Depilator laserowy

Zadbane, pozbawione zbędnego owłosienia ciało jest kanonem współczesnego piękna, i to nie tylko u kobiet. Panie chętnie pozbywają się włosków z okolic intymnych, pach czy rąk, mężczyźni depilują m.in. klatkę piersiową oraz plecy. Jedną z najskuteczniejszych metod jest laserowe usuwanie owłosienia – w Warszawie i najbliższych okolicach usługę tę oferuje nasza klinika Anlaya. Sprawdź, jakie zalety niesie ze sobą nowoczesne depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera diodowego!

Laser diodowy to jedno z najnowocześniejszych oraz najbardziej skutecznych urządzeń, pozwalających na trwałe usuwanie owłosienia ze wszystkich partii ciała: pach, okolic bikini, nóg, rąk, pleców, klatki piersiowej. Ze stosowanych na co dzień domowych efektów depilacji nie jest zadowolona zdecydowana większość Polek – na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma na to skuteczne sposoby. Jak więc znaleźć się w gronie kobiet zadowolonych ze swojego gładkiego ciała? Nic prostszego! Poddając się zabiegowi z użyciem lasera i już nigdy nie będziesz musiała wracać do gorącego wosku oraz tradycyjnych maszynek. Brzmi kusząco, prawda?

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa pach, bikini, nóg czy rąk to zabieg, w trakcie którego wykorzystywane są możliwości nowoczesnego lasera diodowego. Energia emitowana przez laser podczas zabiegu kierowana jest konkretnie w miejsce wymagające depilacji – tam pochłaniania jest przez melaninę (barwnik odpowiadający m.in. za nasz kolor skóry) znajdującą się w mieszkach włosowych. Tam energia przekształcana jest w ciepło – melanina ulega podgrzaniu, dzięki czemu rozpadowi ulegają komórki macierzyste odpowiadające za porost włosów – ale tylko te, które w danym momencie znajdują się w tzw. fazie anangenowej, czyli w fazie wzrostu. Wtedy właśnie ilość melaniny w mieszkach włosowych jest najwyższa, więc największa jest szansa, że emitowana przez laser energia zniszczy wiele komórek macierzystych.

Trwałe usuwanie owłosienia laserem – kiedy przeprowadzić?

Wszystkich pacjentów w Warszawie i okolicach zachęcamy, by na depilację laserową zgłosili się do naszej kliniki w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego? Otóż jednym z przeciwwskazań do zabiegu jest świeża opalenizna – po lecie opalenizna na skórze stopniowo blednie, stabilizuje się poziom melaniny, a zabieg jest skuteczniejszy. Dodatkowo, bezpośrednio po depilacji laserowej niewskazana jest ekspozycja ciała na słońce – trudno o to wiosną czy latem, ale niekoniecznie w okresie jesienno-zimowym, gdy więcej jest dni pochmurnych. Poza tym, jak już wcześniej wspomniano, energia emitowana przez laser jest w stanie zniszczyć komórki macierzyste jedynie w mieszkach włosowych włosów znajdujących się w fazie wzrostu. Trwa ona od około 4 do 8 tygodni – depilację laserową trzeba więc kilkakrotnie powtórzyć, aby zadziałać na wszystkie mieszki włosowe. Zabiegów wykonuje się zazwyczaj od 4 do 6 – nietrudno więc policzyć, że seria rozpoczęta jesienią zakończy się wiosną, kiedy zaczynamy odsłaniać ciało. Wówczas można się już cieszyć idealnie gładką skórą!

Dlaczego laser diodowy wykorzystujący technologie Vectus?

Technologia Vectus jest laserem diodowym, którego mechanizm sam potrafi określić ilość melaniny, czyli ciemnego barwnika w każdym włosku, a następnie dostosowuje parametry zabiegu – tak, aby efekt był jak najbardziej zadowalający. Po 3-4 laseroterapiach wykonanych w kilkutygodniowych odstępach owłosienie zmniejsza się o 80-90%.

Depilacja laserem polega na przyłożeniu odpowiedniej głowicy do części ciała, która po rozgrzaniu do odpowiedniej temperatury wysyła wiązki światła docierające do mieszków włosowych. Na efektywność pracy lasera wpływa technologia Photon RecyclingSM, polegająca na wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od powierzchni skóry. Liczba wykonanych zabiegów, po których niechciane owłosienie zniknie na zawsze, jest ustalana indywidualnie. Niektóre partie ciała wymagają ich więcej, a niektóre – mniej.

Oczywiście należy mieć świadomość, że na skuteczność zabiegu wpływa wiele czynników, takich jak grubość włosków, długość oraz ich głębokość w skórze. Bardzo istotny jest także rodzaj naszej karnacji – im jest jaśniejsza, tym efekt będzie lepszy. Dlatego przygotowując się do depilacji laserowej warto zrezygnować z intensywnego przebywania na słońcu oraz solarium. Warto też pamiętać, że im większy będzie dysonans pomiędzy kolorem skóry i włosków, tym efekt będzie mocniejszy. Dlatego też laseroterapia może nie zadziałać w wypadku, gdy owłosienie, którego chcemy się pozbyć, jest bardzo jasne, siwe lub rude.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Z problemem nieestetycznego owłosienia poszczególnych partii ciała borykają się kobiety na całym świecie. Na szczęście istnieją skuteczne metody na jego wyeliminowanie! Depilacja laserowa z wykorzystaniem urządzenia Vectus pozwala na trwałe usuwanie owłosienia z:

  • górnej wargi,
  • brody,
  • pleców,
  • pach,
  • ramion,
  • bikini,
  • ud,
  • łydek.

Cena zabiegu zależna jest od depilowanej powierzchni. Dowiedz się więcej!

depilacja laserowa pach

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Czynnikiem, który w wielu przypadkach powstrzymuje kobiety przed wybraniem tej metody usuwania owłosienia jest strach oraz mity krążące na temat depilacji laserowej. Chcemy raz na zawsze uspokoić – wiele badań dowiodło, że depilacja laserowa jest całkowicie bezinwazyjna i rzeczywiście pozwala pobyć się owłosienia najbardziej skutecznie wśród dotychczasowo wynalezionych metod. Mitem jest również to, że zabieg jest bardzo bolesny. Laser wyposażony jest w specjalne szafirowe szkło, które eliminuje poczucie ciepła, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu, a skóra jest chroniona przed poparzeniami. Oczywiście po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, które można szybko złagodzić kremem nawilżającym.

Na koniec przypomnienie – depilacja laserowa zawsze powinna odbywać się po konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem, który określi, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich m.in. ciąża, opalenizna, blizny, wrażliwość skóry oraz niektóre choroby ogólnoustrojowe.

Decydując się na taką metodę trwałego usuwania owłosienia, wybierz najlepszy gabinet kosmetyczny z profesjonalną obsługą i pozytywnym podejściem do klienta. W Day Spa Anlaya możesz zapomnieć o uczucie dyskomfortu i cieszyć się jedwabiście gładką skórą już na zawsze! Zapraszamy klientów z Warszawy i okolic!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺