Toksyna botulinowa – skuteczny sposób leczenia nadpotliwości dłoni

Nadmierna potliwość to wstydliwy problem, utrudniający codzienne funkcjonowanie bez względu na to, której części ciała dotyczy. Nadpotliwość dłoni może skutecznie obniżyć naszą pewność siebie. Często przyczynia się również do ograniczenia kontaktów towarzyskich. Nadpotliwość dłoni może także bardzo utrudniać wykonywanie podstawowych czynności, jak pisanie na komputerze, czy używanie ekranów dotykowych. Dowiedz się, jak walczyć z problemem nadmiernej potliwości.

Przyczyny nadpotliwości dłoni

Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pozwala on bowiem na utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. W gorące dni lub podczas wysiłku fizycznego nasze gruczoły potowe wykazują większą aktywność. Część osób jednak cierpi z powodu stałego zwiększenia ich pracy na różnych częściach ciała. Problem zazwyczaj dotyczy dłoni i stóp.

Nadmierna potliwość rąk przeważnie ma swoją przyczynę w genetyce. Osoby, ze skłonnością do nadpotliwości, mogą zauważyć pierwsze objawy choroby już w dzieciństwie. Zazwyczaj symptomy wzmagają się w okresie dorastania.
Inne przyczyny nadpotliwości dłoni to zaburzenia w hormonalnej gospodarce organizmu. Również długotrwały silny stres, czy emocje mogą stanowić podłoże choroby. W wielu przypadkach odnotowuje się nadpotliwość dłoni na tle nerwicowym.

Leczenie nadpotliwości dłoni

Osoby, borykające się z problemem nadpotliwości dłoni zazwyczaj szukają przeróżnych sposobów na wyleczenie lub choćby złagodzenie objawów choroby. Często preparaty, dostępne w aptekach nie dają pożądanego efektu. Wiele bowiem zależy od przyczyny nadmiernej potliwości. Na rynku możemy odnaleźć:

  • talk, pochłaniający wilgoć,
  • tabletki, hamujące aktywność gruczołów potowych,
  • antyperspiranty,
  • zioła, mające regulować pracę gruczołów potowych.

Dużą popularnością cieszą się także domowe sposoby leczenia nadpotliwości dłoni. Jednym z nich jest zalecenie, aby moczyć ręce w litrze zaparzonej czarnej herbaty. Skuteczność leczenia schorzenia na własną rękę pozostawia jednak wiele do życzenia.

Toksyna botulinowa na nadpotliwość dłoni

Toksyna botulinowa, często stosowana jest jako środek, leczący nadpotliwość dłoni, jak również innych części ciała. Zabieg polega na nakłuwaniu wcześniej znieczulonych rąk i wprowadzaniu toksyny. Botoks hamuje opróżnianie gruczołów potowych, dzięki czemu problem ustępuje. Cały zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut i jest niemal bezbolesny. Choć metoda ta nie należy do najtańszych, jej efekty są naprawdę spektakularne i utrzymują się do 6 miesięcy. Po wstrzyknięciu botoksu pacjenci zauważają znaczne zmniejszenie ilości wydzielanego potu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Profesjonalnie wykonany zabieg leczenia nadpotliwości dłoni botoksem należy do bezpiecznych metod. Należy jednak pamiętać, że w przypadku rąk może wystąpić porażenie mięśni, zatem osoby, wykorzystujące dłonie w pracy powinny dokładnie zastanowić się nad jego przeprowadzeniem, np. zawodowi muzycy. Zawód jednak nie jest medycznym przeciwwskazaniem do stosowania tej metody.

Z leczenia nadpotliwości dłoni toksyną botulinową powinni zrezygnować:

  • pacjenci, mający infekcje skórne w miejscu przeprowadzania zabiegu,
  • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią,
  • osoby uczulone na składniki preparatu,
  • chorzy na cukrzycę i nadczynność tarczycy,
  • osoby, mające zaburzenia neurologiczne,
  • pacjenci, cierpiący z powodu problemów z krzepnięciem krwi.

Leczenie nadpotliwości botoksem – ile to kosztuje?

Ostrzykiwanie dłoni toksyną botulinową nie należy do najtańszych, choć skuteczność i długotrwałość działania tej metody rekompensuje wydatki. Zazwyczaj cena zabiegu waha się w granicach 150-300 złotych i składa się na nią wiele czynników. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Leczenie nadpotliwości dłoni botoksem odnajdziesz w ofertach wielu placówek medycznych i gabinetów kosmetologicznych, także w Anlaya Day Spa w Józefowie koło Otwocka. Decydując się na zabieg, warto oddać się w ręce profesjonalistów.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺