Peeling TCA – czym jest?

Peeling chemiczny wykonywany w naszej klinice Anlaya Day SPA wykonuje się z użyciem kwasu trójchlorooctowego, będącego pochodną kwasu octowego. Wysokie stężenie kwasu powoduje złuszczanie naskórka, nieodzownego do pobudzenia skóry do procesu rewitalizacji i aktywizacji kolagenu.

Peeling TCA – wskazania

Peeling TCA wykonuje się w przypadku każdej problematycznej cery, na prawie wszystkich obszarach ciała. Nasi specjaliści stosują go do pielęgnacji dłoni, w przypadku wiotkiej i wymagającej odmłodzenia oraz nawilżenia skóry dłoni.

Peeling TCA – jak przebiega zabieg?

Po wstępnej konsultacji lekarskiej, przechodzi się do właściwego zabiegu. Zabieg peelingu chemicznego polega na zastosowaniu preparatów o dopasowanym do pacjenta stężeniu kwasu trójchlorooctowego, które aplikuje się bezpośrednio na skórę za pomocą szpatułki z wacikiem. Zazwyczaj stosuje się stężenie od 10% do 50%. Dzięki temu działanie na skórę jest większe. Peeling TCA kończy aplikacja łagodzącego kremu, który  działa przeciwzapalnie i silnie nawilżająco. Cały zabieg trwa ok. 30 minut.

Czy w czasie peelingu chemicznego można odczuwać dyskomfort?

W trakcie wykonywania peelingu TCA pacjent może odczuwać ewentualne:

  • pieczenie,
  • palenie,
  • napięcie skóry.

Po zabiegu peelingu chemicznego często występuje rumień, który znika samoistnie po kilku dniach.

Peeling TCA – przeciwwskazania

Peelingu chemicznego nie wykonujemy w przypadku:

  • stanów zapalnych skóry,
  • infekcji bakteryjnych,
  • występowania znamion,
  • podrażnienia skóry dłoni.

Peeling TCA – efekty

W efekcie zabiegu peelingu chemicznego dochodzi do oczyszczenia skóry, jej wygładzenia oraz przywrócenia jej miękkości. Pozwala na to usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka. Dłonie są nawilżone, miękkie w dotyku i odmłodzone, a przy tym jędrne i elastyczne.

W razie jakichkolwiek działań niepożądanych, należy się niezwłocznie zgłosić do specjalisty.

Peeling TCA – zalecenia pozabiegowe

Peeling chemiczny można wykonywać, zachowując 4 tygodniowe przerwy między zabiegami. Niewskazane jest po zabiegu drapanie skóry, która naturalnie będzie się łuszczyć. Drapanie schodzącej skóry może spowodować powstanie przebarwień i blizn.

Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu peelingu TCA nie powinno się wykonywać peelingów oraz używać kosmetyków o działaniu ścierającym. Przez 3 tygodnie po wykonaniu peelingu chemicznego należy unikać promieni słonecznych i chronić dłonie kosmetykami z wysokim filtrem.

Twarz

450,00

Twarz + szyja

600,00

Twarz + szyja+ dekolt

800,00