Azelac Peeling mediderma (trądzik różowaty)

Złuszczanie naskórka to podstawa pielęgnacji skóry. Zabieg ten jest szczególnie ważny w przypadku osób z cerą tłustą i trądzikową, które na co dzień borykają się z problemem zaczerwienień oraz rumienia. Składniki zawarte w tym peelingu medycznym, a w szczególności kwas azelainowy, działają wygładzająco i rozjaśniająco, redukując przebarwienia i rumienie, a także poprawiając koloryt skóry oraz stymulując wydzielanie sebum.

Komu polecany jest zabieg?

Zabieg złuszczania martwego naskórka AZELAC PEEL polecany jest w szczególności osobom posiadającym skórę tłustą, które dodatkowo zmagają się z problemami skórnymi charakterystycznymi dla tego rodzaju cery. W szczególności zabieg ten zaleca się osobom:

  • posiadającym cerę tłustą i łojotokową
  • zmagające się z przebarwieniami
  • cierpiącym z powodu rumieni i trądziku różowatego
  • mającym skłonności do trądziku i zakażeń bakteryjnych
  • posiadających cerę naczyniową

Regularne stosowanie tego zabiegu pozwala na optymalną higienę i pielęgnację cery tłustej, działając kojąco i antybakteryjnie na powstające w wyniku nadmiernej ilości łoju zmiany, przebarwienia i niedoskonałości.

Na czym polega zabieg?

Rolą zabiegu AZELAC PEEL jest przede wszystkim optymalne i bezpieczne dla skóry złuszczenie warstwy martwego naskórka, które wspomaga oczyszczanie skóry, zapobiega zapychaniu kanalików skórnych, a także ułatwia wnikanie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry. Wysoka zawartość składnika aktywnego – kwasu azelainowego- pozwala na wyrównanie kolorytu skóry, zmniejszenie zaczerwienień naczynkowych oraz rumienia. Substancja działa również antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega rozwojowi stanów zapalnych oraz zmian trądzikowych. Dodatkowo stymuluje wydzielanie sebum, widocznie zmniejszając problem występowania łojotoku.

Efekty zabiegu

Aby efekty były widoczne i w pełni zadowalające, należy przeprowadzić serię od 6 do 8 zabiegów, w zależności od indywidualnego stanu i kondycji skóry, powtarzanych z częstotliwością dwóch tygodni. Zabieg trwa około 30 minut i pozwala na skuteczne oczyszczenie, rozjaśnienie oraz wyrównanie kolorytu skóry, oczyszczając ją i stymulując optymalne wydzielanie sebum.