Najskuteczniejsze zabiegi oczyszczające twarz – peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja

Zdrowie i piękny wygląd stanowią podstawę dobrego samopoczucia. Dlatego też, coraz częściej przestrzegamy zaleceń zrównoważonej diety i sięgamy po wyspecjalizowane metody pielęgnacji naszej skóry. Innowacyjne metody oczyszczania twarzy są w stanie nie tylko usunąć liczne zanieczyszczenia, ale przede wszystkim sprawić, iż nasza cera zyska młodzieńczy i zdrowy wygląd. Aby to osiągnąć, warto skorzystać z usług renomowanych zakładów kosmetycznych. Dzięki temu, zyskamy pewność, że przeprowadzony pod kontrolą wykwalifikowanego specjalisty zabieg, jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny dla naszego zdrowia. Na czym polega zabieg oczyszczający twarz? I co warto wiedzieć na temat mikrodermabrazji oraz peelingu kawitacyjnego? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące skutecznego oczyszczania twarzy, znajdziesz w poniższym artykule. 

zabieg oczyszczania twarzy

Spis treści:

 1. Co to jest mikrodermabrazja; 
 2. Jakie korzyści wynikają ze stosowanie mikrodermabrazji;
 3. Na czym polega peeling kawitacyjny; 
 4. Jak na kondycję naszej skóry wpływa stosowanie peelingu kawitacyjnego; 
 5. Innowacyjne zabiegi oczyszczające na twarz, które warto poznać;
 6. Podsumowanie.

Co to jest mikrodermabrazja?

Skuteczne oczyszczanie twarzy wymaga zastosowania innowacyjnych metod. Jedną z nich jest mikrodermabrazja (nazywana również mikropeelingiem). Zabieg ten polega na mechanicznym ścieraniu warstw martwego i zrogowaciałego naskórka. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu mikrokryształów, które charakteryzują się nie tylko skutecznością, ale i wysokim stopniem bezpieczeństwa. Niniejszy zabieg oczyszczania twarzy zalecany jest w przypadku osób, które zmagają się z problemem: widocznych zaskórników, zmian trądzikowych (oraz blizn potrądzikowych), przebarwień, rozszerzonych porów, nadmiernego przesuszania się skóry oraz rogowacenia naskórka, nadmiernego przetłuszczania się skóry, a nawet z problemem utraty jej elastyczności

Zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest przy pomocy specjalistycznego narzędzia, wyposażonego w dobraną do indywidualnych potrzeb klienta końcówkę (diamentową, korundową lub oksybrazyjną). Niniejsza metoda oczyszczania twarzy jest całkowicie bezbolesna. Wykonywana pod okiem wykwalifikowanego personelu, zapewnia nam komfort i uczucie odprężenia. Przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji są: niektóre rodzaje trądziku (w tym trądzik różowaty), stany zapalne skóry, zakażenia o charakterze wirusowym, grzybiczym oraz/lub bakteryjnym, rany i skaleczenia występujące na obszarze skóry, który ma podlegać zabiegowi mikrodermabrazji. Ponadto, istotnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia niniejszego zabiegu jest choroba nowotworowa skóry lub skłonność to występowania opryszczki. 

Jakie korzyści wynikają ze stosowanie mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji jest niezwykle skuteczny. Pozwala on nie tylko na bezpieczne oczyszczenie skóry naszej twarzy, ale również:

 • Widoczną regenerację; 
 • Poprawę jędrności oraz elastyczności;
 • Wygładzenie cery oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek; 
 • Ujednolicenie kolorytu; 
 • Nadanie cerze zdrowego i promiennego wyglądu. 

Cena niniejszego zabiegu w gabinecie kosmetycznym Anlaya Medical Clinic & Spa wynosi od 200,00 do 270,00 złotych.

metody oczyszczania twarzy

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny od lat należy do jednych z najpopularniejszych metod oczyszczania skóry twarzy. Niniejszy zabieg polega na wykorzystaniu zjawiska kawitacji, zachodzącej pod wpływem zmniejszania ciśnienia i szybkiej przemianie z fazy ciekłej, na fazę gazową. Dlatego też, na początku peelingu kawitacyjnego nasza skóry zostaje zwilżona, a następnie poddana działaniu ultradźwięków, które tworzą na jej powierzchni mikropęcherzyki. Kawitacja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób zmagających się z problemem:

 • Zmian skórnych, związanych z przebiegiem trądziku pospolitego, a nawet trądziku różowatego; 
 • Widocznych zaskórników; 
 • Nadmiernego wydzielania sebum; 
 • Zmęczonej i przesuszonej skóry; 
 • Przebarwień oraz blizn potrądzikowych; 
 • Drobnych zmarszczek i utratą elastyczności skóry. 

Peeling kawitacyjny jest niezwykle bezpieczny i łagodny dla skóry. Niemniej jednak, przeciwwskazaniem do jej przeprowadzenia może być okres ciąży, jak również zakażenia skóry o charakterze grzybiczym, wirusowym lub bakteryjnym. Ponadto, istotnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia niniejszego zabiegu jest posiadanie w ciele metalowych implantów (np. rozrusznika serca), choroba nowotworowa, choroba zakrzepowa żył oraz padaczka. 

Jak na kondycję naszej skóry wpływa stosowanie peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny pozwala na dogłębne oczyszczenie naszej skóry. Dodatkowo, przyczynia się on między innymi do:

 • Zahamowania rozwoju bakterii bytujących w obrębie skóry twarzy; 
 • Usprawnienia przepływu krwi oraz limfy, zapewniając tym samym dotlenienie skóry; 
 • Usunięcia widocznych zmian skórnych, w tym eliminacja zaskórników; 
 • Poprawy gospodarki wodnej skóry, a tym samym przywrócenie jej odpowiedniego stopnia nawilżenia; 
 • Zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek oraz przywrócenia jędrności skóry. 

Cena peelingu kawitacyjnego w gabinecie kosmetycznym Anlaya Medical Clinic & Spa wynosi od 200,00 do 230,00 złotych.

Inne, innowacyjne metody oczyszczania twarzy, które warto poznać

Gabinet kosmetyczny Anlaya Medical Clinic & Spa posiada w swojej ofercie również inne zabiegi oczyszczające twarz. Najważniejsze z nich przedstawione i opisane zostały w poniższej tabeli.

perfekcyjna cera

Nazwa zabieguOpisDla kogoCena
Oczyszczanie manualne skóryNiniejszy zabieg polega na ręcznym usuwaniu ze skóry twarzy zarówno zaskórników, wągrów, jak i widocznych prosaków. Oczyszczanie manualne przeprowadzane jest przez wykwalifikowany personel przy użyciu najwyższej jakości i dostosowanych do potrzeb klienta kosmetyków. Metoda ta składa się z kilki etapów, na które mogą składać się: peeling, oczyszczanie parą wodną, ręczne usuwanie widocznych zmian skórnych. Przez cały czas trwania zabiegu nasi specjaliści czuwają nad tym, aby był on jak najbardziej komfortowy dla pacjenta. Dzięki niemu możliwe staje się dogłębne oczyszczenie skóry, jak również jej skuteczne nawilżenie i regeneracja.

UWAGA: Bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu skóra przez jakiś czas może pozostawać zaczerwieniona i lekko opuchnięta

Niniejszy zabieg przeznaczony jest dla osób zmagających się z problem otwartych lub zamkniętych zaskórników, zmian grudkowo-krostkowych, zanieczyszczeń skóry oraz nadprodukcji sebum. 200,00 złotych
Peeling Dyniowy DermaQuestNiniejszy zabieg to absolutny przełom w dziedzinie oczyszczania skóry. Niniejszy peeling enzymatyczno-chemiczny skutecznie usuwa zmiany trądzikowe, jak również widoczne zaskórniki. Formuła peelingu dyniowego oparta została o innowacyjny wyciąg z dyni, który stanowi niezrównaną skarbnicę cennych witamin, jak również przeciwutleniaczy wpływających nie tylko na zdrowy wygląd naszej skóry, ale również spowolnienie procesów jej starzenia. Zabieg ten pozwala na regulację pacy gruczołów łojowych, a tym samym zmniejszenie tendencji do występowania zmian skórnych w postaci wyprysków, czy zaskórników. Ponadto, wyciąg z dyni odpowiada za zahamowanie procesu namnażania się szkodliwych bakterii, a zatem niweluje ryzyko powstawania infekcji w obrębie skóry twarzy.  Niniejszy zabieg przeznaczony jest dla osób zmagających się z problemem skóry łojotokowej, widocznych krostek, grudek oraz/lub zaskórników, rozszerzonych porów, jak również z tendencją do powstawania przebarwień pozapalnych. Od 250,00 złotych do 320,00 złotych. 


W ofercie naszego gabinetu znajdą Państwo także inne, innowacyjne metody oczyszczania skóry twarzy, które odznaczają się wysoką skutecznością. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:

 • Peelingi chemiczne(migdałowy, ferulowy, azelainowy, glikolowy, salicylowy),
 • Medyczne oczyszczanie twarzy (Terapeutyczny zabieg dyniowy DermaQuest)

Więcej informacji na temat naszej oferty, można znaleźć na stronie https://anlaya.pl/. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat oczyszczania i pielęgnacji twarzy oraz do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Podsumowanie

Oczyszczanie twarzy u kosmetolog jest nie tylko niezwykle skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszej skóry. Pod okiem wykwalifikowanego personelu jesteśmy w stanie osiągnąć spektakularne efekty przy zastosowaniu innowacyjnych metod oczyszczania skóry. Dlatego też, już dziś warto zapoznać się z naszą ofertą. Zapraszamy do gabinetu kosmetycznego Anlaya Medical Clinic & Spa, w którym potrzeby i bezpieczeństwo naszych klientów, zawsze stawiamy na pierwszym miejscu.  

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺