Masaż twarzy, szyi i dekoltu – naturalny lek na zmarszczki mimiczne

Żyjesz w ciągłym biegu i stresie? Nieustanne przemęczenie zaczyna dawać o sobie znać? Zrelaksuj się poprzez masaż twarzy, szyi i dekoltu! Zabieg ten nie tylko sprawi, że poczujesz się wypoczęta, ale również ukoi i rozluźni twoją zmęczoną skórę, a tym samym zniweluje zmarszczki. Tę metodę od najmłodszych lat stosują Japonki wierząc, że systematyczny masaż twarzy przyczyni się do młodego wyglądu.

Na twarzy znajduję się 10 mięśni odpowiadających za mimikę. Każdy z nich jest bezpośrednio połączony ze skórą, co sprawia, że każdy nasz uśmiech, mina, grymas powoduje pogłębianie i utrwalanie zmarszczek. Ponadto skóra z wiekiem traci elastyczność, a co za tym idzie cera nie wygląda już młodo i witalnie. Naszym wrogiem jest także ciągły pośpiech i napięcie. Jednym ze sposobów nieinwazyjnej poprawy stanu skóry jest masaż twarzy.

Odmładzanie twarzy

Zadaniem masażu jest odprężenie, rozluźnienie oraz ujędrnienie zmęczonej skóry. Pod wpływem nacisku krew oraz limfa zaczynają szybciej krążyć i podchodzą pod skórę, dzięki czemu pobudzają ją, odżywiają, regenerują. Dodatkowo stosując przy tym odpowiednie preparaty można poprawić jej koloryt, wygładzić, uelastycznić. Masaż wykonywany systematycznie sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne.

Do kogo jest skierowany masaż twarzy?

Masaż twarzy, szyi i dekoltu polecany jest wszystkim zapracowanym, zmęczonym kobietom. To głównie na tych częściach ciała najszybciej widać pierwsze oznaki przemęczenia i starzenia. Anna Świderek – ekspert kosmetyki estetycznej z Anlaya Day Spa w Józefowie wskazuje, że zabieg ten skierowany jest również dla osób cierpiących na przykurcze mięśniowe, zesztywnienia stawów i mięśni, tych, którzy borykają się z otyłością, stresem, napięciem fizycznym i psychicznym. Odradza zaś korzystanie z niego kobietom mającym problemy ze stanami zapalnym, alergicznymi, zakaźnymi skóry, wysokim nadciśnieniem tętniczym i nadczynnością tarczycy.

Masaż twarzy krok po kroku

Masaż jest bardzo przyjemnym zabiegiem i polega na wykonywaniu delikatnych, miękkich ruchów, tak by nie rozciągnąć skóry. Najlepiej robić go wieczorem, podczas demakijażu. Należy stosować przy tym odpowiednie kremy i balsamy. Ruchy powinny być płynne i łagodne. Zabieg powinno się wykonywać od dołu i kierować ku górze twarzy rozcierając przy tym zmarszczki na policzkach, w kącikach oczu i na czole.

Efekt odprężenia i relaksu jest natychmiastowy. Jednak masaż przynosi również wynik w postaci lepszego wyglądu cery. Zostaje ona ujędrniona i dotleniona, dzięki czemu nabiera blasku i zdrowszego koloru. Zabieg poprawia też kondycję skóry – opadnięte policzki podnoszą się, zmarszczki stają się mniej widoczne, a obrzęki znikają.

Więcej informacji dotyczących masażu twarzy, szyi i dekoltu można znaleźć na stronie: https://anlaya.pl/kosmetyka/kosmetyczny-masaz-twarzy-szyi-i-dekoltu/.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺