Masaż z użyciem przyrządów – który najlepiej wypróbować?

Masaż to jeden z najpopularniejszych a zarazem najstarszych zabiegów o charakterze relaksacyjno-leczniczym. Jego historia sięga jeszcze czasów starożytnych. Zbawienne działanie masażu było przedmiotem rozważań pierwszych filozofów, a dzisiaj często są receptą zarówno na obolałe plecy jak i zszargane nerwy. Do tej pory powstało nawet kilkadziesiąt rodzajów masażu, które wykorzystują różne techniki i atrybuty. Na które warto zwrócić szczególną uwagę?

Wpływ masażu na ciało

Masaż ma szerokie zastosowanie w fizjoterapii. Ogólny mechanizm działania masażu jest wielopłaszczyznowy i ma działanie lokalne (miejscowe) oraz centralne (ogólne). Działanie miejscowe polega na przepływie krwi w naczyniach krwionośnych i chłonki w naczyniach limfatycznych. W tym wypadku wykorzystywane techniki masażu to głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie wpływa na przemieszczanie się płynów przez układ naczyniowy. Powoduje to przyspieszenie procesów dostarczających składniki odżywcze oraz tych dotyczących wydalania zbędnych produktów przemiany materii. Także wzmożony dopływ tlenu powoduje szybsze usuwanie produktów rozpadu, które powstają w wyniku pracy mięśni. Masaż oddziałuje na tkanki i układy takie jak:

  • tkanka skórna,
  • tkanka mięśniowa,
  • stawy i aparat więzadłowy,
  • układ krwionośny, chłonny,
  • układ nerwowy,
  • układ oddechowy, pokarmowy, wydalniczy,
  • przemiana materii.

Jak potwierdzają specjaliści z salonu SPA Anlaya, masaż w sposób nieinwazyjny jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia, niwelując dolegliwości bólowe, usprawniając naturalne procesy, czy redukując napięcie nie tylko mięśniowe, ale też psychiczne. Dodatkowo razem z masażem możemy zestawić dodatkowe działania terapeutyczne takie jak aromaterapia czy muzykoterapia. Używając do masażu przyborów takich jak kamienie, świeca czy popularne bańki chińskie możemy dodatkowo poszerzyć wachlarz możliwości i ukierunkować działanie zabiegu na konkretną dolegliwość.

Rodzaje masażów z wykorzystaniem przyborów

  • masaż bańką chińską – wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Szczególnie polecany jako metoda antycellulitowa, poprawiająca ukrwienie. Już kilka zabiegów może przynieść korzystny efekt estetyczny, ukoić ból kręgosłupa czy spiętych mięśni. Tego typu masaż można wykonać w domowych warunkach, po zakupie zestawu gumowych baniek chińskich,
  • masaż gorącymi kamieniami – rodzaj masażu wywodzący się z Indii, o niemal wielotysięcznej historii. Łączy w sobie techniki termoterapii, masażu limfatycznego, masażu klasycznego i aromaterapii. Kamienie rozkładane są na ciele zgodnie z mapą tzw. czakr i mają szerokie właściwości; masaż odżywia skórę, poprawia ukrwienie, krążenie, elastyczność mięśni i metabolizm. Do głównych wskazań do tego typu masażu zaliczyć możemy przede wszystkim przemęczenie, depresję, zaburzenia snu, rwy kulszowe i ramienne, stany pourazowe i poudarowe, bóle mięśniowe czy otyłość,
  • masaż świecą – masaż ciepłą świecą ma działanie nawilżające, ujędrniające i relaksacyjne. Polega na wykorzystaniu roztopionej świecy, która w zabiegu poprawia stan skóry, zwłaszcza w przypadku cellulitu. Całość terapii pozytywnie wpływa na nastrój i różne mankamenty skóry.

Wskazania

Do wskazań do przeprowadzenia masażu zaliczyć możemy wiele czynników. W przypadku chorób układu krążenia masażom powinny poddawać się osoby z obniżonym ciśnieniem krwi, cierpiące na niewydolności krążenia bądź choroby obwodowych naczyń krwionośnych. Poleca się również je osobom prowadzącym siedzący tryb życia, które uskarżają się na dolegliwości bólowe układu ruchu, zwłaszcza kręgosłupa, karku, lędźwi. Masaż pomocny jest także przy urazach mięśniowych, jako forma regeneracji czy przemęczenia po treningu. Swoje zbawienne działanie odnajduje on również w redukowaniu stresu, napięcia z ciała, kojeniu nerwów. Masaż może stanowić również działanie profilaktyczne, zabieg kosmetyczny i relaksacyjny.

Więcej informacji o masażach z przyrządami znajdziesz na stronie: www.anlaya.pl

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺