Jak nawilżać i odżywiać wrażliwą skórę twarzy w czasie zimy?

Zima to pora roku, która często przysparza problemów osobom z wrażliwą cerą. Dlatego odpowiednia pielęgnacja skóry zimą to podstawa zdrowego i pięknego wyglądu na co dzień. Kremy, natłuszczacze, żele do mycia… czego używać, gdy drogerie kuszą nas masą różnych kosmetyków? Jak odpowiednio zadbać o wrażliwą skórę twarzy w czasie zimy?

Czym charakteryzuje się cera wrażliwa?

Cerę wrażliwą można rozpoznać przede wszystkim po szybkich reakcjach na różne preparaty i warunki pogodowe. Spodziewać się wtedy należy swędzenia, pieczenia czy zaczerwienienia. Wszelkie krostki, wysypki czy łuszczenie się skóry to także przypadłości cery wrażliwej. Najczęstszym problemem jest przesuszająca się skóra, a także rozszerzone naczynka. Niejednej kobiecie bardzo trudno jest dopasować odpowiednie kosmetyki. Taka cera ma skłonności do alergii, dlatego szczególnie trzeba zwracać uwagę na skład preparatów. Ważny jest też fakt, że wrażliwość skóry może dotyczyć zarówno cery tłustej, suchej, jak i mieszanej. Rozróżnić można 4 rodzaje skóry wrażliwej:

  • pierwszy – rumień pojawiający się przy silnych emocjach, stresie, nagłej zmianie temperatury albo nieodpowiedniej diecie czy piciu alkoholu;
  • drugi – zaczerwienienie i uczucie ściągania i łuszczenia się skóry, co jest najczęściej reakcją na niekorzystne warunki klimatyczne;
  • trzeci – nagły rumień, mrowienie i uczucie napięcia skóry po zastosowaniu jakiegoś kosmetyku;
  • czwarty – zaczerwienienia skóry związane z menstruacją.

Jak nawilżać skórę wrażliwą?

Nawilżenie organizmu to najważniejsza kwestia w pielęgnacji każdej cery – w końcu nasz organizm w 70% składa się z wody. Dlatego nawodnienie skóry należy przeprowadzać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Pomoże tu zatem odpowiednia dieta i picie dużej ilości wody mineralnej. Jeśli chodzi o kosmetyki, nawilżanie skóry wrażliwej w czasie zimy należy przeprowadzać w domu tylko na noc. Zimą woda zamarza także w naszej skórze, dlatego nie należy stosować kremów nawilżających na dzień, które po wyjściu na duży mróz mogą jeszcze bardziej podrażnić skórę. Dlatego bezpieczniejsze będzie nawilżanie skóry od środka, a więc picie napojów z elektrolitami oraz zwykłej wody mineralnej, do której dla smaku możemy dodać sok z cytryny i miód.

Odżywianie skóry

Zimą lepiej używać na dzień kremu natłuszczającego zamiast nawilżającego. Wybierajmy zatem tłuste i ciężkie kremy, ale patrzmy uważnie na etykiety. Sprawdzajmy czy nie posiadają one parabenów, sztucznych silikonów czy zapachów. Wybierajmy te jak najbardziej naturalne. Najlepszym balsamem do skóry wrażliwej będzie krem nagietkowy, który zapewni najwyższą ochronę nie tylko przed mrozem i wiatrem, lecz także będzie zapobiegał łuszczeniu się skóry.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

Dobrym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej będzie także skorzystanie ze specjalnych zabiegów nawilżających i odżywiających, które oferują salony kosmetyczne. Jednym z takich zabiegów jest Aroma Expert Delice de Peau polecany przez Anlaya Day Spa, salon mieszczący się w Józefowie koło Warszawy. Zabieg ten przeznaczony jest dla skóry suchej i mocno przesuszonej i wykorzystuje wyciągi z ziół, mleczka roślinne i olejki eteryczne, które głęboko odżywiają warstwy skóry, nie drażniąc jej przy tym, dlatego jest on idealny dla tego typu skóry. Oczywiście przed zabiegiem należy dopytać się jakich dokładnie składników używa specjalista, ponieważ na niektóre z nich nasza skóra może reagować alergicznie. Więcej o ofercie salonu Anlaya znajdziesz na stronie: https://anlaya.pl/.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺