Brodawki? Pozbądź się problemu!

Bardzo często pojawiają się na naszej skórze. Zazwyczaj nie wiemy nawet, skąd się wzięły. Choć zazwyczaj są bezbolesne, potrafią skutecznie utrudnić życie. Wyglądają nieestetycznie i czasem bardzo przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Mowa tu oczywiście o brodawkach. Szacuje się, że z ich powodu cierpi już ponad 10% społeczeństwa. Jak poradzić sobie z tym problemem? Przede wszystkim – unikaj kontaktu z chorymi oraz usuń powstałe już zmiany!

Skąd się biorą brodawki?

Brodawki, czasem nazywane kurzajkami, to efekt zakażenia wirusem HPV. Są to niewielkie narośla o chropowatej powierzchni, często białe, różowe lub ciemnobrązowe. Zazwyczaj są bezbolesne, choć występujące na podeszwie stóp, mogą znacznie utrudnić chodzenie. Problem brodawek najczęściej dotyczy dzieci, jednak coraz zauważa się coraz częstsze występowanie ich u dorosłych. Przeważnie pojawiają się one na dłoniach lub stopach, ale również na twarzy, plecach oraz narządach płciowych.

Zarażenie wirusem HPV jest bardzo proste. Wystarczy bliski, nawet krótkotrwały kontakt z chorą osobą. Zakażeniu sprzyjają niewielkie ranki, czy zadrapania. Osoby o obniżonej odporności są zazwyczaj zdecydowanie bardziej podatne na zakażenia.

Rodzaje brodawek

Brodawki, wywołane działaniem wirusa HPV, nie zawsze występują w tych samych miejscach. Różnią się także kształtem i kolorem. Ze względu na to zostały podzielona na:

  • brodawki zwykłe – najczęściej pojawiające się na dłoniach, ale występują także na innych częściach ciała,
  • brodawki płciowe – występują w okolicy genitaliów zarówno u kobiet, jak też u mężczyzn, mogą pojawić się także po wewnętrznej stronie ud, rzadziej w okolicy odbytu; przybierają postać kalafiorowatych narośli, często łączących się w jedną całość,
  • brodawki podpaznokciowe – występują wokół paznokci lub pod nimi,
  • brodawki płaskie – rzadko pojawiają się u osób dorosłych, częściej u dzieci, zazwyczaj występują na twarzy i czole.

Usuwanie brodawek

Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów na usuwanie kurzajek. Część osób podejmuje się tego zadania w zaciszu własnego domu. W aptekach można nabyć specjalne preparaty, umożliwiające stopniowe złuszczanie lub samodzielne wymrażanie brodawek. Często jednak nieumiejętne usuwanie kurzajek kończy się ich nawrotem lub zniszczeniem zdrowej skóry.

Zdecydowanie lepszym i bardziej skutecznym sposobem usunięcia brodawek będzie udanie się z tym problemem do specjalisty. Lekarz lub kosmetolog dokładnie obejrzy powstałe zmiany i zakwalifikuje je do zabiegu. Aby usunąć kurzajki, możemy poddać się krioterapii (wymrażaniu) lub elektrokoagulacji.

Elektrokoagulacja – skuteczne usuwanie brodawek

Elektrokoagulacja to zabieg, który zyskał już wielkie grono sympatyków. Coraz więcej placówek medycznych i gabinetów kosmetologicznych wykorzystuję tę metodę do usuwania wszelkiego rodzaju narośli. Odnajdziesz go również w ofercie Anlaya Day Spa w Józefowie.

Elektrokoagulacja polega na ścinanie białka w zmianach skórnych przy pomocy prądu o wysokiej częstotliwości. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie z metalową elektrodą. Metoda ta jest bezpieczna, a także bezbolesna, dzięki zastosowaniu znieczulenia. Może być stosowana do usuwania zarówno brodawek, czy kurzajek, jak i włókniaków, torbieli, kaszaków oraz włókniaków. Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z dermatologiem lub kosmetologiem.

Efekty elektrokoagulacji

Elektrokoagulacja uważana jest za jeden z bardzo skutecznych zabiegów. Należy jednak pamiętać, że nie od razu zauważymy efekty jego działania. Bezpośrednio po poddaniu się elektrokoagulacji skóra może być zaczerwieniona lub zasiniona. Rzadziej występuje także obrzęk oraz niewielki ból, który szybko ustępuje. Na skórze pojawia się niewielki strupek, utrzymujący się zazwyczaj do trzech tygodni.

Blizny lub przebarwienia występują bardzo rzadko i zazwyczaj są one efektem niedostatecznej dbałości o skórę przez pacjenta. Pamiętaj, by po zabiegu unikać stosowania wszelkich kosmetyków oraz nie narażać miejsca, poddanego elektrokoagulacji na działanie promieni słonecznych nawet do 30 po zastosowaniu tej metody.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺