Usuwanie bruzd

Pojawiające się na powierzchni twarzy zmarszczki i bruzdy są efektem naturalnego procesu starzenia się skóry bądź fotostarzenia. Najczęściej spotykane są w obszarze czoła i w okolicy oczu, znacznie wpływając na estetykę twarzy. Bruzdy są wynikiem utraty kolagenu i zmniejszonej jędrności i elastyczności tkanki skórnej. Nieestetyczne zmarszczki można wygładzić podczas zabiegu z użyciem botoksu i kwasu hialuronowego.

Komu polecany jest zabieg?

Zabieg usuwania bruzd jest przeznaczony dla osób, u których pojawiły się już widoczne oznaki starzenia się skóry. Najczęściej dotyczy to osób po 35 roku życia, których skóra utraciła dawną elastyczność i napięcie. Wykonanie zabiegu z botoksem bądź kwasem hialuronowym pozwala na:

  • wygładzenie twarzy, wypełnienie widocznych bruzd i zmarszczek na czole, w obszarze między brwiami, w okolicach oczu, ust oraz nasady nosa,
  • modelowanie i konturowanie twarzy, podniesienie określonych obszarów,
  • wypełnienie doliny łez i zredukowanie cieni pod oczami

Wszystkie te efekty pozwalają na widoczne i natychmiastowe przywrócenie twarzy dawnego wyglądu, a skórze optymalnej kondycji i napięcia, dzięki którym pacjentka wygląda młodziej.

Na czym polega zabieg?

Do głębszych warstw skórnych aplikowane są za pomocą bardzo cienkich igieł substancje aktywne. Botox – toksyna botulinowa typu A, który blokuje połączenia nerwowo twarzowe, skutecznie rozluźniając mięśnie i wygładzając skórę. Botox może być stosowany z innymi substancjami o działaniu przeciwzmarszczkowym, jaką jest kwas hialuronowy – substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, która odpowiedzialna jest za wiązanie wody. Wraz  z wiekiem, jej ilość w organizmie maleje, prowadząc do przesuszenia i utraty elastyczności skóry. Aplikacja kwasu pozwala na utrzymanie optymalnego nawilżenia i jędrności skóry, skutecznie ją wygładzając i usuwając bruzdy oraz zmarszczki.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Z zabiegu usuwania bruzd powinny zrezygnować kobiety w ciąży, karmiące piersię, oosby z zaburzeniami krążenia, nadwrażliwością na któryś ze składników, stanami zapalnymi skóry oraz chorobami nowotworowymi.

Jakie są efekty zabiegu?

Zabieg pozwala na usunięcie bruzd, wygładzenie twarzy i nadanie jej młodszego wyglądu. Skóra jest optymalnie nawilżona, napięta i elastyczna, co skutecznie zapobiega tworzeniu się kolejnych zmarszczek i niedoskonałości.

Jedna okolica (kurze łapki- obustronni, zmarszczki przednie czoła, lwia zmarszczka)

500,00

Tzw. zmarszczki królicze (okolica nasady nosa)

300,00

Dwie okolice

900,00

Trzy okolice

1300,00