Przebarwienia na dłoniach – jak skutecznie je usunąć?

Przebarwienia pojawiające się na dłoniach, potrafią bardzo niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd. Nieestetyczne plamy mają ciemne zabarwienie i różną wielkość. Istnieje kilka czynników, z powodu których powstają, ale warto wiedzieć, że medycyna estetyczna oferuje nam skuteczne sposoby na ich usunięcie, m.in metodę laserową czy peelingi chemiczne.

Przebarwienia na dłoniach – przyczyny powstawania:

 • naturalny proces starzenia się skóry,
 • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
 • uwarunkowania genetyczne,
 • zmiany hormonalne, np. w trakcie ciąży,
 • zażywanie niektórych leków,
 • działanie drażniących detergentów.

Metoda laserowa a przebarwienia na dłoniach

Laser pozwala na skuteczne pozbycie się przebarwień, plam posłonecznych oraz piegów i zmian trądzikowych. Metoda ta jest nieinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta.

Wiązka lasera po przyłożeniu do skóry pochłania melaninę (barwnik zawarty w skórze) i w efekcie niszczy komórki barwnikowe, które odpowiadają za powstawanie plam. Specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie dodają, że liczba zabiegów uzależniona jest od rodzaju oraz wielkości zmiany. Działanie lasera powoduje, że przebarwienia stopniowo łuszczą się i ostatecznie zanikają.

Zalecenia po zabiegu:

 • do 7 dni po zabiegu nie należy poddawać skóry działaniu promieni słonecznych,
 • w ciągu 24 godzin od zabiegu nie wolno nakładać na skórę kosmetyków perfumowanych,
 • do 24 godzin po zabiegu należy unikać gorących kąpieli.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i karmienie piersią,
 • świeża opalenizna,
 • epilepsja.

Zabieg Cosmelan

Zabieg Cosmelan to kolejny sposób na usuwanie różnych przebarwień. Jego skuteczność opiera się na użyciu preparatu rozjaśniającego, w którego składzie znajdują się m.in. kwas kojowy, kwas fitowy, kwas askorbowy, arbutyna i palmitynian retinolu. Substancje te posiadają właściwości rozjaśniające, wybielające, a także regenerujące. Powodują zahamowanie wydzielania enzymu – tyrozynazy, który uczestniczy w procesie produkcji melaniny.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na nałożeniu maseczki na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę. Po godzinie pacjent samodzielnie zmywa preparat pod bieżącą wodą. Następnym etapem terapii jest stosowanie w domu specjalnego kremu Cosmelan (przez około miesiąc). Pierwsze efekty zauważalne są już po kilku dniach, przy większych przebarwieniach zabieg można powtórzyć.

Cosmelan – efekty:

 • usunięcie przebarwień,
 • wygładzenie dłoni,
 • wzrost produkcji kolagenu.

Kwas TCA na przebarwienia

Peeling kwasem TCA jest bardzo skutecznym zabiegiem, który redukuje przebarwienia skórne. Po zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, co w efekcie doprowadza do jej rozjaśnienia i zbielenia plam.

Jak wygląda zabieg?

Na oczyszczoną skórę nakłada się odpowiednie stężenie kwasu TCA. Skóra po przeprowadzeniu peelingu może lekko piec i być zaczerwieniona. Na jej powierzchni pojawią się małe strupki, których nie należy zrywać, aby nie ingerować w naturalne złuszczanie naskórka.

Efekty:

 • rozjaśnienie skóry,
 • skóra odzyskuje swój naturalny koloryt.

Dzięki nowoczesnym metodom medycyny estetycznej, takim jak laser  Cosmelan czy peeling kwasem TCA, możesz skutecznie pozbyć się plam i przebarwień powstających na dłoniach. Więcej informacji na temat zabiegów znajdziemy na stronie internetowej anlaya.pl.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺