Zabiegi oczyszczające, złuszczające i rozświetlające, czyli najlepsza kosmetyka skóry twarzy

Zabiegi oczyszczające i regenerujące na twarz należy wykonywać przez cały rok. Dbając o kondycję cery i jej promienisty wygląd warto regularnie złuszczać i dostarczać cennych składników odżywczych – zarówno poprzez codzienną pielęgnację, jak i usługi salonów kosmetycznych. Istnieje kilka szczególnie popularnych i lubianych przez kobiety zabiegów upiększających – ich działanie rozświetla, wygładza oraz oczyszcza, skutecznie niwelując wiele problemów dermatologicznych i estetycznych. Jakie zabiegi warto wybrać, aby uzyskać efekt promiennej i nieskazitelnej twarzy?

Problemy skóry twarzy

W zależności od typu cery nasza skóra może borykać się z wieloma problemami dermatologicznymi. Często również zdarza się, że dotykają nas symptomy typowe dla różnych rodzajów skóry; częstym przykładem jest trądzik dorosłych w połączeniu z suchą i wrażliwą skórą czy nadmierna produkcja sebum występująca z problemami naczynkowymi. Tego typu dolegliwości są szczególnie trudne w leczeniu, trudno jest bowiem dobrać odpowiednie kosmetyki i działania pielęgnacyjne. Do tego objawy widoczne na cerze związane z prowadzonym trybem życia, takie jak opuchnięcia, zmiany skórne, przebarwienia czy efekt “zmęczonej skóry” nie są możliwe do zniwelowania z dnia na dzień. Jak potwierdzają specjaliści z salonu SPA Anlaya, często w leczeniu uciążliwych i długo utrzymujących się niedoskonałości jedyną widoczną i długotrwałą pomoc mogą przynieść profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Warto również stosować profilaktyczne działania pielęgnacyjne aby regularnie oczyszczać i złuszczać cerę niezależnie od jej rodzaju.

Zabiegi na twarz – peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy złuszczanie kwasem?

Istnieje kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które cieszą się szczególną sympatią wśród kobiet niezależnie od wieku. Większość z nim polega na złuszczaniu skóry – usuwanie elementów martwego naskórka jest bowiem podstawą do utrzymania oczyszczonej, gładkiej i promiennej cery. Do najlepszych zabiegów stosowanych na twarz zalicza się:

  • mikrodermabrazję – metoda mechanicznego złuszczania naskórka, polega na stopniowym złuszczaniu górnych jego warstw co wywołać ma produkcję nowych, pełnowartościowych komórek. Proces złuszczania jest jest stopniowy i wieloetapowy, dlatego też ryzyko powstania blizn jest zminimalizowane. Istnieje kilka rodzajów zabiegu; diamentowy, korundowy i tlenowy.
  • peeling kawitacyjny – stosunkowo delikatny zabieg oczyszczająco-złuszczający. Uniwersalny i stosowany bez względu na wiek wykorzystuje w procedurze zjawisko kawitacji – zabieg wykonuje się na wilgotnej skórze, która w zetknięciu z ultradźwiękami pochodzącymi z urządzenia tworzy na powierzchni mikropęcherzyki. Ulegają one rozkładowi, które rozbija stare komórki rogowej warstwy naskórka. Peeling kawitacyjny usuwa martwe komórki naskórka, oczyszcza skórę i hamuje rozmnażanie się bakterii.
  • złuszczanie kwasem migdałowym – kwas migdałowy to jeden z kwasów AHA, który łagodnie złuszcza skórę, odmładza ją i nie powoduje podrażnień. Kojące działanie preparatu ma zastosowanie szczególnie w zabiegach na skórze bardzo wrażliwej i problematycznej. Peeling powoduje widoczny efekt rozjaśnienia i oczyszczenia, kosmetyki zaaplikowane na skórę lepiej się wchłaniają a skóra pozostaje zregenerowana, ukojona, wygładzona i wyciszona.

Jak styl życia wpływa na cerę?

Choć możemy sobie z tego nie zdawać sprawy, duży wpływ na naszą cerę ma przede wszystkim dieta i aktywność fizyczna. Objawem nieodpowiedniego odżywiania się nie jest jedynie trądzik; często skóra sucha dotyczy osób odwodnionych, wrażliwa cera uaktywnia się przy jedzeniu ostrych rzeczy, a rozszerzone pory i produkcja łoju zwiększa się przy tłustej i smażonej diecie. Aktywność fizyczna z kolei sprzyja dotlenieniu komórek i utrzymaniu jej właściwej elastyczności oraz napięcia. Często jednak źródło problemu może być zupełnie inne; w przypadku specyficznych dolegliwości warto skonsultować się ze specjalistą w kontekście np. problemów hormonalnych.
Więcej informacji o zabiegach kosmetycznych na twarz znajdziesz na stronie: www.anlaya.pl

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺