C- peel – czym jest?

C-Peel to bogate w substancje aktywne serum, które w naszej klinice Anlaya Day Spa wykorzystujemy do przeprowadzenia zabiegu kosmetycznego jakim jest peeling chemiczny. Głównym składnikiem preparatu C-Peel jest glukozyd askorbylu, będący odmianą witaminy C. Dzięki temu peeling z użyciem serum działa antyoksydacyjnie, przeciwzmarszczkowo oraz ujędrniająco na ciało, redukując niedoskonałości skórne.

C-Peel – działanie

Serum C-Peel wykorzystywane w zabiegu peelingu posiada właściwości antyoksydacyjne oraz anti-agingowe, wpływając na widoczność przebarwień. preparat C-Peel regeneruje skórę oraz odpowiada za jej właściwe nawilżenie, wpływając na kondycję skóry i jej wytrzymałość. Serum z postacią witaminy C dodatkowo chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, np. promieniowaniem słonecznym lub skutkami stresu i palenia papierosów, działając antyrodnikowo.

C-Peel – składniki peelingu

Serum używane podczas peelingu posiada cenne substancje naturalne takie jak:

  • glukozyd askorbylu: 5%, stanowiący formę witaminy C, pobudzający powstanie nowych włókien kolagenowych, ujędrniając skórę i nawilżając, działa antyrodnikowo i przeciwzapalnie, usuwa rumień i zaczerwienienia także wywołane przez promieniowanie słoneczne, działa depigmentacyjnie oraz rozjaśniająco na skórę,
  • kwas hialuronowy: 5%, odpowiada za nawilżenie skóry oraz wpływa na barierę ochronną i kondycję skóry,
  • Syn-coll – 5% 3-trójpeptydu palmitylu odpowiada za stymulację kolagenu i elastyny, a wpływając dogłębnie w skórę likwiduje zmarszczki i poprawia elastyczność skóry,
  • wyciąg z morwy: 5%,
  • Pentanol: 5%, posiada właściwości łagodzące i kojące oraz wygładzające podrażnienia skóry.

C-Peel – efekty

Peeling chemiczny pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów bez względu na rodzaj cery. W wyniku wykonania zabiegu C-Peel, skóra jest jędrna i elastyczna oraz bardziej odporna na szkodliwe działanie różnych czynników. W efekcie zabiegu peelingu z użyciem serum C-peel skóra jest właściwie nawilżona, rozświetlona, a przebarwienia są zmniejszone.