Mezoterapia mikroigłowa, czyli przełom w leczeniu rozstępów

Najczęściej pojawiają się po ciąży lub w okresie dojrzewania, kiedy nasze ciało jest najbardziej narażone na gwałtowne wahania wagi, jednak ich przyczyną mogą być również otyłość czy problemy hormonalne, a nawet geny. Swoim nieestetycznym wyglądem wprawiają nas w kompleksy, a wszelkie domowe próby ich zwalczenia kończą się niepowodzeniem. Rozstępy to problem aż 99% kobiet. Próbowałaś już wszystkiego, ale nic nie zadziałało? Poznaj skuteczną metodę walki z rozstępami.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Technologia działa na zasadzie mezoterapii igłowej, pozwala skutecznie zniwelować rozstępy i inne niepożądane zmiany skórne, takie jak zmarszczki czy blizny. Wyposażona jest w pulsujące mikroigły, dzięki którym czynne substancje wnikają w głąb skóry, stymulując jej odbudowę, w efekcie czego rozstępy ulegają wygładzeniu i rozjaśnieniu – wyjaśniają specjaliści z kliniki Anlaya Day Spa.

Zabieg trwa około 30 – 40 minut, a bolesność towarzysząca nakłuwaniu skóry jest zredukowana do minimum. Po jego zakończeniu doświadczać możemy delikatnego obrzęku i zaczerwienienia, które zwykle szybko ustępuje.

Dlaczego warto wybrać ten zabieg?

To innowacyjna technologia działająca na zasadzie mezoterapii laserowej. Pozwala ona na stałe pozbyć się nie tylko rozstępów, lecz także innych niepożądanych zmian skórnych, takich jak zmarszczki czy blizny potrądzikowe. Pozostałe wskazania do leczenia to między innymi blizny pooparzeniowe bądź pooperacyjne, przebarwienia, wiotkość skóry czy cellulit.  Mikronakłuwanie wykorzystywane jest również w leczeniu wypadania włosów oraz w celu ogólnej poprawy kondycji skóry. Sam zabieg jest szybki, a odczuwanie bólu zminimalizowane, natomiast zaczerwienie będące następstwem mezoterapii laserowej zwykle ustępuje w ciągu kilku dni. Zaawansowanie technologiczne urządzenia, precyzja oraz wysoka sterylność zachowana w czasie zabiegu pozwalają pacjentom cieszyć się wysokimi efektami terapii.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– ciąża,

– karmienie piersią,

– nowotwory,

– aktywna opryszczka,

– wykwity trądzikowe,

– stan zapalny skóry i/lub procesy ropne,

– alergia na którykolwiek ze składników stosowanych w mezoterapii laserowej,

– stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

– skóra naczyniowa i/lub ryzyko wystąpienia zwłóknień.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym etapem jest znieczulanie skóry kremem znieczulającym oraz jej dezynfekcja. Następnie na wybrany obszar skóry nakładany jest odpowiedni preparat, w zależności od problemu (preparat stosowany w celu zniwelowania cellulitu różni się od tego, którego używa się przy leczeniu wypadania włosów). Ostatni etap to wykonanie urządzeniem kilku pasaży po leczonym obszarze skóry w celu jak najdokładniejszego jej pokrycia. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienie i towarzyszące mu pieczenie w miejscu wykonania mikronakłuwania, które jednak ustępuje w ciągu kilku dni. W celu przyspieszenia regeneracji skóry wskazane jest stosowanie maski rewitalizującej.

Ile razy należy wykonać zabieg, by osiągnąć zadowalające rezultaty?

Liczba zabiegów jest kwestią indywidualną, jednak zwykle waha się ona od 4 do 6 w odstępach co najmniej dwutygodniowych.

Medycyna estetyczna od lat wykorzystuje mikronakłuwanie w celu jak najdokładniejszego, a zarazem najbezpieczniejszego opóźnienia procesu starzenia się skóry. Ta technologia to przełom w leczeniu niepożądanych zmian skórnych. W odróżnieniu od tradycyjnych metod walki z rozstępami, mezoterapia laserowa zapewnia wysoką skuteczność i gwarancję pozbycia się szpetnych blizn na stałe.

Jeżeli szukasz szczegółowych informacji o zabiegu, wejdź na stronę: https://anlaya.pl/pielegnacja-twarzy/zmarszczkiodmladzanie-skory/dermapen/

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺