Mikrodermabrazja – klucz do idealnej cery

Każdy z nas marzy o nieskazitelnej, pozbawionej zmarszczek i przebarwień cerze. Niestety, trądzik, wiotkość skóry czy łojotok to częste problemy, z którymi trudno jest się uporać samodzielnie domowymi sposobami. Przy tego typu dolegliwościach warto zaufać specjalistom. Pomocna w walce z niedoskonałościami może okazać się mikrodermabrazja – zabieg polegający na kontrolowanym usunięciu starego naskórka urządzeniem, wyposażonym w specjalną głowicę. Regularne, kontrolowane złuszczanie naskórka pozwala osiągnąć efekt oczyszczonej i wygładzonej skóry. Proces ścierania trwa około 20 minut i nie wymaga znieczulenia. Na początku odczuwa się zassanie skóry, a następnie jej masowanie i delikatne tarcie. Czasem mikrodermabrazja jest łączona z peelingiem chemicznym.

Zalety mikrodermabrazji

– Mikrodermabrazja stosowana regularnie pomaga pozbyć się wielu defektów skóry i pozytywnie wpływa na wygląd twarzy. Ułatwia również przenikanie substancji aktywnych. Skóra po peelingu o wiele lepiej wchłania kremy i maski, ponieważ znika bariera w postaci warstwy rogowej naskórka. Po zabiegu, komórki są pobudzane do szybkiej regeneracji, co przywraca młody wygląd. Typ peelingu dopasowuje się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu regeneracja skóry przebiega bezboleśnie i nie powoduje skutków ubocznych – wyjaśniają eksperci z Anlaya Day Spa w Józefowie.

Mikrodermabrazja diamentowa

Ten rodzaj zabiegu zaleca się alergikom, osobom, które cierpią na wiotkość skóry czy mającym skłonności do podrażnień. Do złuszczania używa się głowic z diamentów. Mikrodermabrazja diamentowa jest całkowicie bezbolesna. Ponadto w trakcie zabiegu nie tworzy się pył, więc ten rodzaj złuszczania jest przyjazny alergikom. Zaczerwienienie skóry znika po zaledwie kilku godzinach.

Mikrodermabrazja korundowa

To metoda stosunkowo inwazyjna, jednak dająca natychmiastowy efekt, widoczny już po pierwszym zabiegu. Do  ścierania wykorzystuje się korund, głowica ma końcówki. Mikrodermabrazja korundowa polecana jest osobom zmagającym się z rozszerzonymi porami oraz bliznami. Podrażnienie skóry po zabiegu może utrzymywać się do dwóch dni.

Mikrodermabrazja tlenowa

Mikrodermabrazja tlenowa, zwana też Oxybrazją, jest najmniej inwazyjną metodą złuszczania naskórka i można ją wykonywać nawet przy stanach zapalnych skóry. Polega ona na regeneracji naskórka za pomocą tlenu z dodatkiem płynu fizjologicznego.

Mikrodermabrazja: cena

Mikrodermabrazja twarzy kosztuje od 100 do 400 zł. Nieco więcej kosztuje złuszczanie naskórka z innych partii ciała, np. łydek czy przedramion. Wiele klinik estetycznych oferuje zabiegi łączone, np. mikrodermabrazję twarzy, szyi i dekoltu.

Mikrodermabrazja: efekty

Jeżeli zabiegi zostaną odpowiednio dostosowane do typu skóry i dolegliwości, mogą znacznie poprawić kondycję i wygląd cery. Jeśli złuszczanie będzie powtarzane regularnie, można liczyć na następujące zmiany:

 • likwidację trądziku
 • wzrost produkcji kolagenu
 • redukcję zmarszczek
 • eliminację przebarwień
 • poprawę elastyczności skóry

Przeciwwskazania

Istnieją przeciwwskazania, które warto wziąć pod uwagę przed zabiegiem. Należą do nich:

 • popękane naczynia krwionośne
 • choroby ropne
 • toczeń
 • łuszczyca
 • nowotwory skóry
 • cukrzyca
 • choroby naczyniowe

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem powinno się zrezygnować z:

 • peelingów
 • kremów do depilacji
 • elektrolizy
 • woskowania
 • mycia twarzy przy pomocy szorstkiej gąbki

Po zabiegu

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

-Po mikrodermabrazji należy przez około dwa dni unikać opalania i stosować kremy z filtrem. Warto także zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, by dodatkowo uelastycznić skórę. Odradza się kąpieli w chlorowanej wodzie, która może powodować podrażnienia.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺