Marzysz o gładkich nogach? Dowiedz się więcej o depilacji woskiem i laserem!

Depilacja towarzyszy życiu kobiety niemal przez całe życie. Włoski na nogach pojawiają się już w wieku kilkunastu lat i zwykle wtedy pierwszy raz decydujemy się na ich usunięcie. Domowe metody, choć szybkie, bywają jednak mało precyzyjne i nieodpowiednio przeprowadzone mogą poważnie podrażnić skórę. Dlatego z usuwaniem zbędnego owłosienia warto zwrócić się do specjalistów. Szczegółów na temat wosku i lasera zdradzili nam kosmetycy z Anlaya Day Spa w Józefowie.

Depilacja nóg woskiem

Depilacja nóg woskiem to najpopularniejsza metoda usuwania włosków z łydek i ud. Chociaż nie jest zabiegiem przyjemnym, bowiem wiąże się z dużym bólem, to jednak skuteczność wosku doceniają wszystkie kobiety. Przede wszystkim pozwala zapomnieć o owłosieniu nawet do 6 tygodni. Depilację woskiem z powodzeniem stosuje się już od wielu lat – zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie. W gabinecie taki zabieg jest przeprowadzany dokładnie i w bezpiecznych warunkach.

Depilacja woskiem w salonie polega na wykorzystaniu wosku ciepłego, czyli podgrzewanego do konkretnej temperatury (36 lub 42°C). Rozgrzany wosk rozsmarowuje się na skórze w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków. Następnie nakleja się na nogę pasek bawełniany lub fizelinowy, który należy mocno docisnąć, a potem energicznym ruchem oderwać. Pasek odkleja się zawsze w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków. Najbardziej bolesne są pierwsze minuty depilacji woskiem – z każdą kolejną chwilą ból jest słabszy. Wosk usuwa całe włoski z cebulkami, dzięki czemu efekty utrzymują się na dłużej.

W gabinecie Anlaya Day Spa depilacja ta przeprowadzana jest przy pomocy wosku Lycon. Jest to australijski produkt, który od dłuższego czasu uznawany jest za najskuteczniejszy. Pozwala usunąć włoski o długości nawet 1 mm, a przy tym zmniejsza odczucie bólu, dzięki wyciągom z aloesu, rumianku i lawendy. Jego działanie mogą przetestować mieszkanki takich warszawskich dzielnic jak Wawer, Międzylesie, Anin i Falenica, które od Józefowa dzieli kilkanaście kilometrów.

Usuwanie włosów laserem

Alternatywnym zabiegiem dla wosku jest laser. Epilacja laserowa polega na uszkodzeniu struktury włoska, a co za tym idzie jego całkowitym usunięciu. Oddziałuje on bowiem na melatoninę, która odpowiada za wzrost owłosienia. Skuteczność lasera polega na tym, że raz zniszczony włosek już nigdy nie odrasta, a więc jest to sposób na całkowite zapomnienie o owłosieniu. Nie powinno zatem dziwić, że coraz więcej kobiet decyduje się na taki zabieg, który poza efektywnością jest także niezwykle bezpieczny.

Najpopularniejszą technologią w laserowej depilacji jest zabieg wykorzystujący technologię Vectus. Jest to laser diodowy, który obecnie daje najlepsze rezultaty i zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Technologia kontroluje wytwarzaną wiązkę światła i temperaturę, dzięki czytnikowi melatoniny. Jest też wyposażony w chłodzącą głowicę i szafirowe szkło, które zapobiegają oparzeniu.

Depilacja laserowa – wady i zalety

Mimo swej niewątpliwej skuteczności, depilacja laserowa ma tyle samo zwolenników, ilu przeciwników. Jak każda z metod ma bowiem swoje zalety, jak i wady. Zaletą epilacji laserowej jest:

  • całkowite usunięcie owłosienia (ok. 80%),
  • możliwość usunięcia włosków z różnych części ciała (nogi, pachy, okolice bikini itd.),
  • delikatność zabiegu (ból jest niemal nieodczuwalny),
  • brak powikłań po zabiegu.

Do wad lasera należą:

  • podrażnienia po zabiegu i przesuszenie skóry,
  • efekty zależne są od poziomu melatoniny we włosku (im więcej melatoniny, tym skuteczniejsza jest epilacja – osoby rude i siwe nie skorzystają na zabiegu),
  • zabieg trzeba powtarzać (od 3 do 6 zabiegów średnio co 4 tygodnie),
  • przeciwwskazaniem do zabiegu będą takie choroby jak łuszczyca, cukrzyca, epilepsja, a także ciąża, blizny czy rozrusznik serca.

Niezależnie od metody, jaką wybierzesz, zbędne włoski usuniesz w Anlaya Day Spa w Józefowie. Z zabiegów kosmetycznych oferowanych przez ośrodek mogą skorzystać osoby z Otwocka, Michalina czy Sulejówka. Więcej dowiesz się na stronie: https://anlaya.pl/depilacja.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺