Oczyszczanie twarzy – najskuteczniejsze zabiegi złuszczające i odżywcze

Regularne oczyszczanie twarzy to podstawa w pielęgnacji każdej cery. Podstawą jest systematyczny, codzienny demakijaż i regularne stosowanie odpowiednich dla skóry, oczyszczających preparatów. Warto raz na jakiś czas wykonać także profesjonalny zabieg. Dzięki niemu pozbędziemy się głębszych niedoskonałości, a nawet zredukujemy uporczywe przebarwienia i ukoimy podrażnioną, skłonną do alergii cerę. Jakie są najpopularniejsze zabiegi oczyszczające i w jaki sposób odżywić i zregenerować problematyczną skórę twarzy?

Magia kwasów i oczyszczanie naturalne

Głównym zadaniem zabiegu oczyszczającego jest eliminacja nagromadzonego sebum, zanieczyszczeń i martwego naskórka oraz złagodzenie stanów zapalnych, ukojenie cery i ujednolicenie jej kolorytu. Najbardziej popularne zabiegi oczyszczające to ostatnio te z kwasami – ich naturalne pochodzenie, szeroki wybór i skuteczne, niemal natychmiastowe działanie spowodowało, że na tego typu zabieg decyduje się coraz więcej kobiet. Wybór kwasu zdeterminowany jest zazwyczaj przez rodzaj cery i jej problemy; kosmetolog dobiera najlepszy kwas i wykonuje zabieg złuszczania poprzez nałożenie go w formie maski.

Istnieje kilka kwasów szczególnie cennych i polecanych niemal każdemu. Przykładem może być kwas migdałowy, który jest doskonały zarówno dla suchej, wrażliwej, alergicznej cery, jak i tłustej, z przebarwieniami lub problemem trądziku. Po zabiegu cera jest jednolita, “uspokojona”, płytkie zmarszczki bledną, a opuchnięcia i sińce znikają. Pory widocznie się zmniejszają, a skóra zdecydowanie lepiej przyswaja nakładane na nią składniki. Efekt po kilku dniach mija, dlatego warto początkowo zdecydować się na oczyszczenia twarzy kwasami w serii 4-6 zabiegów w odstępach od 1 do 2 tygodni.

Przy oczyszczaniu naturalnym natomiast wykorzystuje się wysoko tolerowane składniki naturalnego pochodzenia – olejki roślinne, mleczka, wyciągi z kwiatów i owoców, a także zioła. Tego typu oczyszczanie można zaliczyć do zabiegu delikatnego a jednocześnie dokładnego i dogłębnego. Zabieg tego typu można wykonać w większości salonów kosmetycznych i SPA, takich jak Anlaya.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

Są to jedne z popularniejszych zabiegów w kosmetyce. Obydwie procedury polegają na złuszczeniu naskórka w różnych formach i z różnym skutkiem. Peeling kawitacyjny wykorzystuje urządzenie, które dzięki falom ultradźwiękowym wprawia skórę w drgania, co powoduje, że skóra oczyszcza się z wierzchniej warstwy martwego naskórka i zanieczyszczeń. W konsekwencji usprawnione jest mikrokrążenie skóry, cera rozjaśnia się i poprawia się jej koloryt, pobudzona jest ona także do procesów regeneracyjnych. Twarz jest wygładzona i lepiej nawilżona, a niedoskonałości w postaci trądziku, przebarwień, wągrów czy łojotoku zostają zredukowane.

Mikrodermabrazja polega z kolei na ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą diamentowej głowicy, wyposażonej także w otwór zasysający. Do tego zabiegu głównie predysponowane są osoby z problemem trądziku pospolitego, łojotoku, nadmiernego rogowacenia skóry i jej wiotkości. Polecane także dla pacjentów z bliznami i niedoskonałościami cery. Wybór odpowiedniego zabiegu można skonsultować z kosmetologiem lub podjąć decyzję indywidualnie – każda cera jest inna i wymaga indywidualnej opieki, dlatego warto przyjrzeć się swojej pielęgnacji i występującym problemom, aby ustalić cel terapii i skutecznie go osiągnąć.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺