Regularne oczyszczanie twarzy to podstawa w pielęgnacji każdej cery. Podstawą jest systematyczny, codzienny demakijaż i regularne stosowanie odpowiednich dla skóry, oczyszczających preparatów. Warto raz na jakiś czas wykonać także profesjonalny zabieg. Dzięki niemu pozbędziemy się głębszych niedoskonałości, a nawet zredukujemy uporczywe przebarwienia i ukoimy podrażnioną, skłonną do alergii cerę. Jakie są najpopularniejsze zabiegi oczyszczające i w jaki sposób odżywić i zregenerować problematyczną skórę twarzy?
Magia kwasów i oczyszczanie naturalne
Głównym zadaniem zabiegu oczyszczającego jest eliminacja nagromadzonego sebum, zanieczyszczeń i martwego naskórka oraz złagodzenie stanów zapalnych, ukojenie cery i ujednolicenie jej kolorytu. Najbardziej popularne zabiegi oczyszczające to ostatnio te z kwasami – ich naturalne pochodzenie, szeroki wybór i skuteczne, niemal natychmiastowe działanie spowodowało, że na tego typu zabieg decyduje się coraz więcej kobiet. Wybór kwasu zdeterminowany jest zazwyczaj przez rodzaj cery i jej problemy; kosmetolog dobiera najlepszy kwas i wykonuje zabieg złuszczania poprzez nałożenie go w formie maski.
Istnieje kilka kwasów szczególnie cennych i polecanych niemal każdemu. Przykładem może być kwas migdałowy, który jest doskonały zarówno dla suchej, wrażliwej, alergicznej cery, jak i tłustej, z przebarwieniami lub problemem trądziku. Po zabiegu cera jest jednolita, “uspokojona”, płytkie zmarszczki bledną, a opuchnięcia i sińce znikają. Pory widocznie się zmniejszają, a skóra zdecydowanie lepiej przyswaja nakładane na nią składniki. Efekt po kilku dniach mija, dlatego warto początkowo zdecydować się na oczyszczenia twarzy kwasami w serii 4-6 zabiegów w odstępach od 1 do 2 tygodni.
Przy oczyszczaniu naturalnym natomiast wykorzystuje się wysoko tolerowane składniki naturalnego pochodzenia – olejki roślinne, mleczka, wyciągi z kwiatów i owoców, a także zioła. Tego typu oczyszczanie można zaliczyć do zabiegu delikatnego a jednocześnie dokładnego i dogłębnego. Zabieg tego typu można wykonać w większości salonów kosmetycznych i SPA, takich jak Anlaya.
Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?
Są to jedne z popularniejszych zabiegów w kosmetyce. Obydwie procedury polegają na złuszczeniu naskórka w różnych formach i z różnym skutkiem. Peeling kawitacyjny wykorzystuje urządzenie, które dzięki falom ultradźwiękowym wprawia skórę w drgania, co powoduje, że skóra oczyszcza się z wierzchniej warstwy martwego naskórka i zanieczyszczeń. W konsekwencji usprawnione jest mikrokrążenie skóry, cera rozjaśnia się i poprawia się jej koloryt, pobudzona jest ona także do procesów regeneracyjnych. Twarz jest wygładzona i lepiej nawilżona, a niedoskonałości w postaci trądziku, przebarwień, wągrów czy łojotoku zostają zredukowane.
Mikrodermabrazja polega z kolei na ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą diamentowej głowicy, wyposażonej także w otwór zasysający. Do tego zabiegu głównie predysponowane są osoby z problemem trądziku pospolitego, łojotoku, nadmiernego rogowacenia skóry i jej wiotkości. Polecane także dla pacjentów z bliznami i niedoskonałościami cery. Wybór odpowiedniego zabiegu można skonsultować z kosmetologiem lub podjąć decyzję indywidualnie – każda cera jest inna i wymaga indywidualnej opieki, dlatego warto przyjrzeć się swojej pielęgnacji i występującym problemom, aby ustalić cel terapii i skutecznie go osiągnąć.