Peeling Mediderma Ferulac Classic – ujędrnianie skóry i odmładzanie

Peeling Ferulac Classic – czym właściwie jest?

Peeling Ferulac Classic to peeling chemiczny z wykorzystaniem preparatu zawierającego kwas ferulowy o odpowiednim i bezpiecznym stężeniu, który aplikuje się bezpośrednio na skórę. Składniki aktywne peelingu chemicznego najnowszej generacji są zamknięte w liposomach, które z łatwością wnikają w warstwy skóry, nie uszkadzając jej. Zabieg często łączy się z zabiegiem z witaminami oraz kwasem hialuronowym.

Peeling Ferulac Classic – wskazania do zabiegu

Peeling chemiczny wykonujemy w naszej klinice Anlaya Day SPA u osób z cerą wrażliwą, ale również przy każdym rodzaju cery. Zabieg działa odmładzająco, przez co polecany jest w przypadku:

  • zmarszczek,
  • przebarwień,
  • nierównego kolorytu skóry,
  • tendencji do stanów zapalnych skóry.

Peeling  chemiczny Ferulac Classic – jak działa?

Peeling chemiczny wpływa na barierę obronną skóry, wzmacniając jej funkcje ochronne i zabezpieczając skórę przed wolnymi rodnikami. Dzięki składnikom aktywnym hamuje naturalny proces starzenia się skóry, dostając się do komórek oraz zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Peeling chemiczny Ferulac Classic pozwala na rozjaśnienie i zmniejszenie widoczności przebarwień oraz innych zmian barwnikowych, wpływając na ujednolicenie kolorytu skóry. W wyniku działania składników aktywnych, których podstawę stanowi kwas ferulowy, możliwa jest redukcja drobnych zmarszczek oraz wygładzenie skóry. Peeling dodatkowo zapobiega stanom zapalnym, aktywuje powstanie nowych komórek, a przez to regeneruje skórę i przywraca jej zdrowy i witalny wygląd.

Peeling Mediderma Ferulac Classic –  jak przebiega terapia?

Terapię kwasem ferulonowym poprzedza wstępna konsultacja, podczas której dokładnie określa się czas i częstotliwość wykonywania zabiegu pod indywidualne potrzeby skóry pacjenta. Zwykle pomiędzy zabiegami stosujemy od 7 do 14 dni przerwy.

Peeling Ferulac Classic – korzyści

Zabieg kosmetyczny jest krótki i bezbolesny, przez co nazywany jest zabiegiem bankietowym. W efekcie zdecydowania się na peeling chemiczny, skóra jest świeża, odmłodzona i rozświetlona, a także elastyczna i jędrna.

Peeling Ferulac Classic – zalecenia pozabiegowe

Po peelingu chemicznym wskazana jest domowa pielęgnacja skóry. Polega ona na stosowaniu specjalistycznych preparatów wspomagających terapię, dopasowaną do potrzeb skóry pacjenta.

Ferulac Classic – przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu z użyciem kwasu ferulowego nie wykonujemy w przypadku alergii skórnych oraz uczulenia na składniki preparatu, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zabiegu peelingu nie przeprowadzamy również w przypadku występowania aktywnej opryszczki.