Wyraz oczu ukształtowany rzęsą

Gęste i długie rzęsy to przepis na zniewalające spojrzenie. Kobiety o nich marzą i każdego poranka próbują swoimi mascarami nadać im kształt choć trochę przypominający ideał. Dzisiejsze koncerny i salony kosmetyczne oferują szereg kosmetyków i usług, których efekty mogą mogą zamienić nasze mrzonki w rzeczywistość! Kruche i łamliwe rzęsy odejdą w zapomnienie.

Fazy życia rzęsy

Rzęsy są konsekwencją naszego stylu życia, odżywiania się, jakości kosmetyków i nawyków obchodzenia się z nimi. Każdego dnia nakładamy i usuwamy tusz z rzęs, często niszcząc je poprzez nieumiejętne stosowanie zalotki bądź niedelikatny demakijaż polegający na tarciu.
Życie przeciętnej rzęsy trwa 3-4 miesiące, gdzie pierwsze 2 tygodnie to okres jej intensywnego wzrostu. Zastępuje go faza kurczenia się i stopniowego przechodzenia w spoczynek, w trakcie którego rzęsy zaczynają wypadać. Wtedy to mieszek włosowy ponownie wraca do fazy intensywnego wzrostu i cały cykl się powtarza. Także przedłużenie okresu wzmożonego wzrostu umożliwi wydłużenie i zagęszczenie rzęsy.

Podstawą pielęgnacji

Olejek rycynowy to całkowita klasyka w procesie pielęgnacji rzęs, który stymuluje wzrost i znacząco je wzmacnia. Używane przez nasze prababki, dziś mogą i nam pomóc w uzyskaniu wymarzonych oprawek oczu. Przed snem nakłada się go za pomocą zużytej szczoteczki po tuszu do rzęs i pędzelka do eyelinera niezbędnego do precyzyjnego posmarowania olejkiem powieki przy cebulkach. Zarówno przy aplikowaniu olejku rycynowego, jak i przy jego porannym zmywaniu, trzeba być bardzo ostrożnym, aby preparat się nie dostał do oka z powodu jego podrażniających właściwości.
Kolejnym z domowych sposobów jest po prostu nawilżanie rzęs za pomocą wazeliny, która w widoczny sposób wpłynie na strukturę włoska, wzmocni go, pogrubi i wydłuży.

Zagęszczaniu rzęs służą wszelakiego rodzaju kosmetyczne odżywki do rzęs. Są dobrym wyborem szczególnie dla osób, których oczy alergicznie reagują na olejek rycynowy.

Piękne rzęsy, długie rzęsy

Od kilku lat na polskim rynku kosmetycznym rośnie popularność serum do rzęs – preparatu o silnie skondensowanej ilości związków odżywiających i pielęgnujących mieszki włosów. Przedłużają fazę intensywnego wzrostu, przemieniając krótkie i słabe rzęsy w długie i mocne wachlarze. Oczywiście nie są długotrwałe, ich żywot kończy się po kilku tygodniach od ostatniego użycia serum.

Sztuczne przedłużanie rzęs

Najbardziej efektywne rezultaty daje zdecydowanie doczepianie rzęs. Doklejanie kępek lub dodatkowych rzęs na specjalnym pasku zazwyczaj wychodzi mało naturalnie. Zdecydowanie pewniejszą metodą jest doczepianie rzęs 1:1, czyli do jednej naturalnej rzęsy dołączenie sztucznie. Inwestycja w sztuczne rzęsy jest długoterminowa i wymaga regularnych, maksymalnie comiesięcznych wizyt u kosmetyczki. Jest to cena za hollywoodzkie rzęsy bez porannego czasu na nakładanie rzęs i wieczornego ich demakijażu, ze swobodnego paradowania po plaży i cieszenia się hipnotyzującym spojrzeniem znad spektakularnych rzęs. Zabieg doczepiania rzęs obciąża ich naturalną strukturę, dlatego należy przeznaczyć czas na odpoczynek i oddech.

Rzęsa jak jajko

Trzeba z nią się obchodzić po prostu ostrożnie! Codzienne tarcie oczu podczas ich demakijażu, obciążające mascary czy brak umiaru w doczepianiu rzęs mogą spowodować uszkodzenie mieszka włosów, czego konsekwencją jest śmierć rzęsy, która już nigdy nad twoim okiem nie zakwitnie ponownie.

Dbaj o rzęsy profesjonalnie

Od czasu do czasu zrób prezent swoim rzęsom i wybierz się do specjalistów w celu odpowiedniej ich pielęgnacji. Dowiesz się, jak lepiej o nie dbać i jakich kosmetyków używać, a nałożone odżywki przez doświadczone kosmetyczki uświadomią ci, jakie są maksymalne możliwości twoich rzęs. Wejdź na  stronę Anlaya Day SPA i dowiedz się więcej o upiększaniu rzęs!
https://anlaya.pl/pielegnacja-twarzy/rzesy/

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺