież (odmiana sucha i tłusta) czy łuszczyca. Najczęściej trychologiem jest dermatolog, kosmetolog lub fryzjer, co z uwagi na złożoność problematyki chorób skóry owłosionej głowy w niczym nie przeszkadza, a wręcz wspiera kompleksową diagnozę, jaką nierzadko uzupełniają inni specjaliści, by wymienić biotechnologa, endokrynologa lub psychologa.

Diagnozę stanu włosów oraz skóry głowy stanowią specjalistyczne badania, jakie przeprowadzane są mikrokamerą (trichoskop) lub pod mikroskopem (trichogram). Dzięki nim możliwa jest komputerowa analiza skóry głowy, dokładne wskazanie przyczyn schorzenia oraz ustalenie indywidualnej kuracji w gabinecie bądź w domu. Dodatkowo trichogram pozwala na ocenę postępu regeneracji włosa i jego struktury po zakończeniu kuracji.

 

Zapraszamy klientów z Warszawy i okolic.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺