Zabieg Cosmelan

Na czym polega?

Zabieg ten stanowi innowacyjną metodę usuwania przebarwień na twarzy. Polega on przede wszystkim na wprowadzeniu w pod skórę preparatu o wysokiej zawartości tyrozynazy – enzymu odpowiedzialnego za proces produkty melaniny, którego nadmiar jest bezpośrednią przyczyną powstawania przebarwień na powierzchni skóry. Substancje wykorzystywane podczas zabiegu działają również rozjaśniająco na powstałą zmianę, a także regenerująco oraz wygładzająco.

Wskazania do zabiegu

Zabieg Cosmelan polecany jest wszystkim osobom zmagającym się z problemem przebarwień występujących na powierzchni twarzy oraz dekoltu. Jego zastosowanie zalecane jest bez względu na fototyp skóry czy porę roku.

Jak wygląda zabieg

Przygotowaniem do przeprowadzenia zabiegu Cosmelan jest dokładne oczyszczenie skóry. Cały zabieg składa się z dwóch etapów – nałożenia maski oraz późniejszej pielęgnacji kremem. Do całego procesu wykorzystuje się łącznie cztery preparaty:

  • płyn odtłuszczający – aplikowane w celu głębokiego oczyszczenia twarzy i redukcji sebum.
  • maska Cosmelan 1 – W klinice, specjalista nakłada pacjentowi maskę na twarz i dekolt. Zawiera ona składniki aktywne, których zadaniem jest regeneracja i rozjaśnienie, a przede wszystkim zahamowanie wydzielania tyrozynazy.
  • krem Cosmelan 2 – w zależności od zaleceń specjalisty i indywidualnych uwarunkowań pacjenta należy go stosować od kilku tygodni do miesiąca. Regularne aplikowanie kremu pozwala pozwala na wzmocnienie efektu po zabiegu maską. Dodatkowo ma działanie odtłuszczające i stymulujące wydzielanie łoju, a także stanowi ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Hydra- Vital Factor K – krem stanowiący uzupełnienie całego zabiegu, odżywia oraz intensywnie nawilża skórę.

Efekty po zabiegu

Zabieg Cosmelan pozwala na całkowite zredukowanie przebarwień na skórze. Efekty zabiegu widoczne są kilka dni po jego wykonaniu. Aby jednak utrzymać efekt rozjaśnienia na długo oraz zapobiec ponownemu tworzeniu się przebarwień na skórze, zaleca się powtórzenie zabiegu, a także stosowanie się do pozabiegowych zaleceń specjalisty.

Zabieg z zestawem kosmetyków do pielęgnacji domowej

1400,00